Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kij na sandacza


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zależy też od województwa. Jednak http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3011 jak wynika z postu Artecha (6 post 1 strona ) spinningować można od 14 lat. I teraz już nie wiem. :sad:

niestety niemozna u nas od 14 lat ;) w czwartek bylem na zebraniu klubowym w PZW we wroclawiu przyszlo kilku mlodszych wedkarzy i niestety spining od lat 16 ;)

karta wedkarska nieupowaznia wcale do spiningowania w wieku 14 lat ,karte wedkarska wydaja dopiero od 14 roku zycia ,legitymacje mozesz miec nawet od 5 roku zycia ale karte dostaniesz po ukonczeniu 14. nie uprawnia ona do spiningowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
a wiesz ze spiningowac mozna od lat 16 ??:> chyba ze posiadasz odznake Wzorowy Młody Wedkarz w co watpie ;)

_________________

niestety niemozna u nas od 14 lat ;) w czwartek bylem na zebraniu klubowym w PZW we wroclawiu przyszlo kilku mlodszych wedkarzy i niestety spining od lat 16 ;)
Kozii napisał/a:

Z postu Artecha wynika, zę jeśli masz skończone 14 lat to możesz spiningować

no niestety nie ,od 16.

MariuszA,

Jesteś pewny na 100%, że 14-sto latek nie może w ogóle spiningować czy po prostu nie może sam spiningować :?:

Panowie co dla was jest niejasne :?:

macie skończone 14 lat??

posiadacie karty wędkarskie??

opłaciliście składki na ochronę wód i tym podobne??

jeżeli na więcej niż dwa pytania odpowiedziałeś tak to możesz łowić na dwie wędki lub spiniing lub muchę, tak jak dorosły (czytaj pełnoletni) członek PZW, z tym że jeżeli nie masz ukończonych 16 lat nie wolno łowić Ci w nocy bez opieki osoby dorosłej.

ps. inni dzierżawcy mogą na swoich wodach ustanowić inne przepisy nie kolidujące z rosporządzeniem ministra rolnictwa.

Taką samą informację dostałem od skarbnika w kole w którym opłacam składki więc dalej twierdzisz, że nie można i u was w kole jest inaczej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kij typowo sandaczowy to mogę ci polecić mistrall shogun cw 10-25.Machałem nim w sklepie, jest sztywny typowo na sandacza do tego niesamowicie lekki i na przelotkach fuji co jest rzadko spotykane w tej klasie cenowej.Naprawde kij rewelacja jeśli chodzi o sandacza ale jak cos biez tego do 25 bo do ten do 45 do juz naprawde sztywna pała....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze spiningowac mozna od lat 16 ??:> chyba ze posiadasz odznake Wzorowy Młody Wedkarz w co watpie ;)

_________________

niestety niemozna u nas od 14 lat ;) w czwartek bylem na zebraniu klubowym w PZW we wroclawiu przyszlo kilku mlodszych wedkarzy i niestety spining od lat 16 ;)
Kozii napisał/a:

Z postu Artecha wynika, zę jeśli masz skończone 14 lat to możesz spiningować

no niestety nie ,od 16.

MariuszA,

Jesteś pewny na 100%, że 14-sto latek nie może w ogóle spiningować czy po prostu nie może sam spiningować :?:

Panowie co dla was jest niejasne :?:

macie skończone 14 lat??

posiadacie karty wędkarskie??

opłaciliście składki na ochronę wód i tym podobne??

jeżeli na więcej niż dwa pytania odpowiedziałeś tak to możesz łowić na dwie wędki lub spiniing lub muchę, tak jak dorosły (czytaj pełnoletni) członek PZW, z tym że jeżeli nie masz ukończonych 16 lat nie wolno łowić Ci w nocy bez opieki osoby dorosłej.

ps. inni dzierżawcy mogą na swoich wodach ustanowić inne przepisy nie kolidujące z rosporządzeniem ministra rolnictwa.

Taką samą informację dostałem od skarbnika w kole w którym opłacam składki więc dalej twierdzisz, że nie można i u was w kole jest inaczej :shock:

tak bylem na zebraniu w kolo w zeszly czwartek i rozmawialismy o tym bo bylo wielu mlodych wedkarzy ;) prezes wyraznie mowil ze mozna od 16 lat ;) i ja dobrze uslyszalem ;) prosze zadzonic do zwiazku i sie dowiedziec ,nie wierze zeby mu sie cos pokielbasilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odniesiesz się do Tego

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach uŜytkowanych przez Polski Związek Wędkarski

mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską,

przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych

składek.

2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia

1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz

cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym Ŝe

młodzieŜ do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby

uprawnionej do opieki.

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w

ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod

nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

6. MłodzieŜ niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą

spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania

opiekuna na jedną wędkę.

B) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna,

mają prawo wędkować dwie osoby, kaŜda na jedną wędkę. Udostępnienie

stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną

wędkę.

7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieŜy nie posiadających

kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia

oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu lub koła. KaŜda osoba z grupy ma

prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego

stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.

8. Posiadaczowi odznaki "Wzorowy Młody Wędkarz", który nie ukończył 14 lat,

przysługują uprawnienia do wędkowania na równi z członkiem PZW, z zastrzeŜeniem

pkt.4.

9. Wędkarz ma prawo do swobodnego dostępu do wody, a takŜe do przybijania i

cumowania do brzegu sprzętu pływającego, jeśli lokalne przepisy wydane przez

uprawniony organ nie stanowią inaczej.

10. Członek PZW ma prawo udostępnić współmałŜonkowi jedną ze swoich wędek do

wędkowania, w granicach przysługującego mu stanowiska i limitu połowu, bez

konieczności uiszczania przez współmałŜonka składki członkowskiej oraz składki na

ochronę i zagospodarowanie wód. PowyŜsze ma wyłącznie zastosowanie przy

wędkowaniu dopuszczającym łowienie na dwie wędki.

Czy prawo prawem a Prezesi kół ustalają własne ograniczenia :?:

Żeby nie było że totalny OFF Top to napiszę coś w temacie :cool:

Przeważnie byłyby to gumy 7-10 cm na główkach 10-25g.

To odpuść sobie tego zandera tylko kup Millenium Power Jig 5-25g o ile ma to byc koniecznie Dragon :wink:

Ja główki 20g, 25g a czasami 30g uzbrojone w gumy 7-10 cm miotam Team Dragonem 7-28g i jedynie z 30g jest troszkę problem z podbiciem a reszta fajnie współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ale ja preferuję łowienie na "lekkie" kije i umiem na nie łowić :wink: bynajmniej tak mi się wydaje.

Co do mocy tego kijka co Tobie podałem to bądź spokojny, mocny i szybki blank daje duży komfort łowienia a przede wszystkim błyskawiczne i mocne zacięcie ryby. Na zanderze nie będziesz czół przynęt na główkach poniżej 20 gram, bynajmniej tak mi pisał kolega artech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozii, na jakiej podstawie twierdzisz że te dragony nie dorastają mistralowi do pięt. Rozumiem że masz i używasz mistrala a czy masz również dragona i go używasz że taką hipotezę wysnuwasz :?:

Dodatkowo ja nie porównywałem obu kijków a opisałem w/w Dragona.

Może pofatygujesz się do porównania obu kijków ale takiego rzetelnego popartego faktami z użytkowania a nie takie

Te dragony nie dorastaja mistralowi do pięt.

Bo to tak jak ja bym napisał, te mistrale nie dorastają do pięt dragonom. Chyba nie o takie wypowiedzi chodzi na forum i oczywiście Twoje fachowe doradztwo jest na bardzo wysokim poziomie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyć sobie drgona i mistrala i pomachaj obydwoma kijkami chociaz na sucho to od razu zrozumiesz moja opinie.Znajomy ma mistrala i łapałem chwile na niego - rewelacja.Do tego przelotki i fuji i jego waga która wynosi przy 2.75m jedyne 137 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyć sobie drgona i mistrala i pomachaj obydwoma kijkami chociaz na sucho to od razu zrozumiesz moja opinie.Znajomy ma mistrala i łapałem chwile na niego - rewelacja.Do tego przelotki i fuji i jego waga która wynosi przy 2.75m jedyne 137 gram.

chociazby mistrall shogun spin tyle wazy a dragony powyzej 200g ,roznica kolosalna wagowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wciagnalem shimano fire blood 240cm cw 10-30gr specjalnie na sandacza ze szczecinskiej parnicy :razz: nastepne zawody beda moje :mrgreen: tylko jeszcze musze sie zmusic i przekonac do tych gumowych przynet :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
shimano fire blood 240cm cw 10-30gr
mnie to speed master i beast mastery ostatnio kreca :cool: zwlaszcza speed master 2.7 MH 15 - 40g na sandacze i szczupaki oraz beast master 3m XH 50 - 100g na sumy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed master i beast mastery

daj znac jakie ceny w polsce to moze dam rade wytargac za polowe w holandii jak jeszcze bedzie przecena.w przyszlym tygodniu maja wysypac na sklep to czego nie sprzedali na targach.

szukalem dzis sandaczowego kijka dla pyramidhead'a cos od 10 do 30 gr i ogladalem tez shimano mastery a nawet jakiegos lesath ze skorzana raczka ale dawali za male rabaty.

rozgladam sie tez za berkley skeletor ale cala holandia sie wyprzedala.szkoda bo dobry sandaczowiec byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam chcem wybrac sobie kijek pod sandacza z serii Guide Select Dragona który byscie polecili Guide Select Bandit 2.30 cw 5-25g czy Guide Select Frisky 2.30 cw 7-28g te wedki niby charakteryzuja sie sztywnoscia i znakomitym czuciem przynety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie kupuj GS. Szkoda kasy w tym przedziale cenowym lepiej kupic taniego st. croix premiera albo mojo bass-a który jest o wiele czulszy niz Guide select z "tuba rezonansowa" :lol:. Ja miałem team dragony miałem guide selecty ale żaden kij nie może dorównać mojemu premierowi.

Jak ktoś pisze że guide select jest czuły i że czuje na nim wszystko to jak by wzioł do ręki premiera i poczuł branie okonka to by mu japa opadała.

Ja jestem bardzo rozczarowany i jakością i ceną kiji dragona.

I nigdy wiecej nie kupie kiji z smokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powiedzmy, że mnie Kolega przekonał.

Jak mam dać prawie pół klocka za Guide Selecta to wolę dołożyć parę groszy i mieć tego St. Croix.

Znalazłem coś takiego:

St.Croix Premier PS66MHF2.

W sklepie pracowni Art Rod kij opisany jest jako 1,98m, fast, 8-17lbs, optymalny ciężar przynęty 10-28g.

W innym sklepie (Żbik), ten sam model opisany jest jako 1,98, fast, 4,5-8kg, ciężar wyrzutowy 14,2-28,4g.

Jeżeli ten pierwszy opis jest prawdziwy to jest to kij dla mnie, natomiast jeżeli prawdą jest ten drugi (14,2-28,4g) to jest lipa...

Co począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.