Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne, zazdroszczę

Siemasz tomek1, co tam słychać u Ciebie? Jak wędkarz oczywiście pytam ;)

dawid450, yeeeeeess!!! No to pierwszy krok masz za sobą - dopadłeś ten nasz odpowiednik krąpia czy uklei :mrgreen:

Strasznie silna ryba... niebezpieczna...
Oooo taak! Dogfish to jest taki niebezpieczny, że jak spotkasz dogfisha to nawet nie z dalaj, skoczy i odrazu zadusi :lol::mrgreen: Mnie kiedyś kumpel wprowadził w błąd bo jego z kolei zakitował jakiś irol, że dogfish może pogryźć. :lol: To oczywiście nieprawda, skóra właśnie jest tym na co należy uważać.
A co z biala ryba?
No ja ostatnio w ramach relaksu złowiłem płocie i leszcza. Napisałem "w ramach relaksu" bo następnego dnia czekał mnie rejs na morze, a poprzednią noc spędziłem na plaży. Więc rozstawiłem feeder, pudełka, podpórki, zanętę, robaki, krzesełko i cały ten gruntowy majdan. Zarzuciłem wędkę i następnie obudził mnie padający deszcz... Wędka wywalona z podpórek... Nie wiem czy to wiatr czy ryba. Tak więc w tych okolicznościach dwie płocie i leszcz to i tak niezły wynik :lol:

A tak na serio, to zabieraj się chłopie za poważne łowienie. Liny to panienki mogą sobie łowić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Na spławik łowiłeś te liny? W Lubinie gdzieś?

Spławik- odległościówka i tyczka. okolice Lubina, ale nie tylko... fajna jazda na 13stkę z gumą 0,8. Spławik w zal. od głębokości, żyłka 0,12 przypon 0,10. Przy holu ryby na takim zestawie trzeba się trochę pomęczyć, ale za to brania są częste :mrgreen: A, i nie ma mowy o żadnym tam skubaniu, wypluwaniu przynęty itd. branie jest pewne a zacięcie prawie zawsze skuteczne...

Tutaj lina jeszcze nie złowiłem, ale na pewno się wybiorę- tylko nie za bardzo mam pomysł gdzie :?::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo mam pomysł gdzie

Może to Ci trochę pomoże - o ile tego nie znałeś.

Some of the best tench waters in Ireland: All the canals - the Royal, the Grand and the canal sections of the River Barrow. The stretches of the Shannon at Lanesborough and Shannonbridge, limestone loughs in Co. Clare, Ballyhoe and Rahan’s Lakes at Carrickmacross, Co. Monaghan and much of the River Erne catchment particularly lakes near Belturbet in Cavan and near Ballinamore in Co. Leitrim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, i pomoże i nie... :wink: z tymi miejscami, to tak jak z leszczami w okolicach Galway. teoretycznie są wszędzie(na mapkach i tablicach przy jeziorach są wyszczególnione gatunki jakie w danym akwenie występują :arrow: ) teoretycznie... np. na tablicy 5 gatunków- pike, perch, bream, roach, rudd. No i łowisz te szupaczyny, okonie, płocie i... to tyle :!: leszcza i wzdręgi nie uświadczysz. A, no i jeszcze hybrydy- niektóre nawet pod 2 kilo, ale gdzie cholerka te lechy :?::!:. A żeby było śmieszniej, to w większości z tych jezior występują liny- (tylko jakoś z tablicy nie biorą :wink: )

Myślę, że te wapienne jeziora w Clare poddam dokładnemu "prześwietleniu", bo przynajmniej nie za daleko... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie za bardzo mam pomysł gdzie

Gdybys wybral wedkowanie w ktoryms z kanalow to:

1. DS znacznie lepiej sprawdza sie w okresie letnim niz "klasyka".Nawet najlepiej polozona zaneta moze byc w kazdej chwili rozmyta przez "long boat" :wink:

2.Jesli uparcie decydujesz sie na splawik,poszukaj "stykanek".Zasadniczo tylko jeden z kanalow bedzie plawny natomiast drugi to typowo linowy matecznik.

3.Ryby w kanalach przemieszczaja sie wraz z woda.Odcinki w ktorych natrafisz na wode klarowna i "bez uciagu" mozesz sobie darowac. Co nie znaczy ze to samo miejsce nie bedzie atrakcyjne jutro :!:

4.Jesli za przynete uzyjesz "biale" to pewnie zamiast linow polowisz plotki i mieszance(plaga moga byc male okonki-jesli tak jest to lepiej zmienic miejsce) natomiast 'czerwonego" chetnie pobierze wegorzyk a w peczku szczupak.

Tyle "mojego",moze dzieki temu frycowe bedzie mniejsze dla poczatkujacych "kanalazy" :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tak na serio, to zabieraj się chłopie za poważne łowienie. Liny to panienki mogą sobie łowić"

Jak juz cos powaznego to sea bass. Mam pod bokiem Dollymount Strand - plaza dluga i daleko plycizna. Z tego co czytalem to te rybe lowimy po zmroku.

Pytan mam oczywiscie wiele:

Czy lowil ktos z tej plazy lub z Howth.

Czy o tej porze roku sea bass tu bywa?

Lowic w czasie przyplywu czy odplywu?

Moze lepiej wlazic na skaly i lowic na glebszej wodzie - choc strach troche po nocy lazic.

Mysle o spinningu na woblerki bezsterowe.

pozdro M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod bokiem Dollymount Strand - plaza dluga i daleko plycizna.

Jak pewnie sprawdziles, "przewodnik" wymienia te plaze jako "miejsce do polowu" labraksow tyle ze najlepszy czas to jesien :!: .

Czy lowil ktos z tej plazy lub z Howth.

Na poprzedniej stronie "co nie co" o polowach ze skalek w Howth.Smietnik,cizba i foki :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo dundalk jest Co. Monaghan a tam duzo jezor. Ja bylem na Lough Muckno. Nad wodę dotarlismyo zachodzie slonca. Zastalismy rozstawionych juz irlandczykow i rosjan. na haki poszla kukurydza, biale robale i czerwone (z przeznaczeniem dla wegorza). Pogoda bezwietrzna (ura ura ura). Brania od godziny jedenestej do samego rana. Złowilem 9 leszczykow 1 plotke i malitkiego paskudnego wegorza. Paskudna to ryba wiec nawet nie zakladalem czerwonego robala. Moj pierwszy wegorzyk wziol na knapke biale-kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki z zachodniego zad...a(czyt.wybrzeza ),podobno niezle tam u Was powialo i popadalo
Prffff..... tę noc spędziłem akurat na plaży łowiąc cholerne dogfishe (tak, miały być raje....) U nas na taki deszczyk z wiaterkiem to się light breez mówi. :mrgreen:

A tak poważnie to właśnie liczyłem na dobry tydzień dwa deszczu, bo nie wiem czy wiecie że suszę mamy tego lata :!: Woda niska i klarowna, pan szczupak tego nie lubi. Proszę, proszę tydzień przynajmniej uczciwego deszczu (w Cork). W Tralee podejżanie mało deszczu tego lata - wiatr w tym tygodniu silniejszy faktycznie.

Jak tam wasze wyniki szczupakowe - poprawiło się coś od ostatniego razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki z zachodniego zad...a(czyt.wybrzeza :wink: ),podobno niezle tam u Was powialo i popadalo :?::smile: .

Nieźle, to mało powiedziane :!: W sobotę to była normalna burza :shock: , z piorunami i grzmotami. Takiej ulewy, to tu jeszcze nie widziałem... padało od rana, ale po południu to normalnie "ściana" deszczu. Woda na drogach do połowy kół... i tak leje non stop ale w sumie już się chyba przejaśnia, bo gdzieś od godziny nie pada :wink: , ... a nie, znowu leje...

A co do tego zachodniego zad... :arrow: ...kto komu... :?::!::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze wyniki szczupakowe - poprawiło się coś od ostatniego razu?

Z pewnością :!:

Te, które ostatnio wypuszczałem, to muszą być już o jakieś 2 cm większe :wink:

A tak serio, to szczupłe ostatnio w "odstawce", ale przyjdzie i na nie czas... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze wyniki szczupakowe - poprawiło się coś od ostatniego razu?

Tak jak pisales

suszę mamy tego lata Woda niska i klarowna

Mialem nawet zamiar przymierzyc sie do jeziora w Blessington ale uznalem ze

przyjdzie i na nie czas...

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Jestem nowym forumowiczem,natomiast troszke przeczytałem postow(ale nie wszystkie) tutaj zamieszczonych i nie zauwazylem jeszcze nikogo by cos pisal o łowiskach i doswiadczeniach w Galway.Ja mieszkam w Galway juz 3 lata i od tego czasu tez łowie tutaj, natomiast nie uwazam sie za jakiegos wielkiego wedkarza,poprostu lowie bo lubie:)Moim ulubionym łowiskiem jest Corrib Lake zreszta najwieksze jezioro w Irlandii.Moza tu spotkac chyba kazda rybe(potwory takze)ostanio cos przeplynelo pod moja lodzia konkretnych rozmiarow i do tej pory sie zastanawiem co to moglo byc.....szok.

Poza tym jezdze czesto na rzeke Clear River a takze na Connemare tam wlasnie zlowilem ostanio Salmona 2,5kg.Tak sie zastanawiem wlasnie z racju ciaglych opadow, jakie Wy macie doswiadczenia w lowieniu podczas pory deszczoowej bo niewatpliwe mozna takowa uznac jaka panuje teraz:/(nie moge juz wysiediec w domu tak chce mi sie lowic:P).Jak macie jakies konkretne miejscowki na szczupca to dajcie znac.

Pozdrawiem wszystkich!

ps.piszcie swoje najlepsze lowiska, rowniez gdzie mozna wypozyczyc lodzie lub wyplynac na morze(ocean) i kontakty oczywiscie.

a oto moj pierwszy kontakt gosciu sie nazywa LaL jest to ok.8 km za Moycullen jadac od strony Galway.Moza wypozyczyc lodz na dzien lub na pol dnia.Cena 60 za dzien 30 za pol dnia za pierwszym razem bierze depozyt w wysokosci 100e.num.tel.0872419546Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz ferrari_79, witaj w temacie. W tych okolicach byłem na rybach ale zawsze z "przewodnikiem" pod postacią lokalnie mieszkającego kolegi(ów). Co do rejsów na morze to mam namiar na gościa (Max - francuz) ze Spiddal - to chyba twoje okolice, ale nas wystawił więc nie polecam. Generalnie wszystkie potrzebne informacje masz na http://www.cfb.ie/ włącznie z namiarami na konkretnych szyprów. To bardzo dobra strona, bardziej szczegółowych info. niż na tej stronie to mogą już udzielić tylko lokalsi. Których z tego co pamiętam na forum mamy.

PS

A które to Ferrari z '79 preferujesz? Co to wtedy grali? Czterysetka czy to może 400i już było, modele 308 i 208 w wersjach GTB i GTS, nieszczęsne Dino GT4, którego niektórzy nie uznają jako "prawdziwe" Ferrari, oraz 512BB (Berlinetta Boxer) 340 koni 5.6 do setki, którego następcą była Testarossa. A to przecież rok '79 był - kto to pamięta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Tomaszek.

Ferrari Testarossa to jest to co lubie ale co bedziemy tu pisac o autach jak to nie te forum:P.

Dzieki za odp. napewno przejze stronke poszukam a jak tam u Ciebie z lowieniem w ta pore wybierasz sie w taka pogode na polowy?I co Twoim zdaniem najlepiej bierze i na co ?Ja chce sie wybrac w ten weekend na rybki najlepiej z rana tylko niewiadomą jest pogoda.Zobaczymy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.