Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

No panowie. Wzięło mnie na rzekę. Wyskoczyłem do Dublina na Talbot po licencje na Liffey a tu sie dowiaduje ze rzeka zamknieta.

Wie ktos moze dlaczego? i czemu na cały 2008r.

I pytanie mam co do Barrow River.

Mam okazje w weekend powędkować kolo Athy. Jak tam z licencją ? podobno 20 E na sezon, A mozna jednodniowe? Wykupuje sie tylko w wędkarskim? Czy moze sa dostępne inne źrudła licencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekC, witam.Jesli bedziesz chcial wedkowac w okolicach Athy to: odcinek "w góre rzeki" nalezy do klubu w Monasterevin i zakup licencji jest praktycznie niemozliwy!!! Na odcinek w okolicach Athy mozesz wykupic pozwolenie w sklepie "hardwerowym' (stoisko wedkarskie na pietrze).Podobno(nie sprawdzalem) odcinek "w dol" od miasta(jakies 10km) jest "niczyj"!? Potem rzeka zbliza sie do Carlow i zapewne jurysdykcje przejmuje tamtejsze kolo(klub).

Woda w rzece jest nadal podwyzszona i metna co nie wrozy najlepiej. W okolicach Athy sa dwa odcinki "polaczone" z Grand Canal. Zwlaszcza ten w okolicach "wyplywu" wart jest spenetrowania. Slynie z rybnosci. Powodzonka.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mieszkam w Waterford i łowie w Dunmore i normalnie pogoda sie zlitowala nad nami wedkarzami w mijajacym tygodniu tylko nie odbilo sie na polowach.Łowie z gruntu na fileta z whiting fish/twarde mieso z mocna skora/"Superquin",krewetke lub wolowine i porazka totalna 2 dogfishe i krab albo homar dla mnie duzy rak ale naprawde duzy okolo 40cm,przerobilem go na filety i do wody byly brania ale nic nie trafilem i mieso mieknie w slonej wodzie na haku.4 dni i takie wyniki.Oczywiscie zawzieci irlandzcy makrelowicze machaja po kilka godzin i jedna moze dwie sztuki maks.Jak zlowilem dogfisha to bili mi brawo i pytali na co lowie i jak,choc widza jak.Mam plan teraz pojechac porzucac na jedna duza gume i polowac na pollocka,czy jest sens o tej porze bo szkoda barku na bezsensowne machanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneks do "oceny" Barrow. Dzis doslownie parominutowy wypadzik nad rzeke.

Woda opadla do stanu sredniego, jest jendakze malo klarowna. Zimna jak na Wrzesien :!: .Najwiekszy plus: calkowicie zniknely glony :!::!: .Mysle ze powodem sa : nizsza niz normalnie temperatura wody oraz niewielkie naslonecznienie.Grunt wokol rzeki nadal nasiakniety(powodujacy metnienie).Mam nadzieje,ze jesli aura bedzie laskawa to Pazdziernik bedzie OK :!:

Pozdro-Radek.

P.S. Te parenascie minut ze spinningiem- bez pobicia :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj z rodzinka zrobilismy sobie wypad na latarnie morska w Hook county Wexford.Pogoda byla swietna slonce lekki wiaterek na morzu male fale,postanowilem zabrac ze soba filety z whiting fish bo moze gdzies zarzuce kija.Na tablicach przed latarnia opisy ryb jakie zeruja fladra,turbot,pollock,bass,dogfish,konger.Znalazlem sobie skalke do lowienia i rzut na odleglosc okolo 60 70 metrow w morze na zestaw surfcastingowy i ciezarek z wasami 170gr po 10 min jest branie i wycholowalem dogfisha okolo 70cm.Nastepny zarzut i po 10 min znowu branie i dogfish podobnych rozmiarow.Lowilem tylko pol godzinki bo dzieciak sie nudzil z mama,ale dwa rekinki w takim czasie to dla mnie extra lowisko i w planach wyprawa samemu na kilka godzin.Polecam to miejsce do lowienia i zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, kiziek29, polowil w morzu a ja spedzilem weekend rodzinnie :neutral: .Rozumiem takze zafascynowanie "pieskami", zwlaszcza jesli to pierwsze w karierze :wink: .Pozniej bedziesz je traktowal jako niechciany przylow :!: .

Ale na razie gratulacje i powodzenia na kolejnych morskich lowach :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak napisales stu6-60 wedkuje na morzu od niedawna i tzw.pieski sa dla mnie frajda bo chyba lepiej jak cos sie dzieje,a i takiego brzydala nigdy nie zlowilem.Ale faktycznie moga byc uciazliwe gdy ma sie w planach wieksza rybe np.pollock,dorsz itd.Masz moze jakies doswiadczenie jak na nie zapolowac i kiedy?Łowie na zestaw surfcastingowy i ciezarek z wasami 170gr a na haki filety z ryb,krewetka duza,wolowina.Moze ktos zna lepsze sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie frajda bo chyba lepiej jak cos sie dzieje

Jasne ze tak. Z tego co piszesz o zestawie i przynetach ,wszystko jak najbardziej prawidlowo. Mozesz pokombinowac z przynetami choc przyznam sie ze jesli jestes w dobrym miejscu i o dobrej porze to rybska beda brac na wszystko(no prawie :wink: ).

Moze "chlopaki z zachodu" cos dorzuca :?::!: .Moge Ci jeszcze polecic wedkowanie splawikowe w morzu.Zwlaszcza jesli lowisz ze skalek. Na haczyk najlepiej zalozyc sandeel-a.Ustaw glebokosc zestawu tak aby mogl penetrowac obszar nad "podeszwami". Rdzawce powinny sie skusic :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie moga byc uciazliwe gdy ma sie w planach wieksza rybe np.pollock,dorsz itd

Akurat jeśli chodzi o rdzawce i dorsze, to "pieski" nie będą zwykle przeszkadzać, bo łowi się je w innych miejscach. Natomiast jeśli nastawiasz się na round i flat fishe, spurdogi, smouthound'y- To wtedy faktycznie "pieski" mogą być uciążliwe...Co co przynęt, to spróbuj też lug i rag worms'ów, miękkich krabów (często nie do przebicia) i żywej krewetki. Zobaczysz jak wydłuży Ci się lista poławianych gatunków.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem rekonesans na pobliskich jeziorkach, licząc na to, że szczupłe się już obudziły. Pierwsze branie miałem po około 5 min. 10 min później na brzegu leżał taki koleś:

Pózniej fotka z samowyzwalacza, niestety wystąpiły problemy ze światłem :???:

Chciałem jeszcze zrobić fotkę w chwili wypuszczania, ale spóźniłem się o ułamek sekundy :oops: Ciężko go było przytrzymać i jednocześnie zaglądać w aparat, tym bardziej, że "model" nie bardzo chciał pozować :wink:

Szczupły ma 101 cm. Później miałem jeszcze dwa, ale mniejsze. Przynęta to kopyto 10cm, na główce 14 g. Jest dobrze, wygląda że się ruszyły :mrgreen:

post-3396-14544971823124_thumb.jpg

post-3396-14544971823474_thumb.jpg

post-3396-14544971823635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co przynęt, to spróbuj też lug i rag worms'ów

Witam mozesz mi troszke podpowiedziec co to za przynety i gdzie je kupic lub znalezc,no i skad wziasc zywa krewetke?W sklepie sa swieze ale nie zywe no i jak ja zakladac cala w pancerzu czy urywac ogon i wyciagnac mieso.Jak widac jestem swiezakiem w polowach morskich wiec z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co przynęt, to spróbuj też lug i rag worms'ów

Witam mozesz mi troszke podpowiedziec co to za przynety i gdzie je kupic lub znalezc,no i skad wziasc zywa krewetke?

Lug worm i rag worm. Skąposzczety żyjące w dnie przy brzegu oceanu. lugi w piasku, ragi w żwirku z pokruszonymi muszlami. Znajdziesz je kopiąc w podłożu, podczas odpływu.(kiedyś opisywałem to dokładnie, więc poszukaj :wink: ) Co do krewetek, to nic prostszego- jest ich pełno w oczkach skalnych do których wlewa się świeża woda wraz z przypływem, albo w portach, gdzie łatwiej je złapać, bo siedzą na pionowych ścianach. Podbierakiem przeciągasz po betonie i po robocie.

Zal Ci bylo wypuscic :lol: :lol: :lol::wink:

Przywiązałem go żyłką do drzewa, więc daleko nie uciekł... :wink:

A serio to wcale nie było żal :lol:

Złowię go sobie znowu- no, chyba że ktoś będzie szybszy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.