Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wszystko o Kukurydzy


nesto26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Kolegów:)

Od przyszłego roku chciałbym zacząć nęcić o raz zakładać na haczyk kukurydze. chociaż wczesniej łapałem na kuku sporadycznie  ale w nastepnym roku definitywnie chce sie nastawic na sama kukurydze i łubin . mam kilka pytań. czy w czasie gotowanie kukurydzy mozna do niej do dac cukru zeby miala słodszy smak? jakich zapachów dodawac to kuku zeby były rezultaty. Łowie na 18 hektarowym zalewie pzw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
2 godziny temu, nesto26 napisał:

Witam Wszystkich Kolegów:)

Od przyszłego roku chciałbym zacząć nęcić o raz zakładać na haczyk kukurydze. chociaż wczesniej łapałem na kuku sporadycznie  ale w nastepnym roku definitywnie chce sie nastawic na sama kukurydze i łubin . mam kilka pytań. czy w czasie gotowanie kukurydzy mozna do niej do dac cukru zeby miala słodszy smak? jakich zapachów dodawac to kuku zeby były rezultaty. Łowie na 18 hektarowym zalewie pzw.

Wszystko zależy od tego jakie ryby masz zamiar łapać, a także miej na uwadze fakt, że każdy zbiornik jest inny. Po prostu musisz wiedzieć na jaki zapach łowią inni wędkarze. Jeżeli chcesz aromatyzować i słodzić kukurydzę, może dodawać melasę, będziesz miał wtedy słodko i zapachowo. Nie wiem natomiast jaki masz łubin, bo niektóre odmiany są słodkie same w sobie. Kukurydzę będziesz zakładał na haczyk czy na włos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jony napisał:

Wszystko zależy od tego jakie ryby masz zamiar łapać, a także miej na uwadze fakt, że każdy zbiornik jest inny. Po prostu musisz wiedzieć na jaki zapach łowią inni wędkarze. Jeżeli chcesz aromatyzować i słodzić kukurydzę, może dodawać melasę, będziesz miał wtedy słodko i zapachowo. Nie wiem natomiast jaki masz łubin, bo niektóre odmiany są słodkie same w sobie. Kukurydzę będziesz zakładał na haczyk czy na włos?

Na jedną wędke chce załozyć na haczyk na druga na włos . na temat Łubinu nie moge dac Ci odpowiedzi bo jeszcze go nie kupiłem i to bedzie moje pierwsze spotkanie z łubinem. jak łapałem na kulki to słodkie zazwyczaj i moi  znajomi z reguły tez łapia na słodko na tym zbiorniku, nastawiam sie na karpia i amura . tak jak juz wspomiałem z łubinem bede mial piewsze spotkanie mozesz mi cos o tej zanecie ,przynecie powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukurydze można słodzić - ja słodzę melasą - najtaniej wychodzi - dostałem od znajomego z cukrowni z 15 litrów, dodaje do gorącej, ugotowanej kukurydzy - polewam melasą i mieszam. Na Amury, na zbiorniku na którym łowię, najbardziej sprawdza się zapach róży, na karpia, leszcza, płoć  - Wanilia.

Łubin używa się słodki/żółty (jest też gorzki) - ale wg mnie to tylko nazwa, bo w smaku nie jest wcale słodki wg mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest łubin żółty, słodki - tak go określają, (poniżej foto na kartce w kratkę gdzie od razu widać rozmiar suchego) - akurat miałem trochę w domu. Ja używam tego ciemnego,  w białe ciapki, lub bez ciapek. Po przekrojeniu - żółciutkie (też są na foto przekrojone). Łubin słodki żółty - to też te białe ziarno - 1 szt. (na środku zdjęcia) - inna odmiana ale do niej jakoś mam mniejsze zaufanie. Ja kupiłem w zeszłym roku 100 kg płacąc coś koło 1 zł/kg, zostało mi jeszcze ok 25kg ale od ok lipca prawie nie nęciłem.

Łubin mocze ok. 8-24h - zależy jak wrzucę, jak mniej czasu do momentu gotowania to zalewam ciepłą woda jak więcej to wystarczy zimna. Łubin pije wodę i zwiększa objętość ok 2, 3 razy. Po moczeniu gotuje go w szybkowarze - 15-20 minut od pierwszego "gwizdka" i zostawiam w zamkniętym szybkowarze do ostygnięcia - 2- 4h. Łubin jest prosty w przygotowaniu - jeszcze nie udało mi się go rozgotować.Łubin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nesto26 napisał:

Witam Wszystkich Kolegów:)

Od przyszłego roku chciałbym zacząć nęcić o raz zakładać na haczyk kukurydze. chociaż wczesniej łapałem na kuku sporadycznie  ale w nastepnym roku definitywnie chce sie nastawic na sama kukurydze i łubin . mam kilka pytań. czy w czasie gotowanie kukurydzy mozna do niej do dac cukru zeby miala słodszy smak? jakich zapachów dodawac to kuku zeby były rezultaty. Łowie na 18 hektarowym zalewie pzw.

Od 2 lat stosuję czerwoną kukurydzę wymieszaną z konopią. Kuku najczęściej gotowałem z czosnkiem, albo nic do gotowania i potem na noc np w miodzie albo melasie. Niestety mam zbyt mało okazji polowania na białoryb, żeby jednoznacznie powiedzieć to jest to. W zanęcone miejsca po kilku dniach wchodziły ładne rybki. Niestety takich kilkudniowych okazji do nęcenia miałem zaledwie kilka. Wole spina i szybki wypad jak mam akurat czas.

Kuku kupiłem w sklepie dla hodowców gołębi, moczyłem ją 24h w wodzie, potem gotowałem aż popękała, na haczyk wybierałem te najbardziej pęknięte. Spadały, ale zdecydowanie lepiej kusiły rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nesto26 napisał:

Łubin bardziej na haczyk czy włos? 

Ja na spławik głównie łowie więc haczyk - tylko jest twardawy i trzeba go nakładać przez "dziurkę" - jak ugotujesz to widać bez problemu gdzie, na włos rzadko łowie to i nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z łubinem nie miałem raczej do czynienia ( ale łowiłem na groch ,fasole, cieciorkę z tych najlepiej wypadał jednak groch) co do zakładania na haczyk  twarde ziarna na włos miękkie (kukurydza z puszki , groch  na haczyk. W czasie gotowania kuku dodaje też melasy ale nie dodaje żadnych zapachów  robię to dopiero przed łowieniem po prostu zalewam kukurydzę aromatem i lekko mieszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mikwed1 napisał:

Ja na spławik głównie łowie więc haczyk - tylko jest twardawy i trzeba go nakładać przez "dziurkę" - jak ugotujesz to widać bez problemu gdzie, na włos rzadko łowie to i nie używałem.

Łapiesz na bolonke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nesto26 Generalnie cały dowcip w łowieniu karpi i amurów polega na długotrwałym i obfitym nęceniu. Najważniejsze jest wytypowanie jednej czy dwóch miejscówek w których będziesz regularnie sypał a wyniki przyjdą same. Nie polecał bym przy połowie w/w gatunków ryb stosowania kukurydzy czy też łubinu na haczyku, w tych sytuacjach najlepiej sprawdza się włos krótki na amura dłuższy na karpia. Tak jak pisałem w poprzednim poście musisz wybadać na co łowią inni, którzy mają wyniki  i iść w tym kierunku. Ewentualnie możesz zastosować swój aromat i dużo sypać, tak aby ryby się przyzwyczaiły. Pamiętaj, że każda woda rządzi się swoimi prawami, więc nikt nie da CI 100% recepty na zanętę. Przykładowo ja nęcę kukurydzą + różne drobniejsze ziarna i kulki a łowię tylko na kulki dobrej jakości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jony napisał:

nesto26 Generalnie cały dowcip w łowieniu karpi i amurów polega na długotrwałym i obfitym nęceniu. Najważniejsze jest wytypowanie jednej czy dwóch miejscówek w których będziesz regularnie sypał a wyniki przyjdą same. Nie polecał bym przy połowie w/w gatunków ryb stosowania kukurydzy czy też łubinu na haczyku, w tych sytuacjach najlepiej sprawdza się włos krótki na amura dłuższy na karpia. Tak jak pisałem w poprzednim poście musisz wybadać na co łowią inni, którzy mają wyniki  i iść w tym kierunku. Ewentualnie możesz zastosować swój aromat i dużo sypać, tak aby ryby się przyzwyczaiły. Pamiętaj, że każda woda rządzi się swoimi prawami, więc nikt nie da CI 100% recepty na zanętę. Przykładowo ja nęcę kukurydzą + różne drobniejsze ziarna i kulki a łowię tylko na kulki dobrej jakości.  

Mam już na oku 3 miejsca . Tylko ze u nas w tym kraju żyją ludzie którzy są cholernie zazdrośni już się o tym nie raz przekonałem siedząc na rybach że miałem fajny dzień a później przez tydzień nie mogłem tam usiąść bo jakiś dziadek zobaczył że u mnie bierze a u niego nic😊 a kukurydza do sypania może być trochę rozgotowana czy lepsza będzie twarda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nesto26 napisał:

Mam już na oku 3 miejsca . Tylko ze u nas w tym kraju żyją ludzie którzy są cholernie zazdrośni już się o tym nie raz przekonałem siedząc na rybach że miałem fajny dzień a później przez tydzień nie mogłem tam usiąść bo jakiś dziadek zobaczył że u mnie bierze a u niego nic😊 a kukurydza do sypania może być trochę rozgotowana czy lepsza będzie twarda?

Lekko rozgotowana wydziela więcej aromatu, natomiast twardsza opiera się atakom drobnicy. Wybór należy do Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.