Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kij Łososiowy/Trociowy


Piotruś:)

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nienajgorsza kolega ma takiego kijka (ale wydaje mi się że ma o cw. 20 - 60 g) i jest zadowolony, ja mam Dragona Mystery Salmon Power 3,0 m cw. 30 - 70 g. też nie jest zły ale trochę ciężki i leci na ryj więc trochę męczy rękę. na trotkę czy łośka cw. 10 - 50 g może być troszeczkę za mało proponował bym przynajmniej do 60 a najlepiej jeszcze trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zastanawiasz się dlaczego do przynęt, które w większości rzeczywiście mają około 10 g potrzebny jest kij z cw. do 70 czy 80 g. W moim pudełku też chyba tylko jeden wobler przekracza tę wagę. Swoją pierwszą i zarazem jedyną jak do tej pory troć złowiłem na zwykły kijek spinningowy 2,4 m i cw. do 30 g (więcej o tym możesz przeczytać w tematach ogólnych w temacie "Moja pierwsza ryba w 2006"), ale powiem Tobie że łowienie tym kijem w trociowej rzece było nieporozumieniem, pomijam tu fakt że był za krótki. Największą przynętą jaką mogłem poprowadzić w silnym nurcie był 6-cio cm woblerek, choć i tak podczas ściągania pod prąd kij wyginał się jak podczas holu kilowej ryby. Wędzisko o dużym cw. potrzebne jest ze względu na wielkość i sposób pracy przynęt trociowo łososiowych oraz na dość silny nurt w rzekach w których te ryby występują, nie bez znaczenia jest także wielkość i siła ryb które zamierzamy łowić. Nie wiem czy miałeś już okazję widzieć jak pracuje trociowy wobler :cool: jego praca jest bardzo wyraźna i mocna nawet na kiju do 100 g spokojnie wyczuł byś jego pracę :cool: Czasami warto założyć też 20 g wahadłówkę lub obrotówkę a do tego przyda się też mocniejszy kijek. Zatem, jak widzisz przy wyborze kija trociowo-łososiowego nie kierujemy się wagą przynęt na które zamierzamy łowić a tym jaki opór postawią w wodzie przynęta i może ryba :mrgreen: Pamiętaj też o mocnym kołowrotku do takiego zestawu, Mocnej i dobrej żyłce (plecionki podczas mrozów nie zdają egzaminu a poza tym przy tak walecznej rybie żyłka stanowi dodatkowy amortyzator) oraz pozostałych elementach zestawu takich jak krętlik z agrafką, kotwice czy kółka łącznikowe, uwierz troć czy łosoś to bardzo silne ryby. Pozdrawiam i życzę połamania kija na pomorskich rzekach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Mam zamiar zacząć w tym roku przygodę z Trocią. Jako, że jestem z Torunia moim łowiskiem będzie Drwęca. Myślę o zakupie kijka...Dragon Millenium Seatrout 21-50gr. Czy ktoś miał z nim do czynienia ? Warty jest aby go kupić ?

Z serii Millenium posiadam model Pike 10-35gr. i jestem z niego bardzo zadowolony.

Poza trocią zastanawiam się czy kijek ten zdał by egzamin przy połowie szczupaków również w Drwęcy...z przynęt jakich bym używał : gumy od 10 do 15-20gr, woblery typu Salmo Frisky, Rapala Shadrap itp. oraz blachy...obrotówki (np. 4) i wahadłówki myślę że w granicach 10-20gr.

co o tym sądzicie ? Dotychczas na drwęcy używałem tego Pike'a ale w niektórych miejscach oraz przy ciężych przynętach i woblerach nie zawsze łowiło się komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , sezon już niedługo więc pilnie chciałbym kupić jakiś przyzwoity kijek na troć. Będzie to moja pierwsza wędka trociową więc nie musi to być coś super. Jak połknę bakcyla na całego to zainwestuje. Teraz szukam czegoś max. do 250 zł, co również przyda mi sie na szczupłego. A na troć będę jeździł na Parsętę, na szpuli plecionka, przynęty standardowe.

Pomogliście mi bdb przy wyborze pstrągówki, więc i tym razem liczę na pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś taką cenę, że trudno coś znaleźć. Kije trociowe niższej klasy kosztują w granicach 150 - 170 PLN (np. KONGER TIGER CROSS MAXX 305 MH/50 - całkiem przyzwoity kijek http://www.allegro.pl/item490647271_konger_tiger_cross_maxx_305_mh_50.html )

Natomiast kijek z trochę wyższej półki to wydatek powyżej 300 PLN. Np. Konger World Champion Salmon 305 http://www.pilker.pl/index.php?p1206,konger-world-champion-salmon-305 , lub Shakespeare Ugly Stik Custom Graphite 3,00m. 30-60g http://www.wobek.pl/shakespeare-ugly-stik-p-1320.html

Chociaż same pozytywne opinie słyszałem o kiju SAVAGEAR MP PREDATOR 3,0m 20-60g http://www.allegro.pl/item512290167_savagear_mp_predator_3_0m_20_60g_promocja.html - i mieści się w cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na co chcesz łowić, ja na kelta mam kijek 10-30g, do obrotówek nr 3,4 już się nie nadaje, tak samo do wachadeł. Parsęta jest większą rzeką i trafiają się spore srebraniaki zimowe, to przydał by się trochę mocniejszy kijek 40-50g. Plecionke sobie odpuść. Może taki kijek : SHIMANO NEXAVE BX SPINNING 300 H 20-50g

http://allegro.pl/item495379342_shimano_nexave_bx_spinning_300h_warszawa_lodz.html :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, sluchajcie mam maly problem kupilem sobie ostatnio wedke Konger Tiger Cross Maxx 305H cw 20-50g i gdy zlozylem jadna czasc z druga to szczytowka nie wchodzi do konca tyle ile ma wejsc, tylko poprostu sie nie chowa do konca zostaje jakis 1 cm ale wcisnolem ja na maxa wyprobowalem ugiecie dosc mocno ja wygiolem i nie peka mimo to ze sie do konca nie chowa co mam zrobic isc oddac kij czy tak po prostu ma byc ,widzialem tez wedki shimano nie pamietam nazwy ale ceny zaczynaly sie od 200 zl ^i tez taki sam problem jadna czasc nie wchodzile do konca w druga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dragona z serii Millenium Pik 2,90 10-35g używam od tego roku, łowię na niego szczupaki w Bzurze bardzo fajna wędka ale....mam takie wrażenie, że przy większej rybie np 3 kilowy szczupak brakuje troszkę mocy myślę, że model Seatrout na łowienie szczupaków w rzece a tym bardziej troci będzie bardziej odpowiedni. Mam w planach zakup właśnie tego modelu albo czegoś o podobnych parametrach z myślą o łowieniu na Wiśle a tu o niespodziankę nie trudno (sum). Bardzo ciekawy jest też model Daiwy Infinity Seatrout 3,1 długość i wyrzut 25-50g ale tu problemem jak dla mnie jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego odradzacie mi plecionkę? Nie lubię zbytnio marznąć i będę się wybierał na troć przy temp. pow 0., więc problem z przymarzaniem plecionki odpada. Ale jeśli macie inne argumenty anty- plecionce to z chęcią przeczytam. No i oczywiście w moim przypadku względy ekonomiczne przemawiają za plecionką ( mniej straconych przynęt )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie lubie plecionek,jaka by nie byla zawsze pije wode.A co do temperatury w styczniu zadko bywa powyrzej zera.Jesli urzyjesz dobrej zylki od 0,28 w gore to male straty bedziesz mial w przynetach.Kije trociowe bywaja przewaznie sztywne,zylka bedzie ci amortyzowala nagle odjazdy ryby(jesli wezmie oczywiscie :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.