Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

stu6-60 wyczytalem ze mieszkasz w okolicach Waterford i lowisz w Tramore.Moze podzielisz sie informacja o dobrych lowiskach na morzu bo mnie dzis kraby z Dunmore doprowadzily do szalu.Uciely mi dwa haczyki i non stop sie wieszaly na przynete,jednego wyciagnalem byl trojkatny z wlosami i w lisciach morskich,no ale co sie dziwic jak jest taki wstretny to musi sie tak kamuflowac. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
mieszkasz w okolicach Waterford i lowisz w Tramore.

Bym chcial :smile: , niestety mieszkam w Co.Kildare :sad: .Skoro interesuja Cie nadmorskie lowiska to "sprzedam" Ci moja ulubiona na poludniowym wybrzezu.

Nie latwo do niej trafic(zwlaszcza pierwszy raz!!!), nalezy trzymac sie wybrzeza wyjezdzajac z Tramore w kierunku Dungarvan. Pare fotek z miejscowki.

28ffa5d2d4b36dccm.jpg. Zdjecie na zachodni skraj plazy. wlasnie przy widocznych klifach jest niezle miejsce(okolica ujscia malego strumyka).

f82d621039b50518m.jpg To juz widok na wschodnia czesc.Za skalkami kolejna zatoka, wiec jesli masz chec poodkrywac nowe miejsca to zapewniam ,ze jest gdzie :smile:

8d790b4037e70901m.jpg Takze wschodnia czesc , tyle ze wewnetrzna. Dobre miejsca w poblizu widocznych skalek.

Juz mialem Ci pisac co tam mozesz zlowic ale....nie zrobie tego. Sprawdz Sam :wink: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za fotki znam te miejsca ale tylko z wypadow rodzinnych ale czas to zmienic i dzis lub jutro wyruszam na lowy.Napisze jak poszlo.

ps.dla pewnosci pokaze fotki czy to jest to samo miejsce?Jadac z Tramore do Dungarwan caly czas prosto az do konca gdzie bedzie tylko w prawo do dungarwan a w lewo na plaze.

kurcze :shock: wsiadam w auto i jade szukac

:shock:

post-5237-14544971824165_thumb.jpg

post-5237-14544971824788_thumb.jpg

post-5237-14544971824891_thumb.jpg

post-5237-14544971824987_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za miejscowke stu6-60 :wink: dam znak sygnal co upolowalem

Witam bylem poszukac lowiska godzinke temu i lugwormsow na plazy,no i z robali lipa bo nie wiem jak sie do nich dobrac jest tzw.pomnik pare centymetrow dalej dziurka a wormsika brak jak gleboko one siedza bo ludzie nie za bardzo patrzyli jak rylem dziury na plazy w Tramore.A na deser powiem ze w Tramore na plazy spotkalem dwoch surfcastingowcow,lowili na cztery wedki,przynety nie znam ale po 10 minutowym przygladaniu sie jeden trafil pieknego okolo 50 cm.Bassa.Piekna rybka tylko troszke leniwa bo sciagal ja bez zadnego wysilku.

Ps.dodam jeszcze ze byl odplyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trafiłem na szał żerowania okoni :mrgreen: Tłukły nawet w 12 cm kopyto na główce 14 g :!: oczywiście żadnego na taką gumę nie zaciąłem, ale już na 10cm i główkę 10g kilka mi się udało. Zmiana przynęty na 6cm ripper i bez pustego rzutu... Dużych jeszcze nie ma, ale trzydziestaki już są. Jeszcze tydzień i będą brały OKONIE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum! Mieszkam w Galway od 3 lat, glownie wedkuje w pobliskich jeziorach, szczupaki, plocie, leszcze troche wegorzy. W kraju glownie karpie i amury na kulki to jest co tygrysy lubia najbardziej, wlasnie wrocilem z Cypryniady byllo super!

Mam pytanie jak o tej porze wygladaja szanse na kongera? jeszcze nie probowalem w oceanie ale naczytalem sie na forum mnostwa ciekawych iformacji i najwysza pora sprobowac. Jade w poniedzialek na Black head miejsce opisane przez Tomka104. pozdrawiam i thx :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak o tej porze wygladaja szanse na kongera?

Witaj malenstwo- szanse są bardzo duże- a w okolicach Black Head, niemal stu procentowe:

noc, mała falka, mały uciąg, duża "krwawa" przynęta, odpowiedni rig i sporo zapasów na zaczepy. Oto recepta na sukces. Jutro napiszę coś więcej, bo właśnie wróciłem z oceanu i jestam padnięty i nieźle wybujany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawo od latarni niewiem ddokladnie ktore to bylo miejsce prawdopodobnie 64 ale nie jestem pewny bo przy latarni bylo niby 22, 21 i wygladalo ze sie mniejsza w strone galway ale jak przeszedlem kawalek pojawily sie wyzsze nr stanowisk albo kilka roznych w jednym miejscu wiec nie bardzo wiem :oops: . Jesli pogoda pozwoli to wybieram sie znowu w przyszlym tygodniu mam wolne od niedzieli do wtorku wiec zobaczymu. Sprobuje tez troche pospiningowac moze cos szarpnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stu6-60 sprawdzilem twoja miejscowke,kupilem lugwormsy /kurde drogie 25e za 100szt./ i rewelacji nie bylo w piatek 3 godz. trzy fladry srednie ale smaczne,sobota 7 godzin jeden brzydki pies,poniedzialek zalamanie pogody 1 godz i nic wiatr za mocny i fala.Wydaje mi sie ze pora byla kiepska bo przyplyw szalal troszke w piatek normalnie odplyw o 17 ale w sobote o 17 zalewal prawie cala plaze i sie nie cofal,chcialem sprobowac po tylu godzinach w Tramore ale plaza byla cala zalana i byla lipa,a w czwartek widzialem jak wyciagneli pieknego bassa.Nie moge ogarnac tych przyplywow i odplywow ale bede walczyl dalej tylko pogoda teraz tragedia.Powiedz mi jak wiesz jak jest z tymi lugwormsami bo kupowac to za drogo,jak gleboko one siedza bo bez szpadla nie moglem nic znalezc,chociaz widzialem te ich budowle i dziurki obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiziek29, witam. szczerze mowiac to kupilem sobie nawet skladany szpadel-lopatke w celu pozyskiwania 'wormsow" ale do tej pory lezy i czeka :wink: .

Zdecydowanie preferuje "rybna" przynente choc mam swiadomosc ze czasem "robactwo" bylo by lepsze :!: . Widzialem jak irysy "wysysaja" robaki z piasku przy pomocy specjalnej "ssawko-pompki". Sprawdz oferte cenowa i jesli bedzie w miare tania to zainwestuj a napewno sprawdzi sie lepiej niz szpadel :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest z tymi lugwormsami bo kupowac to za drogo,jak gleboko one siedza bo bez szpadla nie moglem nic znalezc,chociaz widzialem te ich budowle i dziurki obok.

http://www.sea-angling-ireland.org/bulletin%20board/viewtopic.php?f=1&t=17827

Słuchaj co mówią. Akcent nie do zniesienia, ale cóż- nie ma nic za darmo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miał być kolejny wyjazd na rekiny, niestety odwołany. Wiało i lało cały dzień. Ale żeby sobota nie była całkiem stracona wybraliśmy się na szczupaki. Pół dnia łowienia w deszczu i nawet jednego brania szczupłego. Woda w nich bardzo głęboka, więc chyba jeszcze na nie za wcześnie. Ale jeziorka obiecujące i na pewno jeszcze obdarzą rybami. Na szczęście złowiliśmy kilka ładnych okoni- więc dzień bez "zera" :wink: W niedziele powtórka, na innym zbiorniku. Zapowiada się piękny dzień- na niebie ani chmurki, więc przynajmniej nie zmokniemy :wink: Szybkie wodowanie i na wodę! Ryby łowimy już z pierwszej zatoki. I tak od miejsca do miejsca, od ryby do ryby, dzionek zleciał.

W sumie we dwóch złowiliśmy 17 sztuk- ja 7, kolega 10. najmniejsza ryba miała ok 50cm, największa 93cm, na szczęście moja :mrgreen: , dwie ryby kumpla miały po 90 i 92cm. Reszta to takie trójki i czwórki.

.... a dzisiaj znowu leje..... :???:

post-3396-14544971827848_thumb.jpg

post-3396-14544971828006_thumb.jpg

post-3396-14544971828176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich! Cos cicho sie zrobilo na forum :sad: Jakies sukcesy? Ja bylem we wtorek na jeziorze blisko Galway, szczupaki gryzly az milo w sumie cztery jeden mikrus (60) dwa 88 i 93 i na koniec metrowa, niestety nie mialem aparatu zeby zeby sfocic wypadlem na chwile i szczerze niespodziewalem sie az takich bran! ( tak to wlasnie jest z rybami nigdy nie wiesz co i kiedy) :mrgreen::twisted: Mialem sie wybrac znowu w sobote ale niestety dopadla mnie grypa i trzeba troche sie podkurowac :cry: Mam nadzieje ze, uda sie po weekendzie jechac moze w poniedzialek lub wtorek :lol: tym razem wezme aparat na pewno :wink: Wlasnie rozgladam sie za pontonem moze zna ktos jakies sklepy w iralandii gdzie mozna kupic dobry ponton? (patrzylem w miescie i na ebay ale nic ciekawego, jedynie w polsce cos sensownego znalazlem ale to znowu problem z przesylka).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolo dublina sezon martwy. Blessington w tym miesiacu zamkniete. Rzeka liffey na 208 zamknieta. Rzeczka tolka koniec sezonu.

Podobno na morze dobra pora ale za to nie mam sprzetu na morskie polowy (jeszcze)

Nurtuje mnie jeden ciek o nazwie Boyne River - rzeka wygląda cudnie ale łowił ktos naszych tam? Ile za licencje placił? Wdzięczny za info bede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sezon 2008) Łowiska :

Shannon River - okolice O'Briensbridge i Montpelier,

Kilgore Lake i pobliskie akweny...

pomimo ponad 15-to letniej przerwy w wędkowaniu, pewnego pięknego sierpniowego wieczoru,

przypomniałem sobie o tym sporcie, który dawał mi zawsze wiele satysfakcji,

lecz nigdy nie zapewnił tyle adrenaliny i innych pozytywnych emocji co w sezonie 2008,

głównie nad brzegiem rzeki Shannon w Irlandii.

Na zachętę, po 5-cio minutowym polowaniu, zapiąłem...

a po dobrym kwadransie wyciągnąłem na pożyczoną wędkę...

szczupaczka o 102cm długości.

Jak można było nie pójść do miejscowego sklepu wędkarskiego

w celu obkupienia się w sprzęt??

W załączniku foto - nie pierwszy to i nie ostatni "szczupły" w 2008r...

mam nadzieję że wszystkie pojmane drapieżniki cieszą się dobrym zdrowiem,

będąc ciągle na wolności (z wyjątkiem sztuki na święta).

Pozdrawiam forumowiczów

post-5356-14544971895717_thumb.jpg

post-5356-14544971896023_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Glodny" morskiego wedkowania wyskoczylem wczoraj do Greystones6d2b8aee9c79f310m.jpg

Latem lowisko obfituje w "pieski", plastugi i rdzawce. W okresie jesienio-zimy zostaly tylko Pollack-ie045d846820b50fem.jpg

Ryby nie nalezaly do okazow0a3728537f09e5d3m.jpg536ac25eaa4500c0m.jpg, ale "gryzly" intensywnie. Co ciekawe ,najlepsze brania byly na makrele(w tym nic dziwnego :wink: ) ale przynenta nr.2 zostala ...watrobka :!: ,natomiast kompletnie nie spisaly sie kraby :!::!::!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.