Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędka to połowu wzdręg na spinning


SzopPracz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

ja posiadam corteza 2,4 0,5-7g ma dużą rozbieżność w opisie ja szacuje cw 2-12g posiadałem wcześniej dragon millenium 2,7 do 12g i mam porównanie

Aczkolwiek jest to moja subiektywna ocena

już bym się skłaniał w kierunku już polecanego tango

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdręgi to względnie małe ryby i jeżeli ja miałbym kupować coś sobie to szukałbym wędki o jak najmniejszym wyrzucie.

Do 10 to sam kupiłem pod klenie i jazie , a to są większe ryby niż wzdręga.

Wszystko rozbija się o przynętę i to jak daleko poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadałbym w skrajność, kupować wędkę tylko dla 1 gatunku ryby. Jak kupisz coś mocniejszego ( śmiesznie to brzmi jeśli mówimy o wyrzucie 1-10 gram) to i podejdzie Ci pod okonia. Sprzęt musi być uniwersalny bo niedługo będziemy jeździć dostawczakami na ryby

Swoją drogą polecam dla Ciebie lekturę filmu WMH pt. "Spinningowe wzdręgi" gdzie Szanowny Pan Robert Czebotar łowi piękne wzdręgi na spinning. Można podejrzeć fajne przynęty itp. Poza tym Pan Robert nie łowi tam wędziskiem o ultra hiper mini wyrzucie z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na spinningowym koncie wzdręgę 0,5 kg - taka sztuka to już silna ryba, nadspodziewanie silna. Łowiona tuż przy trzcinach potrafi błyskawicznie wbić się w szuwary lub rośliny. Jeśli ktoś ma dobre łowisko wzdręg, to kupując kij powinien wziąć pod uwagę zapas mocy w dolnej części blanku. Dlatego poleciłem wklejankę Fishmaker.

Chyba, że kolega ma na zamiar łowić wzdręgi dłoniaki, to wtedy kijek-witeczka do 7 g.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie łowię wzdręg , ale chętnie poczytam na co najlepiej je kusić. Wydaje mi się ,że są to bardzo lekkie przynęty , które trzeba wiązać do cienkiej żyłki lub nanofilu.

I teraz czy to będzie wędka do 5 , czy do 10 to moc zestawu zostanie wyznaczona dokręconym hamulcem kołowrotka.

Liczę , że odezwą się osoby faktycznie łowiący wzdręgi i udzielą cennych wskazówek , bo ja to tylko gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się łowić wzdręgi bardzo często gdy nastawiałem się na okonia. Moim killerem na kranopiórę jest Mepps 00 z czarną paletką. Niestety jest lekki ale dociążam śrucinami ołowianymi jakieś 30- 40 cm przed końcem zestawu. Łowię blisko trzcin, tam gdzie jest płytko i woda jest ciepła. Wzdręgi widać jak na dłoni bo pływają blisko powierzchni. Moja rekorodowa Krasnopióra na spinning miała 27cm. Natomiast w metodzie spławikowej udało mi się złapać 32 cm. Obie powędrowały do wody z powrotem, nie warto ich brać gdyż są bardzo ościste i mięso nie jest tak smaczne jak płoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.