Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Parsęta


krzychu82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , czy łosoś z wrzosowa z 2.01 i kilka trociek na początku sezonu to wszystko wyciągnięte z Parsęty ? proszę o info czy coś się ruszyło z rybkami , szykuje sie kolejny weekend styczniowy a pogoda listopadowa, prognozują wiatry wiatry i jeszcze raz wiatry :evil::evil::evil: podejrzewam że nie ma co szukać rybek w taka pogodę , (dopiero co wykurowałem sie po zeszłotygodnowej Redze :grin::grin: )

Może ktoś ma jakieś wieści??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

więc :

Parsętę atakowałem w sobotę, okolice mostu w Ząbrowie (z Kołobrzegu droga na Gościno, za lasem w lewo i w dół do samej wody) miejscóweczki piękne , towarzystwa 0 , dojście do wody niemal idealne , szczególnie polecam zakręt pod lasem , "coś" :mrgreen: mi walneło na rażąco zieloną obrotówke i pociągneło w dół rzeki , kręcioł jakby się zaspawał po chwili zacząlekko puszczać , podciągneła pod przeciwległy brzeg , po chwili na środek koryta , podbiła wodę i do dna , po chwili pod mój brzeg i spowrotem w dół rzeki , i powrót w... zarośla i krzaki po chwili looz , wyciągnąłem pusty hak :evil::evil::evil: 10 min targania się , pot na plecach i ... nic . Reasumując : sobota pogoda ok , polowanie ok , efektów brak.

Niedziela: okolice Kołobrzegu/Budzistowa , brzeg zachodni. Trochę tłoku , pogoda:słonecznie, silny wiatr. Towarzyszy kija sporo , brań 0 , Troszkę informacji na temat początku sezonu, kłusoli i tematyki wiadomej. Miejsc sporo dogodnych, bardzo ładna podmiejska miejscóweczka.(wjazd przez działki w Kołobrzegu, obok cmentarza, koło stacji benzynowej) Można polecić jedno "pewne" miejsce-polecane przez starych wyjadaczy z kołobrzegu :mrgreen::mrgreen: miejscówka na przeciwko pałacyku :mrgreen: Byłem tam w towarzystwie dwóch wędkarzy rzucaliśmy,rzucaliśmy,rzucaliśmy i nic :evil::evil: oni na MORSA , orotówke ja na obrotówke , woblerka , riperka i efektów brak.

Podsumowójąc Parsęta ok , w lutym atak ponowny mam nadzieję że z efektami :mrgreen::mrgreen:

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś" :mrgreen: mi walneło na rażąco zieloną obrotówke i pociągneło w dół rzeki , kręcioł jakby się zaspawał po chwili zacząlekko puszczać , podciągneła pod przeciwległy brzeg , po chwili na środek koryta , podbiła wodę i do dna , po chwili pod mój brzeg i spowrotem w dół rzeki , i powrót w... zarośla i krzaki po chwili looz , wyciągnąłem pusty hak :evil: :evil: :evil: 10 min targania się , pot na plecach i ... nic .
No gratuluję, przynajmniej rybkę, prawdopodobnie ładną, miałeś na haku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Chciałbym aby w tym temacie wszycy którzy łowią i łowili na Parsęcie w tym sezonie podzielili się swoimi opiniami, na temat połowów.

Z mojego doświadczenia ten sezon jest bardzo słaby, jeśli chodzi o Troć i Łososia.

...Słyszałem ze jest to w duzej mierze uzależnione przebudową wejścia do portu w Kołobrzegu...czyżby Salmonidy się przestraszyły...

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji[shadow=red][/shadow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon bardzo słaby w tym roku...oczywiście nie obrażając kolegów szczęśliwców :)

Ja niestetety nie mogę się zaliczyc do szczęśliwców na 18 wypadów nad rzekę, tylko raz mialem kontakt z ryba. było to na działkach o których pisał krzychu82, Łapałem wyjątkowo, na kopyto zielone jaskrawe- uderzenie było konkretne, zapięcie również wspaniałe, ale tylko krótka praca na środku rzeki, i ryba się odpięła :( To było 13 lutego, i od tamtego czasu kontaktu z ryba nie mialem...

Z wieści od znajomych słyszałem, że pare sztuk padło, osobiście byłe świadkiem jak mój ojciec, dostał troć, 53cm. 1,2kg. (taki glucik :) ) ale sztuka jest sztuka :)

Pozdrawiam i zapraszam nad Parsętę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam ponownie , dawno mnie nie było na forum ale widzę że temat jak został tak stoi .

Może zachęcę was do Łososiowatych moim ostatnim wypadem nad Parsętę w Wielką sobotę .

Pogoda była przeciętna jak na rybki , silny , bardzo silny wiatr ale za to bezchmurne niebo , okolice mostu w Ząbrowie , i w ponad 2 godziny ok 25 szt trotek i potokowców , od 25-40 cm ale nie więcej niż kilogram , wszystkie z powrotem do wody .

a>

a>

zdjęcia słabe bo z telefonu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.