Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dolniki+uszkodzony drugi skład


Sero92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w garażu dolniki do wędek+połamane drugie składy:

Robinson diplomat top spin 270/7-25( brak pierścienia w przelotce)-tylko dolnik

Dragon mistery xt turbo spin 270/10-35g-tylko dolnik

Mikado nihonto tt zander 240/20- mam także górną cz,złamana ok 25 cm.

Cormoran carbo-o-star x spinn 270 20-60g- mam także górną cz ,złamana ok 20 cm.

Jeżeli komuś może się przydać cokolwiek ,proszę pisać. Od dwóch pierwszych kijków nie mam drugiej części, ponieważ przelotki zostały wykorzystane w innych celach. Dwa ostanie kije posiadają uszkodzone(połamane) drugie składy. 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeżeli się nie boisz pobawić to spróbuj zrobić sobie wklejki z tych wędek które się złamały przy szczytówce. W sklepach wędkarskich są szczytówki o różnym stopniu ugięcia i jakiś sobie dobierzesz do konkretnej wędki. Przelotki wykorzystasz te które są ( po podgrzaniu zapalniczką lakier powinien puścić) i będziesz miał jeszcze dobrą wędę która Ci posłuży. Raczej nie masz nic do stracenia , no chyba że robisz porządki i zależy Ci na czasie żeby się ich pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobry pomysł ,ale jedynie w przypadku mikado. Chociaż po zrobieniu wklejki i tak bym musiał pewnie zmienić położenie niektórych przelotek co wiąże się z dodatkowymi kosztami(lakier, omotki itp).A z montowaniem samemu przelotek nigdy nie miałem do czynienia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy zrobił sobie z uszkodzonej wędki, kijek do jerków... Po złożeniu nie wygląda to za dobrze, bo druga sekcja jest o prawie połowę krótsza ,ale co mnie najbardziej dziwi wędka daje radę. Może nie wyciąga metrówek, ale z 60-70 sobie radzi... I wcale nie przerabiał przelotek, po prostu po pęknięciu odciął poszczerbioną część i dokleił nową przelotkę szczytową. Żadna filozofia a samoróbka cieszy i daje efekty.Dla mnie osobiście jest to zwykły kij od szczotki teraz no ale... :) 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz uszkodzenia szczytówek takie , że pozwolą Ci na dokupienie odpowiedniej wklejki to myślę że warto będzie spróbować. Powiem Ci na swoim przykładzie , gdzie chodząc za kleniem z głupoty złamałem IRI Lucky. Poszedłem do wędkarskiego dobrałem sobie szczytówkę ( moja miała około 60cm i margines jaki mi został by tak dociąć żeby wędka wyszła taka jak chcę był naprawdę spory)   i wyszedł fajny kijek na okonia. Co do omotek to nie zależało mi na wyglądzie i może to być pewnie jakaś stara cienka plecionka. Lakier nie jest chyba aż taki drogi, a będziesz miał niepowtarzalną wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.