Skocz do zawartości
tokarex pontony

prywatne zarybienie


7218

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuję kontaktu do ośrodka zarybieniowego gdzie można kupić materiał obsadowy szczupaka.

Jeżeli macie namiar na takie miejsce to proszę o podanie telefonu lub strony www

Rejon Konin - Koło lub w promieniu 100 km

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 7 months later...

Witam jak w temacie jak przedstawia się sytuacja jak bym chciał sam zarybić odcinek rzeki pstrągiem tenczowym na własny koszt czy to jest zgodne z prawem .

Pstrąg tęczowy

Oncorhynchus mykiss -Narybek letni-Marzec - Kwiecień 2,00 - 5,50 6,0 -8,00 szt 0,15 - 0,22

cena netto (1000 szt to tylko 270 zł kuszące dla nie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie jak przedstawia się sytuacja jak bym chciał sam zarybić odcinek rzeki pstrągiem tenczowym na własny koszt czy to jest zgodne z prawem .

nie chcę cię martwić, ale zarybianie na własną rękę, według mnie to awykonalne, :sad:

tzn. możesz byle nikt cię nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przedstawia się sytuacja jak bym chciał sam zarybić odcinek rzeki pstrągiem tenczowym na własny koszt
Zapraszam do mnie, mam parę górskich odcinków do zarybienia.

W/g mnie zarybiaj i nikogo nie pytaj, Będzie niespodzianka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są ludzie i ludziska, jedni powiedzą, że to podniesie stan zarybienia naszych wód, i będą zadowoleni, rogal z ucha do ucha

a drudzy będą narzekać, bo w razie niepowodzeń wędkarskich owiedzą że ktoś tu wpuścił nie wiadomo co?, a ci zazdrośni powiedzą że może ryba była chora itp., itd,

więc każde takie zarybianie powinno być wcześniej uzgadniane z zarządem danego okręgu PZW, oraz uzasadnieniem dlaczego, a póżniej za ogólną akceptacją wszystkich organów mogłoby dojść do takowego zarybienia, chyba że zwrócisz się do właścicieli komercyjnych łowisk wtedy sprawa może się na oko wyglądać o 90% przyjazna twoim zamierzeniom :lol:

życzę powodzenia :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeux,musze cię zmartwic ,jeśli woda nie jest twoją własnością lub nie pośadasz dzierżawy danej wody to zarybianie nazwijmy to dzikie jest niezgodne z prawem ,możesz zwrucić się z prośbą do właśćciela wody z zapytaniem o zgode.Tyle zgodnie z prawem ,czytałem o ty zjawisku w WP ale nie pamiętam numeru ,od siebie dodam tylko że nie możesz podchodzić do tego zbyt pochopnie, i nierozważnie ,bo takie zarybianie koniczy sie klęskom zarówno dla ciebie i środowiska ,sam fakt że pstrąg tęczowy jest pstrągiem hodowlanym i nie powinien być wogle w wodach ogólnych ,pozatym jest jeszcze wiele czynników do sprawdzenia przed takim zarybieniem.Pisze o tym NIE dlatego że twoja postawa mi się nie podoba ,a wręcz przeciwnie chcem cię ustrzec przed skutkami nie przemyślanej akcij zarybienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego maniek, nie jest to tak dokładnie ale pomijamy już fakt różnicy zdania,uzgodniłem z kimś z okręgu że po rozmowach jakich mam przeprowadzić prawdo podobnie będzie można zarybić pstrągiem potokowym zakupionym w szczodrym ten odcinek rzeki, Tak też uczynie jak nie PZW to możę my zarybimy polske . WIADOMOŚĆ:::Jest jeszcze jedna dobra wiadomość będziemy mogli wędkować w niemczech porozumienie z Brandemburgią członkowie okręgu Wroclaw opłata 25 E za rok , tam biorą mało i ryb jest kupa (jednak można zarybić rzeki tylko nie unas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam nie jestem twoim wrogiem ,ani tego że chcesz za własną kase zarybiac wode,ale jeśli robisz to z głową to masz moją aprobate ,kiedyś ciwiczyliśmy ten temat z kumplami i porażki były zbyt amatorskie ,jak całe to nasze zarybianie .Jak możesz coś szerzej o tym wędkowaniu w Niemczech to opisz szezej w łowiskach zagranicznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe w tygodniu w okręgu dowiem się wszystkich szczegółów to podam w łowiskach zagranicznych, teraz podałem tylko zwiastun jest to sprawa w piatek zakończona wiadomośc z pierszej ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-myślę że Maniek ma dużo racji zarybienie powinno być poparte jakimś badaniem,

choćby szacunkowym wykonanym przez ichtiologa,ale piękna inicjatywa tylko przyklasnąć.

Poza tym to o ile wiem tęczak jest gatunkiem introdókowanym i prawo zabrania wpuszczania

go do wód otwartych myślę że potokowca nikt Ci nie powinien zabraniać,skoro piszesz że tam

są tylko jest ich mało.Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Romanie to nie tylko problem prywatnych zarybieni ,ale i koła PZW [te mniejsze} nie wspułpracują z ichtiologami ,powiem nawet że i ośrodki zarybieniowe troche olewają sprawe

bo idą nałatwizne ,brakuje nie tylko narybku szczupaka ,sandacza ,czy okonia ,ba powiem teraz coś nietypowego brakuje np.karpia dzikiego i nie wiem czy wogle jest gdzieś rozmnazany ,bo łatwiej rozmnaza się krzyżówki [hybrydy] i lepiej się sprzedaje ,tylko że już

krzyk jest na necie aby karpiem nie zarybiać bo niszczy środowisko ,no niszczy bo to karp chodowlany i już ma tak w genach zapisane że ma szybko rosnąć i jeść ma się rozumieć .

Dziś zarybić jakiś akwen czy rzeke a wszczegulności rzeke ,bez wspułpracy z ichtiologiem to czysta loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pstrąga tęczaka traktowany jest w posce ( tylko posce jako szkodnik ) a przecież jest to odmiana potokowca jedynie troche zmodyfikowany przrost

w całej europie niema problemu z tęczakiem tylko u nas

ale i tak już podjełem decyzje bedzie takie zarybienie jak sobie oręg życzy potokowiec byle dali zgode i tak po 3 latak stan postawie na jakieś nogi . co do pstraga to jest to ryba która powinna być w każdej rzece zarybiona przynajmniej jeden raz

tak to się odbywa w świecie nauki znaczy na zachodzie ale jak wiemy my polacy jesteśmy mądrzejsi ( mała złosliwośc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-mówisz że tęczak jest traktowany w Polsce jak szkodnik chyba nie ale nie można go

traktować jako gatunek występujący naturalnie, spójrz co narobił sumik karłowaty i rak błotny

nie wspominając o amurach czy tołpygach. Jestem za jego hodowlą ale pod kontrolą czyli w

zbiornikach zamkniętych,chociaż i stamtąd może migrować,co mogłoby się stać gdyby w rzeczce pstrągowej z potokowcami zaczoł się krzyżować,za paręnaście lat były by same

hybrydy a o potoku można będzie pomarzyć.Podpierasz się Europą,nie jestem przekonany

czy tak jest,wszędzie zmierzają do odtworzenia środowiska takim jakie ono było przy zachowaniu gatunków zamieszkujących to środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dowód że mówie prawde że jest to ryba naszych wód podam kilka przykładów <<>> pstrąg tęczowy - należący do rodzaju Oncorhynchus (łosoś pacyficzny) Pstrągi występują zwykle w zimnych, przejrzystych strumieniach i jeziorach. Naturalny obszar występowania obejmuje Europę, Azję Północną oraz Amerykę Północną.a to troche o tej rybie

ŁOSOSIOKSZTAŁTNE

Pstrąg tęczowy

Oncorhynchus mykiss, Salmo gairdneri

[salmo salar - Łosoś atlantycki ]

[salmo clarki - Łosoś Klarka ]

Kolorem czerwonym zaznaczono obszar występowania gatunku Oncorhynchus mykiss, Salmo gairdneri

Budowa zewnętrzna: Wydłużone, bocznie nieco spłaszczone ciało o szerokim trzonie ogonowym. Pomiędzy płetwą grzbietową i ogonową występuje płetwa tłuszczowa. Łuski drobne, 135-150 wzdłuż linii bocznej, 14-19 (najczęściej 16) między płetwą tłuszczową a linią boczną (łącznie z łuską linii bocznej). Głowa o tępo zakończonym, szeroko wyciętym pysku. Górne i dolne wyrostki filtracyjne pierwszego łuku skrzelowego guzkowate, wyrostki środkowe pałeczkowate. Płytka lemiesza ma na tylnej krawędzi najczęściej 4 zęby. Jego trzon jest silnie wygięty i zaopatrzony w jeden lub dwa szeregi zębów. Głowa, ciało, płetwy (grzbietowa, tłuszczowa i ogonowa) usiane wieloma czarnymi plamami i kropkami. Po bokach ciała biegnie szeroka czerwonawa wstęga. Ryba osiąga długość 25-50 cm, maksymalnie 70 cm (do 7 kg ciężaru).

Więc widać żę to niejest tak do końca ryba sztucznie wychodowana tylko tak nam wpajają .

Przykład TUTAJ NORMALNEJ GOSPODARKI

Stacja Morska w Helu prowadzi zarybienia Zatoki Puckiej pstrągiem tęczowym i bada wpływ tego gatunku na strukturę lokalnej ichtiofauny. Jednorazowa ilość wypuszczonych ryb wynosi ok. 30 – 50 tysięcy sztuk. Celem akcji jest redukcja ryb ciernikowatych na tym akwenie.

Zwracamy się z prośbą o informowanie nas o złowionych pstrągach. Musimy znać długość całkowitą złowionej ryby oraz pobrać jej przewód pokarmowy do badań. Ryby pozostają własnością łowiącego!

Badania i akcję zarybieniową finansują:

· Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku,

· Komunalny Związek Gmin we Władysławowie,

· Uniwersytet Gdański.

Akcja zarybiania pstrągiem tęczowym jest zgodna z zaleceniami programu p.n. „RYBY DLA ZATOKI” zmierzającego do odtworzenia i lepszej ochrony zasobów ryb Zatoki Puckiej.

W Zatoce Puckiej ciernikowate dominują liczebnie nad innymi gatunkami ryb żyjącymi w strefie przybrzeżnej. Cierniki odżywiają się między innymi larwami i ikrą ryb użytkowych. Występując masowo konkurują z młodzieżą tych ryb o pokarm. Wcześniejsze badania Stacji Morskiej dowodzą, że odpowiednim drapieżnikiem do walki z nadmiarem ryb ciernikowatych jest pstrąg tęczowy, który nie gardzi ciernikiem jako swym pokarmem.

Jedna polska różne toki myśleniowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak opisałeś to ryba ta powinna do tych strumieni wracać na rozród,a tak nie jest

wpuszczona do zatoki Puckiej tam żyje i w celu jak sam napisałeś do wyniszczenia cierników,

ale może masz rację jedna Polska a wiele niedomówień na jeden temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załuważ kolego roman gawlas, iż warunki powrotów ryb na tarliska zmieniają się ryba szybko się adaptuje ale niekoniecznie adaptacja tarliska

jest to jeszcze jak do tąd nie do konca zbadanie co do ryb wędrownych

Zjawisko to zaopserwowano rowniez w ameryce i i innych rejonach europy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.