Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłka na klenia, jazia i okonia.


bolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym żebyście mi polecili żyłkę do połowu klenia jazia i okonia.

Będę łowić na Drwęcy.

Używać będę przede wszystkim woblery do 5-6 g.

Używałem prędzej żyłkę dragona millenium ale szybko traciła swoje właściwości a najgorzej na słońcu. Ostatnio kupiłem na zimę na szczupaki żyłkę nano core spin, wydaje się być w porządku i jestem na razie zadowolony. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja klenie od kilku sezonów łowie na żyłkę Dragona HM-80 i bardzo ją sobie chwalę. Co prawda nie jest tania ale sądzę ze warto wydać kilka złotych więcej na żyłkę która poniekąd odgrywa kluczową rolę w spininngowym zestawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żyłkę do spina nie żałuj pieniędzy, kupuję primerę pro spin i hulam z nią po rzekach. W necie jest kilka recenzji ogółem jest tego sporo choć i bubli też jest nie miara. Odpuść sobie jakieś tanie żyłeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żyłkę do spina nie żałuj pieniędzy, kupuję primerę pro spin i hulam z nią po rzekach. W necie jest kilka recenzji ogółem jest tego sporo choć i bubli też jest nie miara. Odpuść sobie jakieś tanie żyłeczki.

No nie wiem. Że tak powiem są różne szkoły, ale ja ostatnio trochę się zawiodłem na drogich żyłkach, prawdopodobnie dlatego, że sa drogie i mało chodliwe, tzn. przeleżane, stare i słabe, bo niewielu ludzi je kupuje, więc leża na półkach miesiącami, jeżeli nie latami. Do boleniowego spiningu zacząłem używać tanich żyłek- tanich ale typowych - popularnych, czyli takich, które na bieżąco schodzą w sklepie. Za szpulke płace około 8 zł. i po miesiącu ostrego spiningowania- np po maju wymieniam na nową, i znowu mam świeżą - fajna linkę. Bo niektórzy zapominają, że żyłki z czasem tracą swoje parametry- zwłaszcza jak sie je intensywnie eksploatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żyłki również polecam dragona HM 80 obecnie 14 na okonia super sprawa, 2 szpule mi wystarczają na cały sezon łowie głównie wiosna i jesień. Jeżeli łowisz często i w jakiś chaszczach to tak jak maniek napisał taniej i częściej wymieniać tez bd dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie zgadzam się, że żyłki tracą swoje parametry. Tym bardziej w rzece! Ja swoją wymieniam około dwa razy do roku. Najgorzej jest latem, promienie słoneczne bardzo negatywnie wpływają na strukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.