Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pomoc w wyborze pierwszej wędki.


Galanonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna mieszkam blisko naszej wisełki z racji tego chciałby spróbować zabawy ze spiningiem. Jako, że do tej pory nie miałem z nim nic wspólnego nie wiem od czego zacząć.

Chciałbym zaopatrzyć się w jakiś kij spinningowy, który pozwoliłby mi łowić to co w tej rzece pływa okonie, jazie, bolenie, sandacze, szczupaki. Na sumy się nie porywam bo to jeszcze nie ten czas.

Stąd moje pytanie jaki kij byście mi polecili na początek taki który pozwoliłby mi na łowienie większości z wymienionych ryb?

Kołowrotek do spiningu już mam bo wezmę go z mojego lekkiego feddera. Jest to Dragon Viper FD 830i, który w zupełności powinien mi na początek wystarczyć.

Dodam, że będę łowił z brzegu lub główek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ciężka wahadłówka potrzebuje innego kija niż mala lekka obrotówka na okonka, może na początek poszukaj jakiegoś kija z wyrzutem 3-12/15g większość przynęt małych i średniej wielkości nim obrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą. Kijek 2-12g, 5-20 coś takiego. Ja bym oglądał na Twoim miejscu te drugie (5-20g), takim da rade i obrotowki rozmiar 3-4, na które okonia też złowisz, i wahadłówki 12g na szczupaka i większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek nie kombinowałbym z firmami oraz nie przesadzał z ceną. Samemu się poznaj na markach, choć korzystaj też z podpowiedzi, lecz nie słuchaj wszystkiego co Ci powiedzą/napiszą. Często hejtują Dragona, a moja wędka od Nich jest świetna (Viper boat jig 2-12g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sugerować się marką liczę na sugestie by później pójść do sklepu obejrzeć i może coś wybrać. Sam mam wędki mikado oraz konger i jestem z nich zadowolony choć to feddery nie spinningi. Co do cen na początek nie szukam czegoś drogiego wręcz przeciwnie im taniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę po sklepach pomacałem, pomachałem i wybrałem wędkę. Padło na Kongera Dynamix spin L 2702 5-20g 2.7m.

Wędka ma już na koncie pierwsze zdobycze. 8799a8da1d50106840a262a95ce712b4.jpg

Ten był drugi niestety pierwszy większy tak na oko 50 cm spiął się przy samym brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli ma być pod okonia, klenia a do tego szczupak i boleń to potrzebujesz kija tzw uniwersalnego. W moim mniemaniu jest to coś w granicach cw 5-20g. Tu poleciłbym Ci kijek Robinson Diplomat Trout Spin 6-22g. Nowoczesna konstrukcja ( dzielony dolnik i odkryty blank przy rękojeści) Bardzo poprawia to czucie brania. Do tego kij mocny i czuły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.