Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny w niedziele wycieczka na solanke... tradycyjnie okolice Fanore i niestety kupa... ludzi co nie miara ryb zero... szybka decyzja o zmianie miejscowki na jedna z "doolinowych" i ku milemu zaskoczeniu zero ludzi piekna gleboka woda pod nogami... wpadlo roszke makrelek do wedzarni a gdy przyszedl odplyw zaczely brac calkiem ladne pollocki zarowno na spining i jak i splawik... kilka wrocilo do wody. ogolnie rzecz biorac mimo polamania 2 kijow i tego ze bylem mokry do pasa to wypad uwazam za bardzo udany... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Powitać wszystkich.

Byłem w sobote na solance w okolicy Hook Head ,ludzi jak carlos31 wspomniał co nie miara ,makrelki nie było widać ale za to 11 fishdogów tak się chyba nazywaja te rekinki ,złapane z gruntu + jedna niespodzianka ,rybka koło 25cm cała srebrna wąska po całej długości ??może ktos wie co to ??? rybki wróciły do wody a ja z uśmiechem na ustach do domu :)pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie panowie.

Moze ktos wie co to za ryby podpływaja wieczorem do portu,coś jakby srenrne na boku ale zbytnio nie widać bo juz ciemno przeważnie ale jest ich sporo i rozmiary są bardzo ładne tak na oko od 50cm do 80cm,myśle spróbuje złapac i zobaczyć co to ale rzucałem na obrotówke i na woblera ito przed zamymi pyskami i nic ....dodam jeszcze że podpływaja na odpływie na niskiej dosyc wodzie ...??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookam, ja tez czasem widze takie stada ze skal wlasnie czesto przy odplywie i wydaje mi sie ze sa to labraxy (bassy morskie) ale jeszcze nigdy nie udalo mi sie zlapac takiego na spina. Znajomy mowil mi ze czesto mozna je zlapac na grunt z plazy na te morskie robaki (rugworm) tak sie to chyba pisze... i ze czesto je widac jak buszuja w falach na duzej wodzie. ps wczoraj tez udany wypad na solanke przy pelnym odplywie pollocki pieknie wspolpracowaly najbardziej spasiony mial prawie 3kg... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, te ryby o których mówicie to mullet'y- po polsku cefale.

Na spina biorą rzadko, choć się zdarza- generalnie ryby ciężkie do złowienia- odżywiają się "wszystkim i niczym", a najczęściej glonami oraz wszelkim zjadliwym "badziewiem".

Często żerują w portach, przystaniach itd, choć zdarzają się stada w oklicach skał na "czystej" wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek104 musisz mieć racje bo jak by to były bassy to na spina by sie pobawił ,a ja stałem ze spinem jakieś 2 godzinki i nic miały mnie gdzieś :)wczoraj też na solance udany wypad pollocki na odpływie,brały jeden za drugim na spławik ale dopiero po godzinie 22:00 ,pozdrawiam panowie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja byłem :mrgreen:

No i stało sie- nie wytrzymałem i uległem pokusie... a tak długo się broniłem i dzielnie unikałem zanęt, robali, kukurydzy i innych takich...

Cóż, zachęcił mnie kumpel, który tydzień temu złowił tam 9 niezłych leszczy, a dwa tygodnie temu strasznie sponiewierały go liny- wyholował dwa najmniejsze- 1,5kg i 1,8kg :!: Reszta (6 sztuk) po zanurkowaniu w kapelonach przechytrzyła łowcę....

Postanowiłem pomóc mu w zemście i w sobotę po pracy, obładowani sprzętem toczyliśmy się przez pastwiska aby w koncu stanąć nad brzegiem tej "Żabianki"

Ukręciłem zanętę, naszykowałem sprzęt i ok 22.00 bylem gotowy do łowienia.

Jedna wędka blisko zaraz za kapelonami, druga dalej, jakieś 30 metrów. Zbombardowałem trochę spławiki i w gotowości oczekiwalem pierwszej rundy...

Doczekałem sie około 23.30, a poźniej jeszcze raz i znowu, i jeszcze i tak w kółko.

Brania skończyly się ok 4.30, więc przed 6.00 zwinęliśmy majdan i na 10.00 mogłem sobie spokojnie pojść do pracy (z reklamówką pełną Red Bull'i)

Zemsta skończyła się następująco:

Złowilem 17 leszczy od 1.5 do 2.5kg, dwa małe brzdące, plotkę i węgorza... w sumie fajne łowienie, zwłaszcza na lekkich odległościówkach, ale to dźwiganie towaru nad brzeg.... Chyba jednak wolę wygodnie wpakować dupsko do łodzi :lol:

Choć nie przeczę że letnia nocka nad mglistą wodą ma swój urok. No i te liny- w przyszlym tygodniu kolej na nie :lol:

Getting my hands dirty, but smells lovely ;)

dsc00710.jpg

good fishe's please don't jump :bounce:

dsc00711.jpg

smile to the camera 8)

dsc00712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos31 ,weekend na solance udany :D brały tylko pollocki 17 sztuk dosyć ładnych :) dwa na patelnie reszta spowrotem niech podrośnie ;) poza tym jedno ładne branie z gruntu ,cos dużego ni jak wyciągnąć 15 minut zabawy i żyłka nie wytrzymała :D no i jeden złamany kij trzeba doliczyc :Dpozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja coś dorzucę z okolic Cork...wieczór ciepły trochę podwiewało i basy fajnie współpracowały kilka wyciągniętych.. a tu moja druga połowa :evil: juz mnie zrywa do chaty...cóż wpadniem tam wkrótce znowu :lol:

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wędkarzy!! Dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem morskim w IRL. i tu moje pytanie czy możecie polecic jakies fajne łowiska w co. waterford (okolice dungarvan, youghal,tramore). z tym ze interesuje mnie bardziej jakis bass czy pollock bo makrela na zestaw ma jak dla mnie mało wspólnego z wedkowaniem. wolę jednak konkretny detal od masówki :). pozdrawiam i zycze udanego wedkarsko weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zaraz pale gume na solanke sprawdzic jak pollocki na przyplywie beda wspolpracowac...:)lookam, jak wczorajszy wypad??? wpadlo cos ciekawego...?? mysle ze na bassy to jakies wahadlowki jasne ale slyszalem tez ze ludzie chwala sobie thrille i choc zdania sa podzielone mnie na takiego thrilla udalo sie tylko pollokow kilka wyciagnac a niestety bassow 0. pozdrawiam milego lapanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ralph słyszałem od paru osób że okolice Bunmahon są dobre by powędkować ,to w sumie nie tak daleko od Tramore ;) czasem też wedkuje w okolicy Dunmor East mozna tam ze skałek zarzucić na spławiczek lub z gruntu ,przeważnie trafia sie pollock i dogfish jak lubisz zabawe z rekinkami :)pozdrawiam i udanych połowów wszystkim :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobota cały wieczór od 18:00 do 23:30 jeden pollock nic wiecej nawet nie dygło ,i na przypływie i na odpływie efektów brak ,śmiem twierdzić że jednak ta pełnia niesprzyjała ,oby przyszły weekend był lepszy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow jade na ocean lodzia w niedziele 04.07.2010 rano brakuje nam 4 osob do kompletu wyplywamy z CARRIGAHOLT 3 km od LOOP HEAD co.CLARE na lodzi jest sprzet , itp chetnych prosze o kontakt 085 762 96 82 Andrzej pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.