Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sprzęt dla początkującego spinningisty.


Camper121

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

To dość uniwersalny kij. Nada się do połowu okoni na gumki i woblerki, możesz go użyć na klenie i jazie a także do połowów szczupaków niezbyt ciężkimi przynętami. Napisz jeszcze na jakiej wodzie łowisz- rzeka/staw/jezioro, to doradzimy na jakie przynęty postawić.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to bede najczesciej lowil nad Zalewem Zemborzyckim , jeziorem miejskim w ostrowie lubelskim oraz nad rzeka wieprz wiec raczej rzeki I jeziora

 

10 godzin temu, tomek1 napisał:

a także do połowów szczupaków niezbyt ciężkimi przynętami

Mniej wiecej w jakich granicach 

 

A inne dodatkowe akcesoria interesuje mnie ile moga kosztowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Camper121 napisał:

Dokładnie to bede najczesciej lowil nad Zalewem Zemborzyckim , jeziorem miejskim w ostrowie lubelskim oraz nad rzeka wieprz wiec raczej rzeki I jeziora

Mniej wiecej w jakich granicach 

A inne dodatkowe akcesoria interesuje mnie ile moga kosztowac 

Przynęty do 25 gramów, ale w praktyce raczej nieco mniej. Z pewnością możesz używać pływających woblerów (od 10-30 zł), przynęt gumowych typu twister, ripper itp. (od 5-10 zł z główką), błystek obrotowych (od 5-30 zł), błystek wahadłowych (od 5 do 10 zł).

Proponuję Ci zacząć zabawę od połowu okoni, czyli małe przynęty gumowe i woblerki. Jeżeli będziesz chciał to pomogę Ci dobrać kilka woblerów z naszego Sklepiku.

Łowienie okoni to najlepsza nauka, bo powinieneś mieć stosunkowo dużo brań.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się jeszcze pudełko na przynęty (ok. 10zł), no i oczywiście żyłka i agrafki z krętlikiem. Żyłka to z 15-20zł, paczka agrafek kilka zł.

Torba czy kamizelka się przydaje, ale nie jest to niezbędny ekwipunek. Na pewno masz jakiś plecak, do którego na czas transportu wsadzisz pudełko przynęt i kołowrotek.

Nie wiem w jakich warunkach łowisz, ale czasami niezbędny może się okazać podbierak, najlepiej mały spinningowy na klips magnetyczny. Na rzekach na których łowię bez tego ani rusz - wysokie, strome burty praktycznie uniemożliwiają podebranie ryby ręką.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Camper121 napisał:

A inne akcesoria np.torba, kamizelka itp.

Do wypowiedzi przedmówcy dodałbym jeszcze przypony wolframowe (2-3 zł/szt.), rozwieracz pyska (20 zł)i szczypce do wypinania (20 zł)- jeżeli masz zamiar łowić szczupaki.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij do 25 g na okonia? Średnio to widzę. Oczywiście można, ale to nie jest wędzisko dedykowane pod okonia, to znacznie grubszy kaliber. Bez jakiejkolwiek charakterystyki ciężko wyrokować czy to wędzisko bardziej będzie pasować pod sandacza czy może raczej szczupak/boleń.

Podaj chociaż model wędziska to coś na jego temat w sieci się poszuka. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artech napisał:

Kij do 25 g na okonia? Średnio to widzę. Oczywiście można, ale to nie jest wędzisko dedykowane pod okonia, to znacznie grubszy kaliber. Bez jakiejkolwiek charakterystyki ciężko wyrokować czy to wędzisko bardziej będzie pasować pod sandacza czy może raczej szczupak/boleń.

Podaj chociaż model wędziska to coś na jego temat w sieci się poszuka. 

Na początek powinien dać radę. Polecam okonie, ze względu na prawdopodobieństwo częstszych kontaktów z rybą. Połowi zobaczy- jak się spodoba to zacznie polować na szczupaki itd. Po dociekaniu cen widać, że kolega nie dysponuje dużym budżetem i chce jak najtańszym kosztem spróbować czy mu się spodoba- przy użyciu tego sprzętu który ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy mnie wyręczyli. Również mam obawy, czy tym kijkiem da się komfortowo połowić okonie. Jak ma być najtaniej i uniwersalnie : to żyłka do spinningu, ja bym brał 0,18. Do tego  przypony i agrafki. Ja bym jednak zakupił średniej wielkości przynęty: obrotówki 2-3 szt i  tu chyba rozmiar 3 , bo mniejszymi raczej  będzie ciężko wyrzucić na sensowną odległość i parę gum od 5-8cm (parę główek jigowych 5-15 gr do tej wielkości przynęt gumowych), ewentualnie jakiś wobler czy cykada, ale to już większy koszt.  No i to co wyżej wymienili koledzy tomek1 i aldebaran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jeśli chodzi o zalew zemborzycki to spokojnie wystarczy do dosyć uniwersalnego łowienia z brzegu. Kup po kilka główek jigowych w przedziale 5-12g i gumy 4-7cm. Powinno wystarczyć do łowienia sandaczyków i szczupaków, a może cię zaskoczyć ładny okoń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.