Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Konger Maxim Twist 300


jeux

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukam kijka na okonie czy ktoś może powie coś na temat tego kijka Konger Maxim Twist 300 * długość: 300cm

* długość transportowa: 154cm

* waga: 161g

* ilość elementów: 2

* ciężar wyrzutu: 1 - 10g

oraz jakieś doradztwo co do młynka do tego kijka coś leciutkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ok kolego niema sprawy tylko wyraziłem moją opinie co do długości kija na okonie . podobnym kijami łowie już prawie 10 lat i już wyrobiłem sobie opinie co do gługości kija .Na taki kijek można przyjąc nawet dużego szczupaka taka długość ma co oddać na amortyzacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przeciez napisalem ze wiekszosc woli takie kijki (czyli 2,4-2,7) ale jezeli Tobie pasuje 3m to przeciez dobrze :) Nie mam nic przeciwko, naprawde!

To ze kijek dluzszy ma plus, ze lepiej mozez kontrolowac przynete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kongera maxim twist 2.7. Jako okoniówkę mogę go z czystym sercem polecić. Zwróć jednak uwagę na uchwyt kołowrotka, u mnie były lekkie luzy i potrzebny był mały tunning :mrgreen:

Ten kijek to fajna, czuła wklejanka, na którą łapie się bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te luzy to standart w tych modelach

Trudno mi powiedzieć. Wiem tylko, że mój miał. Poza tym przyznaje, że wyraziłem się nieprecyzyjnie. Ściślej mówiąc, to nie uchwyt kołowrotka miał luzy, tylko kołowrotek w nim zamontowany. Kiedyś czytałem recenzję tego kija i autor nic nie wspominał o luzach, więc może to tylko wypadek jednostkowy. Poza tym, gdyby te kije seryjnie miały luzy, to pewnie byłoby o tym głośno.

jeszcze jedno czy ten kijek ma możliwość doważania

Czy przez doważenie rozumiesz dociążenie dolnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy można doważać dolnik ponieważ używam nieraz różnych kołowrotków i waga ich jest różna

Można i to bardzo prymitywnie ... owijając taśme ołowiana na końcu lub pakując laski ołowiane na silikonie do środka.

Należy pamiętać, że nie wolna przesadzić z przeciwwagą ... kij lekko powinien lecieć na "pysk", inaczej szybko zmeczysz rekę i łowienie bedzie katorgą a nie przyjemnością.

Stałych przeróbek nie polecam ... dużo roboty, efekt mierny. Kiedyś zdemontowałem oryginalny "odważnik" a w jego miejsce dorobiłem regulowany ... śruba z dużym skokiem gwintu trapezowego a na niej dwia pierścienie-nakrętki na kontrę. Chciałem dociążyć tył - przekręcałem nakrętki-pierścienie do tyłu i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego shogun nie interesuje mnie jakieś tam prymitywne metody doważania jeżeli już to jest fajny sposób końcówke przerabiamy na pojemnik rozkrecany i dokładamy ciężarki ołowiane dobry i skuteczny sposób . Pozatym już zdecydowałem jednak kupuje ten kijek jak wyjde na wode z nim zdam relacje jak się spisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulowany ... śruba z dużym skokiem gwintu trapezowego a na niej dwia pierścienie-nakrętki na kontrę.
fajny sposób końcówke przerabiamy na pojemnik rozkrecany i dokładamy ciężarki ołowiane
Ja nie lubię długich dolników w spiningach i przeważnie je skracam i dostawiam jak shogun_zag śrubę ale nakładam na nią pierścienie coś na wzór podkładek miedzianych. Przez dobranie ich ilości a co catym idzie zmiana ciężaru w dolniku. Widziałem to oryginalnie w jakiś modelach ale teraz niestety nie pamiętam. Chyba w jakimś Jaxonie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czekamy.

A te prymitywne metody maja na celu ustalenie "czuciowe" sensu dokonywania zmian w wyważeniu całego zestawu.

Dodam, ze kupując kijek udaję się do sklepu z kołowrotkiem, który jest do niego przewidziany. Zakładam do kijka nie tylko po to, by sprawdzić wyważenie zestawu, ale również po to by przez przelotki przeciągnąc linkę i sprawdzić jak pracuje blank pod różnego rodzaju obciązeniami. Takie małe zboczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.