Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Skoro sezon rozpoczęty, to może coś na dobry początek zakupić! ;) Jestem wędkarzem spinningowo- gruntowym, czyli jeśli wypad na białą rybe feedery w pokrowiec jeśli wypad na drapieżnika spinningówka pod pachę! I pozostawiłem wędkowanie ze spławikiem nie ruszone! Lecz ostatnio nabrałem chęci aby rozwinąć się o kolejną metodę. Decydując się na to stanąłem przed decyzją kupna czegoś co w miarę mi pozwoli operować spławikiem :). Czy kupić zwykłą wędkę z przelotkami, kołowrotkiem czy bat? Jeżeli chodzi o łowienie, tak czy siak będę łowił nie daleko brzegu (7m od brzegu +-) i delikatnie. Budżet jest baaardzo ograniczony z dwóch prostych powodów, 1- brak pieniędzy (uczeń) a 2- na początek nie mam zamiaru inwestować w coś co może nie przypadnie mi do gustu! Max cena 80zł- bat a jeżeli o spławikówkę to też 80zł (TYLKO ŻE w tą kwotę NIE wliczam kołowrotka). Więc pytanie do kolegów po fachu ;)- CO WYBRAĆ? KTÓRA METODA LEPSZA?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
23 minut temu, danie100406 napisał:

Głębokość łowiska 1-3,5 m
Interesują mnie raczej nie duże rybki, płocie,wzdręgi,leszcze, ale chyba głownie leszcze :)

Jeżeli chcesz spróbować jak najniższym kosztem, to faktycznie bat np. 5 metrowy za 30-40 zł będzie w sam raz. Dłuższy za tą cenę (do 80 zł) już będzie ciężki. Jak Ci się spodoba to zainwestujesz w bolonkę lub matchówkę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na rzece o podobnej głębokości jak Twoje łowisko z powodzeniem używam feedera 3,90 jako wędki spławikowej ze spławikiem nie przelotowym , jak również kija spiningowego 2,70 z wagglerem ;) u mnie rzeka nie uregulowana mocno zakrzaczona , więc nie lubię tachać za dużo sprzętu , jeśli nic się nie dzieje na spławik , to odpinam go z agrafki , z drugiej agrafki zdejmuję końcówkę z przyponem i ołowiem , zakładam blaszkę bądź gumkę i mam spining :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na pierwszą wędkę zdecydownie poleciłbym coś z odległościówek. Jest po prostu bardziej uniwersalna niż bat, który ma duże ograniczenia jeśli chodzi o odległość łowienia. Na odległościówkę połowisz blisko, daleko, na rzece na przystawkę albo na przepływankę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bumtarara napisał:

A ja na pierwszą wędkę zdecydownie poleciłbym coś z odległościówek. Jest po prostu bardziej uniwersalna niż bat, który ma duże ograniczenia jeśli chodzi o odległość łowienia. Na odległościówkę połowisz blisko, daleko, na rzece na przystawkę albo na przepływankę.

odleglosciowki to wiekszy wydatek, choc jak bys chcial cos dorzucic to bym ci polecil na poczatek jexon arcadia match mi sie sprawdza poki co, choc jak mam lowic plocie czy leszczyki na blizzszych odleglosciach wyciagam bata, a dopiero w tym roku zaczalem bawic sie batami

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to jeszcze przemyślę sprawe! Ale coraz bliżej mnie jest ten bacik :D. Dziś przeglądałem w sklepie ceny takiej w jakiej granicach chcę przeznaczyć nie znalazłem, ale oglądałem sztukę za 100zł i całkiem przyjemna, lecz nic pewnego, może ktoś tu jeszcze coś podpowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, danie100406 napisał:

Okej, to jeszcze przemyślę sprawe! Ale coraz bliżej mnie jest ten bacik :D. Dziś przeglądałem w sklepie ceny takiej w jakiej granicach chcę przeznaczyć nie znalazłem, ale oglądałem sztukę za 100zł i całkiem przyjemna, lecz nic pewnego, może ktoś tu jeszcze coś podpowie ;)

waga pamietaj im lzejszy tym prxujemniej sie lowi;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I tak już pewnie po wszystkim, bo wędka dawno kupiona, ale temat mi się podoba, więc się wypowiem :)

Moim zdaniem bat to metoda najprostsza z możliwych. Nie jest niestety uniwersalna. Stawia całe mnóśtwo możliwości oraz niestety ograniczeń. O ile te możliwości doceni jedynie spławikowiec doświadczony, tak ograniczenia dokuczą każdemu. Jest wędką bardziej wyczynową niż rekreacyjną.

Batem nie połowisz komfortowo:

  • daleko od brzegu
  • w nurcie
  • dużych i silnych ryb
  • drapieżników

Na początek będę polecał cięższą wędkę typu float z kołowrotkiem. Zrobi się z tego i lekką spławikówkę i żywcówkę.

Jako fan wędkowania spławikowego przerzuciłem się jakiś czas temu z wędek matchowych na float. Taką też proponowałbym Tobie na początek przygody ze spawikiem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.