Skocz do zawartości
tokarex pontony

Skąd mam wiedziec jak badzo sztywna jest wędka ?


robek89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !!!

Jestem tu nowy a także początkującym wedkarzem. Chce sobie kupić wędke spinningową przez Neta bo u mnie na miescie nie ma nic ciekawego. I teraz moje pytanie (dla niektórych może byc idiotyczne ale prosze o wyrozumiałość) Skad mam wiedzieć czy wędka jest sztywna czy miękka :?: Widze np. opis 2,4m 5-20g i 165g ciężar wędki, a drugi np. 2,45m 8-35g i 190g ciężar wędki, i nie mam pojęcia czy one są dosyć miękkie czy raczej należa do tych sztywniejszych. :idea:

Czy ktos mi to wyjaśni ? :roll:

Szczęśliwego Nowego Roku :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

robek89 ciężar wyrzutu - to to w jakim przedziale przynętami możesz rzucać. Lecz nie do końca. Napisz nam lepiej do czego chcesz wędkę, czy na rzekę, czy na jezioro, na jaką rybę, na jakie przynęty i jak ciężki w jakim przedziale cenowym to Ci sprubujemy doradzić :cool: A pozatym w opisie powinno również pisać coś o akcji wędziska. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kupowanie spina przez net to mega nieporozumienie, chyba że masz wędkę upatrzoną przetestowaną. Kupisz sobie taką wedeczkę którą wcześniej widziałeś na zdjątku w sieci, a po odbiorze okaże sie że za chiny ci w ręce nie leży i co zrobisz ?

Moja rada, skoro u ciebie nic ciekawego nie możesz kupić to zainwestuj w pks, pkp, czy innego busa i jedź tam gdzie jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym elementem, który może się przyczynić do wzrokowego określenia sztywności kijka i jego przewidywaną akcję jest zbieżność blanku. Tak na prawdę nigdy bym sie nie odważył wyłącznie na podstawie obracka kupić wędki.

Ty masz czuć kijek, ma Ci leżeć w dłoni i masz być z nim jednością ;)

Dla tego też odradzam kupowanie w ciemno. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, kiedy Twój znajmoy ma kijek, który sprawdziłeś, porzucałeś nim, wiesz, że to jest to ... wtedy szukasz dokładnie takiego samego modelu ... toczka w toczkę.

Zwracam też uwagę, że ten sam model, te same parametry, lecz inny nr katalogowy wyrobu, to już są dwie różne wedki!!! Weźmy np Shimano Technium ... niebawem w dziale "Testy" zaprezentuję Wam Technium-a o całkiem odmiennej charakterystyce, niż te, co widać obecnie w sklepach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiem tak: wędeczka będzie używana zarówno na jeziora jak i rzeki, z nastawieniem wiekszym na rzeki (rz. wisła - okolice zawichostu, solca n. wisłą, takze rz.kamienna - to u mnie w Ostrowcu).

Rybki docelowe to głownie to co mozna tam zlowic czyli szczupak, czasem sandacz, ale jak wiadomo na wiśle i kamiennej sporo panoszy sie okoni i kleni, może boleń. To wszystko.

Będę łowił na obrotówki, wahadłówki, gumki lekkie i średnie, czasem wobler do 17g

Wędka ma być krótka (nie pytajcie dlaczego, po prostu) i lekka. Znalazłem kilka modeli, może pomożecie wybrać :wink:

- Konger Vectron X 215 L - dł. 215cm, C. W. 5-21g, waga 131g

- Konger Vectron X 215 M - dł. 215cm, C. W. 7-28 g, waga 135g

- Konger Vectron X 245 L - dł. 245cm, C. W. 5-25g, waga 130g

- Shimano Catana AX Spinning 210ML - dł. 210cm, C. W. 5-20g, waga 132g

- Dragon Mystery Contact Jig - dł. 2,4 m., C. W. 3-20 g, waga 194g

- Dragon Mystery Impulse Spinn - dł. 2,4 m., C. W. 5-25 g, waga 196g

- jeszce może ewentualnie ta http://www.kogutomania.pl/product_info.php?cPath=1_5_363_309&products_id=1805

Chciałbym żeby wędka nie była sztywna, ale też żeby znowu niebyła jak "ciepłe kluchy" :lol: żeby się nie wyginała w pełne kolo pod pół kilową rybą :lol: Chyba wiecie o co mi chodzi. Poza tym chcialbym żeby była dosć dobrze czuła na brania w czasie spinnigu. :roll:

P.S. Najbardziej ciągnie mnie w stronę pierwszej i czwartej z wymienionych wędek. Mam nadzieję że te wędki wytrzymają walkę nawet z 3-4kg szczupaczkiem jakby się trafił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.