Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

I co Twoim zdaniem najlepiej bierze i na co ?
Myślę że szczupak bierze na slidera albo na kopyto 6 :mrgreen: A konger, płaszczka i rekin na makrelę :mrgreen:
tam u Ciebie z lowieniem w ta pore wybierasz sie w taka pogode na polowy?
Pora roku jest odpowiednia, ale rozumiem że chodzi Ci o deszcz? Generalnie wyniki gorsze w czasie długotrwałych deszczy. Ale pojedyncze nawałnice na plaży przetrwać łatwo - trzeba sobie sprawić ubranie żeglerskie, rękawiczki dla surferów + kalosze. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Właśnie wróciłem z "nocki" i nie mogę zasnąć... :wink:

Oprócz deszczu i wiatrzyska to było nawet spoko :wink: , ale "oślizłe" też nie brały. Wyciągnąłem jednego takiego ok. 70cm, drugi zaparkował w zielsku i tyle go widziałem :neutral:Tomaszek, ta pogoda to cholerka przez Ciebie, czy dzięki Tobie... :?:

A tak poważnie to właśnie liczyłem na dobry tydzień dwa deszczu, bo nie wiem czy wiecie że suszę mamy tego lata
Ale już nie "fisiuj" i zabieraj ten przeklęty deszcz :!: ile można :?::!:

Ferrari_79 Witaj na forum i w temacie :!:

...a w ogóle "ktoś Ty" :?::?: znamy się :?:

dobrze, że już na wstępie piszesz;

Jestem nowym forumowiczem,natomiast troszke przeczytałem postow(ale nie wszystkie) tutaj zamieszczonych i nie zauwazylem jeszcze nikogo by cos pisal o łowiskach i doswiadczeniach w Galway.
musisz czytać z większą uwagą :wink: , albo kilka stron do tyłu :mrgreen:
Pewnie nie raz Wam sie wedki splataly ale zaden nie chcial sie "ujawnic" przed rodakiem :smile: .

Pozdro-Radek.

- Radek! tak mogło się zdarzyć, albo się jeszcze nie spotkaliśmy...

W tej naszej "mieścinie"

jest na forum "gosciu" z Twojej miesciny
to Polaków jest więcej niż wszystkich mieszkańców Twojej "metropolii" :wink:

no, ale z drugiej strony trochę Ci tego zazdroszczę :roll:

I dalej nie mogę zasnąć... :arrow: a piękna już w pracy... :wink:

No cóż, trzeba znowu gdzieś jechać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej naszej "mieścinie"

:mrgreen: Nic nie mam do Galway,tak sie tylko "przekamarzam" :mrgreen:

Polaków jest więcej niż wszystkich mieszkańców Twojej "metropolii"

W 2005 bylismy pierwsza rodzina osiadla w M :!: A teraz :shock: .Na szczescie "fala" sie cofa :wink: .

A do ryb wracajac. Gdy Tomaszek, pytal o szczupaki to przypomnialo mi sie pytanko,ktore juz dawno chcialem zadac : Czy "Wasze" szczupaki rowniez nie manifestuja swej obecnosci na lowisku :?::!: . NIgdy :!: nie widzialem (nie slyszalem takze!!!) zerujacego drapieznika. Okonie robia to "po polsku",typowy "wachlarz".Natomiast "zebacze" nie zdradzaja swej aktywnosci nawet kiedy "zagryzaja" prawie wszystko :!: .

Pozdro-Radek.

P.S. Obserwacja dotycza "mojego" odcinka Barrow i Grand Canal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Tomek 104!

Kto ja jestem? dobre pytanie,wedkarz hehe i tyle.Nie wiem czy sie znamy ,mozliwe, ze juz sie widzielismy kiedys na jakims lowisku ale chyba nic poza tym.Jak nie masz nic przeciwko to mozemy kiedys skoczyc na jakies rybki:)Ja mialem jechac dzisiaj ale nic z tego, mozliwe, ze jutro lub pojutrze.Wszystko zalezy od pogody,sam wiesz jak jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz nic przeciwko to mozemy kiedys skoczyc na jakies rybki:)

A pewnie że nie mam :mrgreen: W sobotę jadę na urlop , ale jak wrócę to się umówimy...

Tymczasem wczoraj wyskoczyłem na chwilę przed pracą nad Corrib, i w drugim rzucie potężne branie. Niestety po kilku sekundach ryba spadła :sad: Na szczęście na powtórkę nie czekałem zbyt długo i 5 min później już walczyłem z drugą rybą. Po ok 3 min. podebrałem Go za ogon...

%C5%82oso%C5%9B%202.jpg

tłusty srebrniak- nie za duży, ale cieszy :wink:

%C5%82oso%C5%9B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ,ale co ty mu za opaskę założyłeś,pytam tak z ciekawości

Ta "opaska" to tzw. blue tag. Jak kupujesz licencję uprawniającą do połowu łososi i troci- dostajesz 10 takich tagów i rejestr połowów. Jak złowisz rybę i zamierzasz ją zatrzymać, to niezwłocznie po jej uśmierceniu, należy jej zapiąć tag (tag jest jednorazowy) i wypełnić rejestr. Każdy ma swój numer, który to wraz z danymi o miejscu połowu, przynęcie i wielkości ryby trzeba wpisać do rejestru. Na koniec sezonu, ewentualne pozostałe tagi (mi zawsze zostają) i rejestr należy odesłać do WRFB- pod groźbą wysokiej grzywny...

A i jeśli ktoś będzie miał "szczęście" spotkać strażnika, a on zobaczy rybę bez opaski (a sprawdzają torby, auta, itp) to pozbędzie się trochę gotówki- grzywna do 2500 euro, Więc lepiej wędkować zgodnie z prawem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem tylko 3 tagi:) Ciekaw jestem dlaczego tak mało:)

hmm... powodów może być kilka. Najprostszym z nich jest to, że jeśli kupowałeś licencję np. w sklepie, to po zużyciu tych trzech musisz się tam znowu pofatygować po następne, a wtedy może przy okazji coś kupisz :mrgreen: . Może być też tak, że w Twoim rejonie są różne tagi na różne łowiska. (w Galway w zeszłym roku tak bylo. Niebieskie na rzekę i jez. Corrib, brązowe na inne łowiska, z tym że te brązowe były dodatkowo zróżnicowane kodami na każde łowisko inny kod) Było to spowodowane tym, że łowiska miały z góry przydzieloną ilość tagów- czyli ryb do zabicia. Dawali wtedy po 1 albo 2 tagi jednorazowo, żeby nie blokować miejsca innym. Ale jak zużyłeś swoje tagi, a w puli jeszcze pozostały, to dostawałeś następny i tak do wykorzystania wszystkich tagów przydzielonych na dane łowisko, jednak nie więcej niż 20 szt. na osobę- bo tyle łososi można zabrać w trakcie całego sezonu.

Na niektórych łowiskach są dodatkowe obostrzenia.

A czasem niestety bywa i tak że po prostu "nie swoim" nie dają :???: ja takich problemów na szczęście nie miałem, ale wiem że to się zdarza :mad:

W tym roku na szczęście wszystko wróciło do "normy" i przestali wydziwiać z różnicowaniem tagów. Dostajesz swoje i twoja sprawa czy je "wykorzystasz". Z tym ,że masz na to czas do końca września, bo w październiku łowić jeszcze wolno, ale tylko C&R. (dla mnie bez różnicy, bo w sezonie zadawalam się 1-2 zabranymi łososiami). Tak przynajmniej było w zeszłym roku (dwa lata temu już nie). A co będzie w tym, to się wkrótce dowiemy...

wykupiłem licencję na łososia, pstrąga i troć

-licencja na pstrąga :?::!: czy tylko na połów pstrąga na danym łowisku?(wymagającym dodatkowej licencji na wędkowanie...)

Pierwsze słyszę, że na połów pstrąga potrzebna jest licencja- na łowiskach ogólnodostępnych :shock::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum,mieszkam w Dublinie,wedkuje od zawsze mam kilka fajnych miejsc do łowienia,wlasnie jutro wybieram sie z kolega na nocne wedkowanie na jezioro.pozdrawiam i mam nadzieje ze beda chetni na wspolny wypad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-licencja na pstrąga :?::!: czy tylko na połów pstrąga na danym łowisku?(wymagającym dodatkowej licencji na wędkowanie...)

Pierwsze słyszę, że na połów pstrąga potrzebna jest licencja- na łowiskach ogólnodostępnych :shock::?:

Tak mnie również to dziwi ale tak niestety tutaj mam ;) a z tymi blue tagami to lekkie przegięcie kupowałem z kumplem Irlandczykiem i tak czy siak 3 tagi dostałem może to ze względu na to aby za dużo ryb nie zabrać:) Ale mi zupełnie nie chodzi o zabieranie tych ryb... chodzi tutaj głownie o frajdę jaką daje wędkowanie, a poza tym słyszałem że farmerzy ( irlandczycy ) spuszczają... no właśnie to... do rzek a potem to wpływa do oceanu.... Ba! Byłem tego świadkiem :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem ostanio po licencje na łososia 65e na trzy m-ce i 10 tagów na ten okres.Nie jest źle, tak jak mówi Tomek 104 jak Ci sie skończą, mozna podejśc zapytać czy jest opcja dostania jeszcze.Z tego co wiem 10 to max. :???:

Galway Galway Galway Galway Galway Galway Galway Galway Galway Galway Galway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Non stop pada

Ale w Barrow ciagle bardzo plytko :!: .Ogladnolem ja sobie,"pomierzylem" a teraz czas na "normalnosc" :smile: .

pozdrawiam i mam nadzieje ze beda chetni na wspolny wypad

Przypomne sie po "sezonie rodzinnym" :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem ostanio po licencje na łososia 65e na trzy m-ce i 10 tagów na ten okres.Nie jest źle, tak jak mówi Tomek 104 jak Ci sie skończą, mozna podejśc zapytać czy jest opcja dostania jeszcze.Z tego co wiem 10 to max. :???:

65 euro kosztuje licencja na cały sezon- od 01.02 do końca października. Ale fakt- do końca sezonu zostały 3 mc. To nie całkiem jest tak że można podejść i zapytać. Należy Ci się 20 i już :!: Twoja decyzja, czy wszystkie wykorzystasz. Ja po więcej nie pójdę, bo mi po prostu nie potrzeba, ale każdy kto ma ochotę i zabierze już te 10 szt. ma prawo iść po następną dziesiątkę.

To tyle nudzenia- czas na efekty;

Dzisiaj rano znowu godzinka nad wodą. Tym razem łosiek trochę większy :twisted:

znowu%20%C5%82oso%C5%9B.jpg

Ten już nie "ozdobiony" opaską. Po krótkiej sesji wrócił do wody. Tylko mina na fotce wyszła dziwnie :wink: Ciężko utrzymać rzucającą się rybę, zwłaszcza jak się robi zdjęcia z samowyzwalaczem, a timer tyka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten już nie "ozdobiony" opaską.
Tomek graty ładny "łosiek" :mrgreen:
Tylko mina na fotce wyszła dziwnie :wink: Ciężko utrzymać rzucającą się rybę, zwłaszcza jak się robi zdjęcia z samowyzwalaczem, a timer tyka
Coś o tym wiem ,minami się nie przejmuj takie fotki są najładniejsze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Tomek.Powiedz mi to miejsce gdzie łowisz te łososie to jest tutaj u nas koło Katedry tak?

"O rany, jesli On lowi tam takie ryby to .......

Taaaaa, kurczę za dokładne zdjęcie, że można poznać miejscówkę

Ale na to miejsce potrzebujesz dodatkowy permit

'Co... to Moja miejscowka i Moje ryby.........

My to jestesmy jednak "super narodek".Zawsze jeden drugiemu pomoze, wesprze i wiedza(wedkarska) sie podzieli :!::twisted: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stu6-60, Chyba trochę przeinterpretowałeś mojego posta. Nie zauważyłeś " :wink: "?

A co do permitu to nie złośliwie, chyba nikt nie ma ochoty wysłuchiwać od irysów- A bo twój rodak łowi bez pozwolenia. (a uwierz mi, że w zeszłym roku często słyszałem takie "żale" i wcale nie mam ochoty się za kogoś tłumaczyć- wiem że nie muszę, ale nacji trzeba bronić...) Nie twierdzę oczywiście że ferrari_79 , takowego permitu nie zakupi, o ile jeszcze nie ma... Po za tym, gdybym miejsce chciał utrzymać w tajemnicy to bym po prostu nie puścił pary :mrgreen: A ryb jest tyle, że wystarczy dla wszystkich :twisted:, Chociaż same na brzeg nie wyskakują i trzeba trochę pokombinować :lol:

Do zobaczenia "pod katedrą" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.