Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Którą wędkę wybrać?


CisekkEnduro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym zakupić wędkę która nadawała by się na spławik i na spinning. Będę łowił na większych i mniejszych bagnach. Ryby na jakie będzie przeznaczona karaś, japonka, lin czy szczupak. Wybrałem już kilka i nie wiem która będzie najlepsza. Dlatego proszę o waszą pomoc.

Wędki:
1. http://sklep.insel.pl/wedka-black-panther-tele-490-m-5-20g-p-14778.html
2. http://allegro.pl/jaxon-arcadia-tele-travel-270-cm-5-25-g-i6121954118.html
3. http://www.wedkarski.com/wedki/10240-wedka-arcadia-spinning-jaxon.html
4. http://allegro.pl/wedka-mikado-fish-hunter-telespin-2-70cm-10-30g-i5692313022.html

Jeśli powiecie, że np.: ,,Ta wędka jest słaba bo z allegro, to mogę zmienić na inny sklep, oczywiście wędkarski". Z góry dziękuję!

Pozdrawiam CisekkEnduro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Żadna, dwie zupełnie inne kategorie.. Niestety tutaj sprawa ma się prosto "Albo rybka albo akwarium" i raczej porzuć pomysł zakupu spinningu w wersji teleskopowej... Skoncentruj się na jednym i pod dyscyplinę dobierz odpowiedni kij. Sprawa nr dwa to to że spinning spinningowi nierówny.. Tak samo ze spławikiem.. Zastanów się co chcesz łowić, na jakie przynęty i pod to wybierz kije. Sprecyzuj pytanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z kolegą @ daTeo00 :) Sam obecnie wędkuję taką wędką ''uniwersalną'' jest to telespin Mikado Purpure Rain 3m 40gcw. lecz na moje oko raczej cw jest zawyżone , używam tej wędki jako spining , jako spławikówki i na grunt :) Łowię nią przeważnie na rzece , rzeka ma jakieś 20m szerokości i średnia głębokość to 1,5m oczywiście są miejsca płytsze , są i dołki po 4m przeważnie na zakrętach ,no i rynny , rzeka dzika nie uregulowana , i jeszcze żeby było ciekawiej , ja na tej w zasadzie płytkiej rzece łowię na wagglery mocowane przelotowo :) Ktoś powie że to herezja , ale ja jakieś tam wyniki mam :) i żeby było śmiesznie , nie jest to moja jedyna wędka : mam 5m bat , 4,20 floata , 3,90 match , 3,90 i 3,30 feeder , 3m. picker , spining 270/35g ,240/30g, 220/28g(sandaczówka) 223/12g pod okonia , 210/30g 210/11g na kajak Ten mój uniwersalny teleskopik , to taka wędka która mi nie zawadza w samochodzie, kajaku czy na biwaku , ja jestem minimalistą , nigdy nie lubię targać dużo gratów , rzadko też noszę dwie wędki , chyba że idę na typową stacjonarną zasiadkę , jeśli np. nastawiam się tylko na klenia z gruntu na kukurydzę , to biorę tylko pickera i łowię metodą ''wędrującej gruntówki'' czyli wędka ,podpórka , wiaderko , a w nim zanęta i drabinka przyponowa z haczykami , zapasowy ołów , żyłka i to wszystko , nie ma brania idę dalej , siatki nie biorę ,bo ryb nie zabieram :) i tu dochodzimy do sedna wędki ''uniwersalnej'' czasem zdarzało się tak że poszedłem np. z feederem(3,90) a tu cisza? na kukurydzę nawet nie puknie , wtedy po prostu , do takiej wędki zakładałem spławik , który zawsze mam zapasowy w mojej torbie , jak i kupne ciasto wędkarskie i już nie nudziłem się tylko bawiłem się z płotkami i krąpiami:) oczywiście takim feederem już nie pospiningujemy , ale już takim 3m pickerem tak! ale taki picker z racji małych przelotek za bardzo nie nadaje się do spławika przelotowego . Kiedyś moją uniwersalną wędką był tani kijek 270/20cw Dragon Express , to była wklejanka bardzo fajnie pokazywała brania z gruntu ,oczywiście może nie tak jak picker ale były czytelne , z tym że moim zdaniem wklejanki nie nadają się na rzekę do łowienia na obrotówki , ale to moje zdanie , a ja lubię łowić na obrotówki :) Teraz może napiszę jak ja mam zmontowany ten ''uniwersał'' : Na kołowrotku mam żyłkę główną 0,20 jest to żyłka typowo spiningowa , obecnie Dragon xt69 następnie stoper nitkowy , koralik , agrafka z krętlikiem ( do której jest zamocowany waggler ,bądź oliwka jeśli łowię na grunt) kolejny stoper nitkowy z koralikiem - dwa stopery po to aby blokować spławik/ustalać grunt- następnie jest przywiązana na stałę druga agrafka z krętlikiem i teraz do tej agrafki jeśli spininguję to czepiam jakąś przynętę ze stalką czy bez , jeśli łowię z gruntu to do tej agrafki dopinam przypon z haczykiem , a jeśli ławię na spławik to do tej agrafki doczepiam odcinek żyłki ok 20cm na którym są umieszczone śruciny do wyważenia spławika , no i jest przypon z Haczykiem :) montaż/demontaż tego zestawu jest bardzo szybki , zero jakiegoś cięcia ,przerabiani ,wiązania zestawów - coś odpinam albo dopinam i łowię :) mi to się sprawdza , nie ciągam dużo gratów, idę nad rzekę z jedną wędką , która po złożeniu ma 65cm jej waga to 214g + kołowrotek Okuma Zeon 20 wagi nie znam :) łowię sobie płoteczki na ciasto czy białego , znudzi mi się to zakładam obrotówkę i łapię okonki :) nie nastawiam się na dużą rybę , od tego mam inne wędki , tu odpoczywam po pracy , nie przedzieram się przez krzaki z 8wędkami , a mam kolegę który na ryby idzie w spodniobutach i pokrowcem 3 komorowym na plecach :) ale widocznie on tak lubi - ja lubię inaczej! Pozdrawiam wszystkich wędkarzy łowiących inaczej :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.