Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kij Łososiowy/Trociowy


Piotruś:)

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

artech, miałem dziś kilka kijków w ręku na sucho i kilka nad wodą w poszukiwaniu troci. Przemacałem Tornado X i Daiwę Infinity Seatrout

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-infinity-seatrout-g5-a3-p573-k3581.html.

Moje wnioski - warto dołożyć tę stówkę. Kij nie jest wcale pałowaty, nawet lekko paraboliczny a przy swojej mocy finezyjny. W tym sklepie jest akurat drogi, więc link zamieszczam jedynie poglądowo.

Natomiast nad wodą spotkałem wędkarza, który miał kij Daiwa Shogun pike/salmon 3m 15-50

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-shogun-g5-a3-p573-k5821.html

Kolega wędkarz był przyjazny i zgodził się, co byśmy zamienili się na kwadrans na kije. Obiecał zajrzeć na Nasze forum, wobec tego niniejszym dziękuję mu za możliwość przeprowadzenia krótkiego testu.

No coś pięknego ten Shogun. Przy długości 3m kompletnie nic nie waży, zabawa jak z jakąś okoniową wklejanką. Sprężysty kijek, na którym czuć każde stuknięcie o dno, o roślinność i są wyraźnie rozróżnialne, a do tego prowadzenie woblera w silnym nurcie nie robi na nim wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, Niestety nie stać mnie teraz na Infinity, bo niestety nie wystarczy dołożyć stówki Tornado-X jest jednak dużo tańsze różnica w cenie to około 250 PLN czyli Infinity kosztuje prawie 2 razy tyle co Tornado.

Jakie spostrzeżenia masz co do kija Tornado -X ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie spostrzeżenia masz co do kija Tornado -X ?????

Szczerze? Żadnego, nawet nie pamiętam jaki miał dolnik, uchwyt kołowrotka, akcję itd.

Mogę być niesprawiedliwy w ocenie tego kija, ale jakoś kompletnie nic nie zapadło mi z tej wędki w pamięci poza dwustopkowymi przelotkami.

Macałem np. Kongera World Champion Salmon i ten kijek, o długości bodajże 285cm, zrobił na mnie pozytywne wrażenie, dość gruby blank, ale kij wcale nieciężki, podobnie jak Tango - okoniówka z tej samej serii. Miał nie za długi dolnik, co mi się spodobało, bo większość spośród oglądanych przeze mnie kijków trociowych miało długie, bądź długaśne dolniki, moim zdaniem przeszkadzające w rzutach, bo w końcu ile razy trzepie się mocno oburącz na małej rzecze na hektary?

Pomachałem też na sucho Kongerem Maxim Tazar 2.85m c.w. 15-60, wrzucam poglądowy link

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?products_id=3187&osCsid=8b653fbe9478f8908a5025f3190f65e6

Bardzo sympatyczny kij, biorąc pod uwagę małe negocjacje ze sprzedawcą - można mieć silny a nie chamski kij trociowy w okolicy 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę jeszcze swoje dzisiejsze doświadczenia a propos długości kija trociowego, początkowo myślałem, że 2.7m na małą rzekę wystarczy, wyleczył mnie artech z tego.

Dziś wziąłem nad rzekę dwa kije, 2.7m i 3.0m, oba do 30g i to też jest lekko za mało, bo agresywnie pracujący wobler na odcinku rzeki o silnym nurcie po prostu trzepie takim kijem.

Wnioski mam takie, na troć kij co najmniej 3m, 3.2m wcale nie zawadzi, można swobodnie prowadzić przynętę w trudnych miejscach, np. z zakrętu rzeki pod drzewko, krzaki.

Czasem brzeg ma ostry spad i trudno zejść do samej wody, by swobodnie operować kijem i nie skompać się zarazem. Tyle o długości kija.

C.w., tu może być różnie. 35g określam jako minimum, 60 jako maximum.

Finezyjny szczupakowy spinn np 7-28 słabo sobie radzi.

Niestety, żeby tak długi i mocny kij, co by nie ważył 250g, musi trochę kosztować.

I czego nie lubię w kijach trociowych i co przeszkadza mi w łowieniu?

Dolniki. Mocno przesadzone. Zima, grube ubranie, długa kurtka i ten dolnik pod pachą...

Nie znam uzasadnienia dla tak długich dolników. Potwornie to niewygodne.

I jeszcze jedno, duże przelotki mają przewagę, rzadziej zachodzą lodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja, fakt. kurde super ciężko jest coś sensownego wybrać za ok 200, tym bardziej w oparciu tylko o internet. U mnie w Wałczu są 3 sklepiki i jest w nich puściuteńko jeśli chodzi o kije nadające się na troć. Wszędzie jedna rozmowa " może w lutym". Choć jestem przeciwnikiem zakupów internetowych to niestety będę musiał kupić coś w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, a nie mówiłem ? :twisted::wink:

Niestety, żeby tak długi i mocny kij, co by nie ważył 250g, musi trochę kosztować.

I czego nie lubię w kijach trociowych i co przeszkadza mi w łowieniu?

Dolniki. Mocno przesadzone. Zima, grube ubranie, długa kurtka i ten dolnik pod pachą...

Nie znam uzasadnienia dla tak długich dolników. Potwornie to niewygodne.

I tu njlepiej było by zrobić sobie kijek na zamówienie ale cena takiego cuda może powalić :sad:

Ostatnio oglądałem jakiegoś Mikado i miał zadziwiająco krótki dolnik jak na 3 metrowy kij, ale ciężki był :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraźcie się, że tak marudzę : Czy z taką wędką dałbym sobie radę nad Parsętą Mystery Pike Spinn 2,7m 15-50g łowiąc na woblery i wahadełka? Zastanawiam się, bo jeśli w roku wybiorę się na troć 6 razy to już będzie sukces. Jeśli coś zatnę to już wyczyn, a że coś szczęśliwie wyholuje to już szaleństwo ;-), a przy łowieniu szczupaków to pomachałbym sobie takim kijkiem na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, nam chodzi o Daiwę Infinity :wink:

aha, no tak xD raczej rzadko mam okazje polowic w rzekach, a ryby typu troc/ pstrag to juz wogole wiec pewnie stad moja niewiedza :P tak tylko podalem jakby ktos chcial pokminic co tam maja..

a jakie dolniki, ktoz by niechcial "se" przymieszac zanety na boku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.