Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ale się rozczarowałem... łowisko które służyło mi godnie, nagle stało się bezrybiem... 4 rano, lekka fala, maksymalny przypływ co chwila coś biło do kija ale to coś to były niestety kraby :/ oszaleć można :neutral: Byłem przygotowany na niezły połów a tutaj krab, krab, krab i tak w nieskończoność o dziwo, przypływ nagle stał się odpływem i przed momentem wróciłem do domu. Panowie macie rację z tym rannym wędkowaniem - totalne zero. Parę minut po piątej woda się "zagotowała" maleńkie chyba sandele gonione przez drapieżniki zaczęły chlupotać i wyskakiwać z wody ponad jej powierzchnię. Na taki obrót sprawy założyłem zestaw morskich przywieszek... ale znów rozczarowanie ani jednego bicia. Chyba jestem zmuszony do spróbowania wędkarskiej wyprawy na łodzi - no na takich głębokościach musi coś wziąć. Na bezrybiu i krab ryba... heh Pozdrawiam totalnie nieusatysfakcjonowany :neutral:

post-4059-14544971574887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy to przypadkiem nie jest tak, że lepsze wyniki macie po południu i wieczorem, bo po prostu o tej porze dnia najczęściej łowicie? A może to właśnie wieczorami, akurat trafialiście na najkorzystniejszą na Waszych łowiskach fazę pływów? Ja nie narzekam na ranne wyprawy- często byłem nad wodą wcześnie rano, a łowienie kończyłem ok. południa i wyniki były. Oczywiście czasem było również kiepsko, ale to samo zdarzało się tak rano, jak i na popołudniowo- wieczornych zasiadkach...Według mnie, od pory dnia zdecydowanie ważniejsze są pływy i pogoda; najlepiej jak jest ciepło, trochę wieje, ale nie ma słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy to przypadkiem nie jest tak, że lepsze wyniki macie po południu i wieczorem, bo po prostu o tej porze dnia najczęściej łowicie?

Moje spostrzezenia nalezy traktowac jako sugestie lowiacego "z doskoku".Wieksza czesc wyjazdow nad morze to wycieczki rodzinne zobligowane pogada.Lokacje w wiekszosci takze familijne :wink: . I w tych wlasnie warunkach jedyne wyniki osiagalem w godzinach popoludniowo-wieczornych. Rano(jesli godz.9-ta uznac za rano :!: ) oraz w ciagu dnia przyneta interesowaly sie jedynie kraby :smile: .Bez wzgledu na plywy i wiatr.Ale powtarzam ,to tylko sugestie "wedkarza niedzielnego" :smile: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiły sie bassy. Wyniki zadawalające mam na gumowoblery

Rozumiem ze piszesz w czasie przeszlym :?: ,do 15-tego Maja :!: .

Daiwa (2.75m)

Jak dla mnie to troszke za krotka,ale poczekaj na opinie innych.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi moze powiedziec czy wedka:

Daiwa (2.75m) Beach-casting rod ,cw 60-150g

czy na poczatek zmagan z wedkarskich na morzu bedzie odpowiednia??

To zależy jak chcesz ją używać. Jeżeli ma służyć jako typowy beach caster, (dalekie rzuty, duże przynęty, itd.)to jest zdecydowanie za krótka :cry: Najodpowiedniejsza według mnie długość to pow. 4 metrów. Ja łowię na kija o dł. 4.57m, cw. 110-170g. teraz rozglądam się za drugim, takiej samej długości, ale trochę delikatniejszym do ok.150g. :roll:

Tak w uproszczeniu; im dłuższy i sztywniejszy kij, tym dalsze rzuty. jeśli nie zależy Ci na odległości to możesz używać tej wędki, zwłaszcza z pirów, portów itp, jednak możliwości tego kijka najlepiej wykorzystasz łowiąc z łodzi. Powinien się nieźle spisywać z pilkerem, albo np. z zestawem flying collar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano bassy są - gdzieś wcześniej wklejałem link do swojego bloga chyba.

2.7m beachcaster to jakaś awaria. Za krótki i koniec. tomek104, dobrze prawi!

A jak tam wasz sezon szczupakowy upływa? Ja niestety cały czas łowię jakieś jacki po 70-pare centymetrów. W zeszłym tygodniu byłem na zlocie jerkbaita przez dwa dni łowiliśmy na Inny Bay, Loung Ree i Shannon - ale nikt nie przekroczył 75cm choć na ilość ryb nikt nie mógł narzekać. Dzisiaj właśnie wróciłem z Allua, Greg wywalił dwa szczupale 85 i 94 a ja też dwa ale znowu maluchy poniżej 70 :mad:

Jakie wyniki ze szczupakiem u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wasz sezon szczupakowy upływa?

Lepiej nie pytaj :!: .W Barrow wody jak na lekarstwo.Najwiekszego zebacza(okolo7kg) zlowiono pare tygodni wstecz na zawodach klubowych.Natomiast tydzien temu na kolejnych wygrala ryba kilogramowa :!: .Efekty (mizerne ale jednak..) maja zasiadkowicze z trupkiem,zas spinningisci lowia ....pstragi,ktorymi sasiedni klub wrecz zasypal rzeke :!::evil: .Moze gdy woda urosnie a szcupale "wytna" troszke "kropki" sytuacja wroci do normy :?::???: .

Pozdro-Radek.

P.S.Na jezioro by sie przeniesc czy jak :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :wink:

mam pytanie.

czy moglibyscie zamiescic jakies fotki z przynetami sztucznymi morskimi( woblery, blachy,itp.) oraz podac odpowiednia wage tych przynet.

za wszystkie info dzieki

pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglibyscie zamiescic jakies fotki z przynetami sztucznymi morskimi( woblery, blachy,itp.) oraz podac odpowiednia wage tych przynet.

Teraz to pojechales rowno :!::smile: .Inne wabiki bedziesz stosowal przy lowieniu z lodzi ,inne do wedkowania z brzegu.Jesli dodac do tego roznorodnosc ,kolorystyke,gramature to powstal by katalog przynet.A dochodzi jeszcze wybor konkretnego gatunku ryb :!: .Ale... o ile pamietam Tomaszek w swoim blogu ma pare fotek przynet na Labraksy. Moze jeszcze ktorys z kolegow cos dorzuci a jesli nie to poprzegladaj oferty w sklepach internetowych.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wasz sezon szczupakowy upływa?

U mnie to chyba tak jak u Ciebie, albo jeszcze gorzej :wink:Jacusie, boirą, to fakt, ale żaden tegoroczy nie miał więcej niż 70 cm. A takie smyki biorą najczęściej;

prawie%20metr%C3%B3wka.jpg

...wysyłam, te biduliny po ojców, matki, babki... a one tylko kumpli z klasy sprowadzają :wink:

do%20wody%21.jpg

Większe na szczęście też są, ale jak to często bywa nie nam się trafiają. Ten złowiony przez Simona był już całkiem, całkiem

szczupak%20Simona.jpg...

Ślicznotka walnęła na trola w drodze powrotnej. Simon stwierdził, że żarty się skończyły i na agrafkę założył "gumkę" mutanta. Ja oczywiście byłem przekonany, że na to-to, nic nie ma prawa się skusić, ale na moje nieszczęście ryba miała inne zdanie...

SZCZUPAKOWA%20GUMKA.jpg

Wielkość "gumki" to ponad 40cm :!: a ONA, miała ją w paszczy prawie całą :shock:, ten Skinner na górze ma 18 cm, i do tej pory to jego uważałem za duży wabik. :mad:

To była wyprawa tuż przed zeszłotygodniowym ociepleniem. Następnym razem złowiłem jeszcze kilka, ale też same smyki. Faktem jest, że w tym roku nie poświęcałem jeszcze szczupłym zbyt wiele czasu, bo ciągle biegam za łososiem, też zresztą bez efektu :evil:

Węgorze też się jeszcze u mnie nie zaczęły- chyba ciągle za mało ciepła :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "Simon mowi- "bankowy". :wink: .

Pozdro-Radek.

Bankowy, nie bankowy, ale trzeba było zobaczyć jego minę :mrgreen: Musiał poczuć ogromną ulgę, że jednak wzięła :wink: tak więc w tegorocznym starciu Polska -Irlandia, na razie 0:1. Mam nadzieję że nie długo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczylem dzis do Dun Laoghaire.Katastrofa,wialo tak ze od "otwartej "strony fale przechlapywly sie przez falochron. Do tego zgraja "niedzielniakow",ktorzy polawiali male rdzawce i makrelki pakujac je do reklamowek.Nawet nie rozwijalem wedki :evil::evil::evil: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.