Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowienie na dwóch okręgach PZW


Raycore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jestem osobą która dopiero wchodzi w świat wędkarski i miałbym do Was parę pytań.

Mieszkam w Pile, czyli w okolicy gdzie jest Okręg Nadnotecki PZW. Chciałbym łowić w dwóch okręgach, w wyżej wymienionym i w okręgu PZW Bydgoszcz. 

Jak to się ma do tego? Wiem że mogę być członkiem tylko i wyłącznie jednego Okręgu PZW. Lecz czytałem że jeśli dwa okręgi mają między sobą porozumienia to mogę łowić na wodach jednego i drugiego okręgu?

Jak to się ma z opłatami? Musiałbym opłacać dwie opłaty, czyli przykładowo w jendym okręgu 270zł i w drugim okręgu 270zł by mieć zezwolenie na połów? Oczywiście amatorski na wędkę.


Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

w pięknej okolicy mieszkasz ( statek piła tango czarna bandera .... ) jeżeli okręgi mają porozumienia to nie wnosisz żadnych dodatkowych opłat wszystko masz w składce , tylko że w obecnych czasach jeżeli pojedziesz nad jakiś akwen musisz się zorientować kto jest właścicielem bez względu na porozumienia . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okręgi nie mają porozumienia , to w jednym kole opłacasz kartę ,czyli wpisowe ,członkowskie i znaczki na te wody , w drugim kole , pokazujesz kartę że masz w/w opłaty i  kupujesz zezwolenie na ich wody na osobnym blankiecie , czyli bez znaczków w legitymacji członkowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wasyl1968 masz rację, co jak co ale okolica jest naprawdę piękna, całkowicie inna niż w takich większych aglomeracjach. Widzę że ta piosenka 'statek piła tango' jest bardziej popularna niż mi się wydawało :)
Właśnie na to wychodzi że Okręg Nadnotecki i Okręg Bydgoski mają porozumienie ale minimalne tylko chyba na 2 czy 3 wody więc to mi kompletnie nic nie daje :P

@buszmen Właśnie sytuacja wygląda tak jak napisałem wyżej, czyli w jednym okręgu robię pełne opłaty i mam znaczki razem z legitymacją i kartą wędkarską, a w drugim okręgu kupuje tylko pozwolenia na ich wody czyli uiszczam opłatę na zagospodarowanie i ochronę wód? I to dostaje blankiet bez żadnych znaczków który mnie uprawnia do połowu na innym okręgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

w jakimś okręgu opłacasz członkowską "krajową" - 86 zł i to jest podstawa, składka krajowa.

- dodatkowo opłacasz składkę okręgową (dobrowolnie, jaki okręg chcesz) - np. nadnotecki - składek okręgowych możesz sobie opłacić tyle ile okręgów w PL.

Teraz porozumienia - każdy okręg może dogadać się z innymi okręgami w sprawie wzajemnego udostępniania swoich łowisk. Porozumienia określają właśnie zasady i mogą być różne, zależy jak się dogadają okręgi - mogą być opłaty 0, mogą być 30, 50 % składki, mogą być 50 zł, albo mogą być pełne - to już okręgi ustalają osobno.

Najłatwiej sprawdzić aktualne kwoty , %ty na stronach PZW, dodatkowo z porozumień mogą być "wyjęte" jakieś wody :).

http://www.pzw.org.pl/pila/cms/19324/porozumienia_miedzyokregowe_2017

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Raycore napisał:

Witam wszystkich. 

Jestem osobą która dopiero wchodzi w świat wędkarski i miałbym do Was parę pytań.

Mieszkam w Pile, czyli w okolicy gdzie jest Okręg Nadnotecki PZW. Chciałbym łowić w dwóch okręgach, w wyżej wymienionym i w okręgu PZW Bydgoszcz. 

Jak to się ma do tego? Wiem że mogę być członkiem tylko i wyłącznie jednego Okręgu PZW. Lecz czytałem że jeśli dwa okręgi mają między sobą porozumienia to mogę łowić na wodach jednego i drugiego okręgu?

Jak to się ma z opłatami? Musiałbym opłacać dwie opłaty, czyli przykładowo w jendym okręgu 270zł i w drugim okręgu 270zł by mieć zezwolenie na połów? Oczywiście amatorski na wędkę.


Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź :)

PZW Bydgoszcz ma z Piłą tylko porozumienie na rzeczki przygraniczne. Nic poza tym. Jak chcesz łowić na całych wodach to 2 składki, tzn członkowska gdziekolwiek i wody x2. Wyjdzie sporo kasy :/ ale ja mam podobnie z Toruniem. Po kilku latach płacenia obu składek stwierdziłem że łowie na nizinnych PZW Bydgoszcz tak rzadko, że kupuję tylko Toruń ( mam tam całą Wisłę bydgoską). Z reguły ludzie którzy mieszkają przy granicach okręgów mają podobny problem, ale dla PZW najłatwiej zamknąć oczy i go nie dostrzegać. Więc płać Pan i płacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.