Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdy niema lodu?


Piotr25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zima jaka jest każdy widzi ( zero mrozu i lodu) a tej zimy jakoś nie chciał bym odkładać wędki do " szafy".

Z tąd moje pytania:

- na jakie rzeczne ryby się nastawić z pikerem lub spławikiem?

- gdzie szukać ryby?

- czym i jak nęcić i na co łowić?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Ja ostatnio do zanęty dodałem ząbek czosnku i to było to. Po 30 minutach brały ładne płocie. Łowiłem 3m. bacikiem jakiś 1metr od brzegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio do zanęty dodałem ząbek czosnku

Też polecam ząbek czosnku do zanęty, gdyż płocie dobże wyczówaja ten zapach. Możesz również poeksperymentować, z różnymi otrębami, płatkami owsianymi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A w jaki sposób dodajecie ten czosnek?

Wciskacie zabek bezpośrednio do zanęty czy tezr robićie z nego jakiś wywar i dolewacie?

Nigdy nie stosowałwem czosnku, jedynie o nim słyszałem ale w przypadku leszcza.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja ostatnio posiekałem go tak że hej... ostry nóż i na bardzo dorniutkie kawałeczki. Ostatnio też pierwszy raz to zastosowałem... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm interesujaca sprawa z tym czosnkiem. Jeden ząbek na 1 kg mokrej zanęty starczy??

Dobra to powiedzcie gdzie szukac płoci o tej porze roku w rzece?

Osobiście do wyboru mam miejsca o ruwnym dnie gdzie w okolicach 5 m od brzegu będzie tak około 1,5 m głębokości jak i takie gdzie metr od brzegu jest ze 4 m głębokości (spokojny leniwy nurt). Co wybrać ?

Pozdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Piotr25 osobiście nie mam takich dylematów gdzie pójść - moja rzeka jest płytka. Nie ma silnego prądu. Pierwszym miejscem na jakie trafiłem było to płociowe. 2 kuleczki zanęty i już po parunastu minutach siedziały dorodne płocie. Łowiłem 3m. bacikiem jakiś 1m.-3m. od brzegu. Brania były bardzo delikatne... 0,7g. spławiczek miałem tak wyważony, że wystawał z wody na 3mm :lol: Wtedy brania było widać idealnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weż półlitrowy gorczek zapełnij go do połowy makiem,

póżniej dodaj dwa ząbki drobno posiekanego czosnku i zalej to wrzątkiem na noc,

rano dodaj do zanęty i idż na ryby, chodzi mi o leszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.