Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bug - okolice Hrubieszowa


jochan

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Było już pare takich tematów.

na temat Hrubieszowa NIE BYŁO :roll:

było jedynie o okolicach Uchańki, Woli Uhruskiej i Wyszkowa.

A Bug jest taką rzeką, że na każdym odcinku jest zupełnie inny.

W okolicach Wyszkowa jest inny - bardziej przypomina np. nurtem Wisłę, a 7 kilometrów bliżej w Kamieńczyku nurt jest 10 razy wolniejszy, rzeka jest węższa itd.

Więc nie krzycz na kolegę, jeśli nie masz powodu i racji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede chcial polemizowac kolego QuickShare to wtedy cie o to poprosze , a jesli nie masz nic do powiedzenia w temacie to niezabieraj glosu. Kontynujac, jesli ktos ma jakas wiedze o tym rejonie to bede wdzieczny.

pozdrawiam .jochan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego znalazłam w necie

Hrubieszów i okolice

Dodane przez rodri w dniu - 2005-08-22 15:28:07Witam,

Az milo poczytac. Ja jezdze nad Bug w okolice Hrubieszowa: Chorodło, Strzyżów (za Husynnem). Wyniki sa srednie, ale dopiero poznaje miejscowki - ten rok jest dla mnie rokiem rozpoznania. W Chorodle na delikatnym zakrecie tylko "krawaty" (sumiki po 30-50 cm), w Strzyżowie dużo lepiej. Ostatnio "cos" wygielo mi dwa haczyki - jeden skromy 8 Gamkatsu, drugi kuty 4. Trafiaja sie tez ciekawe okonie po 20-30 cm.

Z mila checia powymienialbym doswiadczenia, bo przeciez sezon jeszcze trwa.

jakbyś się uparł, to możesz chyba tu -> http://www.fishing.pl/ogloszenia/sprzedam/na_rybki_nad_bug zadzwonić i się dowiedzieć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jeśli jeden temat porusza Hrubieszów pozwole sobie o kontynuacje...

pójdźmy o 40 km na zachód do Zamościa obok którego jest zalew nielisz...

chciał bym się dowiedzieć o tym jeziorq czegoś więcej...

co do Buga.. czy w okolicach starosiela i Hrubieszowa warto szukać suma? czy zostać przy szczupaku?

jeśli szczupak to czy żywiec czy spining

poza tym słyszałem że bug to strasznie brudna woda i po nurzaniu żyłki w tej że rzece konieczna jest jej wymiana po tygodniu

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mieszkam w tamtej okolicy a konkretnie w Kryłowie (16km na południe od Hrubieszowa)

Woda w Bugu sprawia wrażenie brudnej to fakt, ale są to zanieczyszczenia organiczne, gdyż Bug często zalewa okoliczne łąki.

Ilość łowionych ryb zależy niestety w dużej mierze od poziomu wody, a właściwie od ustabilizowanego jej poziomu. I nie ma reguły kiedy ryba lepiej bierze.

Z ryb jakie można złowić w okolicy można wyróżnić: grubą płoć, spore leszcze, szczupaki ( sam miałem kilka powyżej 5kg), sum, ładny okoń a po starorzeczach w głownie w lipcu i sierpniu piękne liny.

Poważnie naruszasz regulamin forum -umieszczając reklamę Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.