Skocz do zawartości
tokarex pontony

Węgorze 2015


turek16

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Kołowrotek wedle uznania, byle nie za mała szpula. Wędka wedle uznania, byle niezbyt miękka. Haki w zależności od przynęty, na żywce jakich używam preferuję roz. nr 4. Krętlik wraz z agrafką najwyższej jakości, stosuję spinwala. Żyłka dobrej jakości, by się nie skręcała, preferuję 0,30 mm. Metoda? Tutaj trzeba poznać akwen i zwyczaje węgorzy, od spławika poprzez spławiki podwodne, po tradycyjne gruntówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem czy przemawia przeze mnie zazdrość że nigdy nie złowiłem węgorza czy może zwyczajna nuda ale wszystkie zdjęcia są takie same :roll::roll:

Te same mniszki lekarskie w tych samych miejscach, takie samo ułożenie szpulki kołowrotka, tak samo szczepiona wędka i tak samo ułożona rączka kołowrotka... Rybom się bardzo nie przyglądałem

Niemniej jednak gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcinie, 7 węgorzy, 4 zdjęcia które są na tle tej samej wędki były robione jedne po drugim, dlatego dodając ostatnie zdjęcie wspomniałem, ze to jeszcze kwietniowe. Węgorze zostały złowione dzień po dniu w okresie tarła płoci, a sesja zdjęciowa wyszła w tym samym czasie, gdyż węgorze czekały w jednym zbiorniku na wędzenie tego samego dnia. Nie mogłem pokazać 7 węgorzy na raz, aby nie wzbudzać zbędnych kontrowersji, wiec zostały pokazane po kolei, wg. kolejności nocek, na których zostały złowione.

Ostatnie ze złowionych na żywe płocie z gruntu tuż za pasem trzcin.

thumb_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sztuki wzięły nad ranem, reszta w nocy, lecz nie ma sztywnej reguły w czasie tarła płoci na łowiku na którym wędkuję, gdyż brania potrafiły zaczynać się po 2 w nocy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy przymrozek węgorzom nie zawsze przeszkadza, zwłaszcza większym sztukom oraz gdy temp. wody przekroczy 10 stopni. Połakomił się wczorajszej nocy na żywą płoć ulokowaną w mulistym miejscu na 1,5 metrowej wodzie.

thumb_wegorz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Owszem, lecz jest kilka czynników determinujących końcowy wynik jak na przykład pogłowie gatunku, znajomość biologii oraz zwyczajów ryby no i dużo samozaparcia ;)

ostatnio zmieniłem wodę i zauważyłem, że ukleja na niej grupuje się w stada tarłowe więc pozostało mi tylko zarzucić zestawy. Węgorze wzięły na mleczaki uklei zawieszone w toni, lecz nie były zbyt duże, +- 65 cm.

thumb_20150526_005900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artech, dzięki :) staram się czytać wodę i rozumieć zwyczaje ryby. Kilka dobrych lat doświadczeń na kilku wodach pozwala czasami na zadowalający efekt, zwłaszcza jeżeli poświęci się temu gatunkowi sezon wędkarski. Poniżej efekt kilku ostatnich nocek, wszystkie węgorze wzięły na żywą ukleję ustawioną ok. pół metra poniżej głównej ławicy uklei.

thumb_20150528_165639.jpg

thumb_20150531_064041.jpg

poniżej młoda mamuśka 50+ i seniorka :twisted:

thumb_DSCN2900.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.