Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ripper czy twister


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W jednym ze swoich postów napisałem że nie mam zbyt dużego doswiadczenia ze spiningiem. W tym roku mam zamiar ruszyć z kopyta i ostro wziąść się za spining. Moje pytanie brzmi: jakich przynęt stosujecie (chodzi mi o rippery czy twistery ewentualnie jaki kolor) ryby które zamierzam łowić to głównie okoń, kleń jaź a z ciut większych :lol: to sandacz i szczupak. Proszę o podzielenie sie opiniami na temat tych dwóch przynęt. Ach będę w głównej mieże łowił na boczny trok (choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Odnośnie połowu okoni to musisz mieć i twistery i ripery no i oczywiście kopyta(odmiana ripera)bo nie wiadomo na co będą mialy ochotę danego dnia co do kolorów to zależy od łowiska i musisz popytać się kolegów którzy łowią na danym łowisku jednak w ciemno możesz kupić motor oil,perłowe,czerwone,seledyny te kolory sprawdzają sie w wiekszości zbiorników.Jeśli chodzi o szczupaka to ripery oraz kopyta od 7cm w góre kolory to perła z różnymi odcieniami na grzbiecie, motor oil,seledyn,biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W tym roku mam zamiar ruszyć z kopyta
dobrze powiedziane ,wiec KOPYTA, to przynenta nr 1 przynajmniej dlamnie, kolory ........hmmm jest ich tyle ze czasami lepiej ich nie rozrozniac ale gumy nie sa drogie wiec najlepiej miec kilka rodzajow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczupaki i sandacze stosuj kopyta najlepsze biało- czerwone, biało- czarne chociaż wiesz wszystko zależy od łowiska, na boczny trok najlepiej < na okonie > stosuj paproszki perłowe, czerwone, pomarańczowe

jeśli chodzi o klenie czy jazie jednak lepiej sprawdzają się malutkie 3cm woblerki i tych gumami raczej nie zastapisz

próbuj jaskrawe kolory, ciemniejsze stosuj raczej na płytszej wodzie i jesli lapiesz na bardzo czystych jeziorach, kopyta na szczupaka i sandacza 7- 12 cm a głowki jiggowe to już zalezy na jakiej głębokości lapiesz i czy jest nurt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.