Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jakbyłonarybach


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprosić Was do eksperymentu, wspólnego testowania prototypu takiego narzędzia: wędkarskiej bazy danych o połowach. Proszę wprowadzajcie informacje o swoich połowach, także przeszłych jeśli pamiętacie lub dysponujecie jakimiś notatkami (wiem że niektórzy dysponują ;))

Aplikacja znajduje się pod adresem:

www.jakbylonarybach.hostedwindows.pl

Jest to owoc kilku wolnych dni tak, więc program na pewno zawali się na Was od czasu do czasu, albowiem praktycznie nie został przetestowany. Proszę mnie o tym informować, błędy będę się starał usuwać w miarę czasu i chęci.

Starałem się uniknąć zrobienia z tego tasiemcowej ankiety z odgałęzieniami jak proponował shogun_zag a zamiast tego dwa do trzech formularzy tak, aby wypełnianie było możliwie szybkie. Użytkownik wprowadza podstawowe informacje o połowie oraz o pogodzie. Przy pogodzie można pominąć ciśnienie (nie zaznaczać nic). Dodatkowo można zaznaczyć łowione gatunki. I co dalej? Ano nic. Jak pisałem w przytaczanym tu temacie uważam że największym problemem jest wyciągnięcie z takiej bazy danych, jakiś informacji. Jak na razie przychodzi mi do głowy jedynie raportowanie post-factum ale żeby był z tego użytek baza powinna być napełniana przynajmniej rok. Na tym polu oczekuję uwag i konstruktywnej dyskusji. Proponuję wspólne wypracowywanie rozwiązań i odpowiednie rozwijanie pomysłu – jeśli się przyjmie i będzie się cieszył jakimś zainteresowaniem.

Jakbylonarybach będzie działać najdalej do 31 lipca 2007 i to jest czas trwania tego projektu-eksperymentu. W zależności od zainteresowania i rozwoju pomysłu po tej dacie aplikacja zostanie wyłączona lub przeniesiona na inny serwer.

Użytkownicy forum, którzy chcą wziąć udział w eksperymencie powinni zgłaszać taką chęć do mnie na tomaszek@haczyk.pl lub na priv.

Wszelka pomoc, chęć współpracy, rozwijania i udoskonalania mile widziana. Wszystko zostało wykonane w technologii Microsoft-u i może być rozwijane przy pomocy darmowych narzędzi które są do pobrania z witryny microsoft.com W razie takich chęci gotów jestem udostępnić źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Regulamin:

1. Każdy, kto loguje się do jakbylonarybach (zwany dalej użytkownikiem) akceptuje poniższy regulamin

2. Każdy, kto loguje się i użytkuje jakbylonarybach robi to na własną odpowiedzialność i nie może z tego powodu wnosić jakichkolwiek roszczeń

3. Autor nie ponosi żadnych zobowiązań ani odpowiedzialności wobec użytkowników jabylonarybach.

4. Autor zastrzega sobie prawo dowolnego traktowania i modyfikowania jakbylonarybach z wyłączeniem serwisu włącznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, bazę danych na pewno uda się utworzyć. Będzie zawierać mnóstwo danych.

Jednego tylko nie udało mi się doczytać - czemu i komu ona ma służyć?

Nieco przymulony po Świętach pozdrawiam.

JG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego tylko nie udało mi się doczytać - czemu i komu ona ma służyć?
No właśnie to jest sprawa co do której sam mam wątpliwości i nie ukrywam że liczę na współpracę (albo przynajmniej kostruktywny krytycyzm) "prowodyrów" zamieszania. Wszystkim którzy są nie w temacie proponuję przeczytanie przywołanego przeze mnie wątku: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=9304#9304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest sprawa co do której sam mam wątpliwości

Chciałbym być dobrze zrozumiany: zawsze chętnie dzielę się swoją skromniutką wiedzą z każdym napotkanym wędkarzem.

Jednak - pracując w biznesie IT od wielu lat - nabrałem dużej nieufności do zbieranych przy różnych okazjach danych, a tym bardziej - do możliwości ich wykorzystania. A te, zapewniam, są większe, niż większość forumowiczów jest w stanie sobie wyobrazić.

Broń Boże nie posądzam administratorów, ani moderatorów o brak kompetencji w ochroie danych lub jakieś złe intencje, ale wiem jak łatwo jest przechwycić dane wpisywane do ankiet czy innych zestawień.

Myślę, że warto się zastanowić czy końcowy efekt będzie wart zachodu.

Pozdrawiam.

P.S. Miałem już okazję w Twoich postach przekonać się o Twojej fachowości. Myślę, że wiesz o co mi chodzi i ewentualnie potrafisz to wytłumaczyć może bardziej przystępnie niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yossi, ja mam te same wątpliwości co Ty i możesz o nich przeczytać w temacie do którego link wkleiłem. (przeczytałeś go?) Natomiast sam pomysł zbierania danych i próby pozyskania z nich jakiś znaczących informacji uważam za wart spróbowania. Ponieważ coś takiego miało powstać ale nie powstało kompletnie nic, zakończyło się jedynie na gadaniu - postanowiłem przez dwa wolne dni przeciągnąć parę kontrolek na formę i zaproponowac taki rodzaj zabawy. Jeśli sprawa upadnie nic się nie stanie. Mam nadzieję że Ci którzy byli tak zapaleni do pomysłu teraz będą mieli możliwość wykazania się w materii budzącej nasze wątpliwości, skoro już zosał zrobiony pierwszy krok, zbudowane jakies podwaliny których do tej pory nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z przyjemnością informuję, że od dzisiaj jest dostępna nowa wersja jakbylonarybach:

Najważniejsze zmiany:

1. Przeszukiwanie bazy wpisów z użyciem filtrów (np. tylko połowy spinningowe, albo tylko połowy na morzu w określonym miesiącu, itp)

2. Zmieniona kontrolka kalendarza (teraz nazwy miesięcy i dni tygodnia wyświetla po polsku)

3. Dodane wyświetlanie numeru wersji

4. Dodany opis "Czym jest jakbylonarybach"

Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory dokonali wpisów i zapraszam wszystkich do udziału w eksperymencie.

Przyszłe prace:

Rozważałem możliwość umieszczania map czy zdjęć łowisk jak np. dobrze znana główka w okolicach mostu gdańskiego w Warszawie jednak w większości przypadków konieczne było by podawanie współrzędnych geograficznych - co zdarzało by się rzadko i (nim. przez to) było by praktycznie bez znaczenia przy analizie danych. Jedynie ładny "wodotrysk". Jeśli pojawi się zapotrzebowanie może być łatwo dodany.

Bawiłem się też z reporting services aby wygenerować na podstawie danych z bazy jakieś mówiące coś raporty jednak jak na razie są dwie przeszkody. Po pierwsze danych jest zdecydowanie za mało więc raport raczej świecił białymi plamami a po drugie reporting services nie jest udostępniane przez aktualnego dostawcę (hostedwindows.pl) a dodatkowo nie jest dostępne w darmowej wersji SQL Servera więc w razie użycia i chęci przesiadki trzeba by się liczyć z zakupem bardzo drogiej licencji.

Proszę o wszelkie uwagi i jeszcze raz zachęcam do udziału w eksperymencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzisiaj został ponownie zaktualizowany serwis jakbylonarybach. Zmiany:

[8 marca 2007] Wersja 1.0.2

1. Dodanie nowego rodzaju wody na której był dokonany połów: Morze brzeg

2. Dodanie walidacji danych (zabroniona kombinacja - woda: morze brzeg i metoda połowu: trolling)

3. Dodanie możliwości pobrania historii zmian

Jak zwykle zapraszam do rejestrowania swoich połowów i zgłaszania napotkanych błędów i problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.