Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

No tomek104, Ty już nie narzekaj :smile: .Fajne rybki polowiliscie. Ja bylem kolejny raz "na wschodzie" i ponownie zlowilem "setki" dogfish-y :sad: .

A,propos bullhuss-a, fighter z niego czy tylko ciagniesz "wage" :?: .

Ciekaw jestem jak tam "dublinersi", polowiliscie troszke czy pogoda Was wywiala :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem, czy wiecie, ale takie potwory można złowić na wodach Irlandii.

http://www.sea-angling-ireland.org/bulletin%20board/viewtopic.php?t=17278

Ten rekin to sześcioszpar szary i może być duuuuuuużo większy :shock:

Tomaszek, tego skubańca złowili z łodzi Clare Dragoon, wiesz co mam na myśli...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz jasny gwint! Wyobrażam sobie jak im musiały kopary poopadać jak go wyłowili... Dobrze też że duny cywilizowana nacja - nie chcieli zgałaszać rekordu (a tylko go podwoili) i nawet nie lądowali rekina na łodzi. Można się tylko domyślać że to ich decyzja bo Luke z pewnością by go wylądował na pokład (choćby w kawałkach) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak obiecałem zdaje relacje z wyprawy na rybki.

A więc raniutko udałem się do Greystone i tylko pogoda w miarę dopisała(jakies 50 m od brzegu taplały się 2 foczki), pierwszy wyjazd 0 brania.

Ale do upartych świat należy, wybrałem się na nockę (tj. na miejscu byłem około 12 i łowiłem do 7) do Killiney Beach., drugi wyjazd i zaliczone 4 Dogfisze około 60-70 cm.

Jutro wybieram się na nockę do Dun Laoghaire i myślę że nie będzie źle.

Pozdrawiam i życzę w weekend ładnej pogody i udanych połowów.

Orkiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Luke to niezły model - oświadczył że za €3000 złowił by delfina za pomocą wędki i linki :lol:

Na to jd że miał by za to "na sobie" miłośników przyrody z całej IRE. Na co Luke: "Everybony neets to make fuckin' living - even dolphins - thats what I would tell them" :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja w słownik i szukam, bo z glowy, to mi wychodziło;

everybony neets-

every- każdy, (wszyscy)

bony-kościste, (ościste)

neets- jakby sieci, ale nie calkiem :wink:

Sensu to nie miało, więc myślę- żargon czy co :?:

wychodziłem na ryby

Gdzie na rybki? Ja ostatnio na wędkarskim głodzie. Łososi pełno, (oglądam je sobie codziennie przez kam. int.), A ja w domu. W sobotę cholerka złamałem nogę i chyba już sobie zdejmę ten gips :roll: Zwłaszcza, że jutro płynę na porbeagle shark'a...

Przywiążę się do łódki i będzie git :mrgreen:

Na SAI to na pewno zdejmę... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz bracie jaja zeby sie dac poskladac tutejszym znachorom :!:

Jaja sobie, a brak wyboru sobie...

złamałem nogę
- nie całą na szczęście :wink:

jedna kostka w stopie, ale gips do kolana :???:

Zwłaszcza, że jutro płynę na porbeagle shark'a...

Już nie płynę :cry: rano ma być jeszcze ok- wiatr do 10 węzłów, ale już od jedenastej 25 i ma rosnąć :mad: , tak więc pewnie byśmy dopłynęli, ale z powrotem to potrzebne by były niezłe jaja :wink:, a na pewno druga noga :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na rybki?
Wychodziłem pospiningować trochę ze skał za polokiem.
płynę na porbeagle shark'a
Jest celem? Jak go łowicie i gdzie to jest - to jakaś dłuższa wyprawa? A jaką mają sprawdzalność trafienia tej ryby. Luke jeszcze nigdy go nie złowił a Jim twierdził że w okolicy widzi się może jednego w roku może wcale. Najczęściej znajduje się je zaplątane w sieci na łososie przy ujściach rzek.
jedna kostka w stopie, ale gips do kolana

Gips więcej szkodzi niż pomaga w tej sytuacji, ale jeśli nie wiesz co robić to lepiej nie zdejmuj.

Już nie płynę
Ja jeszcze 18-go nie odwołałem ale raczej nikt z nas nie liczy że popłyniemy - choć od ostatnich 24 godzin prognoza się lekko poprawiła... mimo wszystko nie jest dobrze :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest celem? Jak go łowicie i gdzie to jest - to jakaś dłuższa wyprawa? A jaką mają sprawdzalność trafienia tej ryby

Tak, jest celem- zwłaszcza, że od kiedy się pojawiły to w pobliżu nie ma blue sharków :shock: Miejsce prawie to samo co wcześniej na bluesy, czyli wyspy Aran, od strony otwartego oceanu...Wyprawa jednodniowa, czyli standard, chociaż dzisiaj mieliśmy wypłynąć już o 5.30. Co do trafienia porbeagl'a to tak: W ciągu 3 wypłynięć, wyjęli jednego 160lbs, na tej samej wyprawie na wędce był drugi, ale nie wyjęty, bo nie mogli go zatrzymać :shock:

Na drugiej też jeden nie wyjęty i wczoraj następny. Kevin mówił, że 300+. Wyciągnął 450 yardów plecionki 80lbs i też sobie popłynął. Na chwilę go nawet zatrzymał i podciągnął kilkanaście metrów, ale rybka się wkurzyła i dała w długą...

Ja jeszcze 18-go nie odwołałem

Powodzenia. Może Wam się uda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! jestem tutaj nowy, ale od jakiegos czasu sledze forum, i posty ktore sie pojawiaja, zwlaszcza dotyczace lowienia bassow gdyz akurat wedkowanie za ta ryba pochlania moj czas w wiekszosci z calkiem dobrymi efektami, chetnie wymienie sie na spostrzezenia posluch rad ale i sam od siebie cos dodam. Lowie glownie w poludniowej irlandii czyli Cork i okolice. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowil mi dzisiaj "irys", ze w Pn Kerry cos w rodzaju lawiny blotnej calkowicie zniszczylo dwie lososiowe rzeki( nie pamietam nazw).Ponoc winni sa farmerzy,ktorzy cos tam rozkopali i ostatnie opady deszczu rozmyly wyrobisko( tak zrozumialem :shock: ).Tomaszek, slyszales cos o tym :?: .To gdzies w twoich stronach :!: .Taki numer zdazyl sie juz w 2003 roku, tyle ze gdzies w okolicach Galway.

pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie syszałem ale w Cork niedaleko Inchigeelagh widziałem całe połacie lasu na wzgórzach powalone z powodu ziemi która się pod nimi osuneła, a u podórza góry domy... :shock: ja bym sie bał tam mieszkać. Kolega przytomnie wtedy zauważył "może oni też się boją" :mrgreen: Widać to tutaj taka norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kozyatajac z "przerwy w deszczu" wyskoczylem do Dun Laoghaire. Totalna porazka :!: . W zatoce(chyba :?::!: ) nie ma ryby.Nawet "makrelaze' odchodzili bez jednego brania :!: . A jak u Was :?: .

Pozdro-Radek.

P.S. Dotarl w Wasze strony "patent"- splawik+wabiki makrelowe :?::smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was :?:

Szkoda gadać. Trzy wypłynięcia na ocean odwołane, z brzegu jakieś małe "pstryki" biorą, a "poważniejsze" egzemplarze mają moje przynęty "gdzieś", na nocce jeden strap conger dwa witlinki i aż za dużo świeżego powietrza (wiatr... )- a było zostać w ciepłym łóżku. Łososi nie ma, bo woda za duża, pstrągi nie biorą, bo nie, szczupaki małe... :evil:

Ale w sobotę płyniemy- jak znowu nie "dmuchnie", to może zła passa się odwróci :mrgreen:

Dotarl w Wasze strony "patent"- splawik+wabiki makrelowe :?::smile: .

Był cały czas. W ogóle, jak by ktoś zobaczył patenty miejscowych "makrelarzy"...

"Toż to masakra jakaś..." :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie non stop leje i wieje " huraganem " jak tutaj coś złowić w takich warunkach. Jednym słowem masakra... Chyba trzeba będzie poczekać do następnego sezonu, chociaż logbook już wysłany to i tak marnie jakoś marnie. :sad: Chciało by się powiedzieć " gdzie się podziały ryby..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.