Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pozwolenie na budowę "pomostu"


barteq1814

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Mam problem w związku z budową czatowni do fotografii ptactwa wodnego. Co mam zrobić aby wszystko było legalne. Dziś dzwoniłem do gospodarza rybackiego który jest dzierżawcą zbiornika, udzielił mi na razie słownej zgody. Lecz właścicielem jest Skarb Państwa. Czytając w internecie paragrafy dostaję coraz większej niechęci, aż do momentu kiedy trafiam na to: http://ryby.modehpolmo.pl/?m=oferta&p=7〈=pl. Czy jest to aktualne? Czy jeśli moja czatownia nie przekroczy 2,5m/H licząc od dna i wymiarów 2X2m nie przekraczając przy tym 23m długości dojścia do czatowni, spełni to motyw rekreacyjny?

Jeziorko jest na skraju zagłady, po zeszłorocznej suszy prawie całe wyschło. Obecnie wody przybylo, a wiosną jak co roku spodziewam się mnóstwa ptaków.

Pomoże mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Powiem tak:

Poza wędkowaniem także fotografuję ptaki i to te wodno błotne również ;) W sumie nie budowałem na brzegu jeziora żadne stacjonarnejj czatowni, poza tym że na skraju lasu budowaliśmy z kumplem budę na drapole. Nie pytaliśmy o zgodę. Nie wiem kogo pytać i nie pytałem. Prędzej bym podejrzewał że znajdą ją wandale jak zainteresowany dzierżawca terenu. Ale to moje zdanie....

Kiedyś stawiałem na stawie niedaleko drogi pływadełko  kryte siatką moro (jeśli wiesz o czym mówię) i stało w trzcinach ze 3 miesiące niezauważone. Fotografowałem w skafandrze, więc nikt nie mógł podejść do niego ;) Staw nie nadawał się do pływania łódką. Odpadali wędkarze i kłusole ;)
Innym razem fotografowałem na spuszczonym stawie rybackim i tutaj już miałem zgodę - też ustną załatwioną na telefon - od gospodarza stawu. Tam postawiłem namiot moro i z niego robiłem czaple, a dojście było przez kanał (strugę) jaki został po spuszczeniu stawu.

Skoro masz słowną deklarację zarządcy - to buduj, nie pytaj. Szpadel, deski, gwoździe i młotek i do roboty. Tylko rozglądaj się, bo ktoś kto dojrzy może potem Ci zniweczyć w pył cały wysiłek.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.