Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć

Z alledrogo, chodzi mi o to, żeby tam nie pytać i nie zaciągać opinii.

Wiadomo, że może się trafić kanciarz i złodziej po prostu (chociaż pewnie większość to uczciwi ludzie ), który zrobi wszystko i powie to, co chcemy usłyszeć , a nie jaka jest prawda.

Dla mnie liczy się opinia użytkowników, posiadaczy, w jakiś tam sposób weryfikowanych i sprawdzonych - patrz ->użytkownicy forum, koledzy po kiju itp.

Ja Navigatora też zamówiłem w tym serwisie i już "dziadek" oczekuje... :grin:

dziukos :

jeszcze jedno, jak wygląda ponton podczas troszkę większego wiatru? Mocno niż "rzuca"?

Bo wiadomo łódka ma troszkę inną wagę...

ja, pływając jeszcze pontonem o dmuchanej podłodze w latach 90-ych, nie miałem problemu z lekkim wiatrem na J.Dąbie. Gorzej było przy silnym wietrze, bo wtedy tyłek moczyło :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziukos, pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje PW publicznie też, żeby inni poznali moją opinię. Być może komuś przyda się to:

Ponton kupowałem ze względu na koszty. Do tej pory mam dylemat co jest lepsze. Ale generalnie wybór padłby na ponton. Odpada przechowywanie przyczepy albo opłaty za trzymanie łódki w przystani.

Nie masz co się bać bo naprawdę ciężko przebić te pontony, no chyba że się chce :wink:

Ponton na wodzie jest bezpieczniejszy od łodzi. Co do czyszczenia to nie ma najmniejszego problemu. Ja np pompuję ponton i po postawieniu go pionowo spłukuję wężem cały syf jaki nazbiera się podczas pływania. W warunkach garażowo domowych odkurzałem go nawet w środku a dopiero później wilgotną ścierą czyściłem. Wszystko zależy od warunków jakie masz.

Ja Navigatora też zamówiłem w tym serwisie i już "dziadek" oczekuje... :grin:

Oj widzę że nie tylko dziadek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puziu u co zadowolony jesteś z tego pontonu?

Nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa o sprzęcie. Ja mam Forsage ze sztywną podłogą, rozkładam go w 15min, pompowanie pompką z zestawu idzie bardzo sprawnie. Ponton na wodzie jest mega stabilny, spokojnie można siedzieć na burcie bez obawy przed wywrotką. Najbardziej obawiałem się mocnego wiatru, znajomi "straszyli" mnie że nie pójdzie płynąć jak będzie mocno wiać, ale obawy okazały się bezpodstawne, ładnie śmiga nawet na samych wiosłach, raz specjalnie sprawdziłem bo normalnie śmigam na silniku. Navigatora też polecam, kumpel ma, kilka razy z nim pływałem. Ogólnie bardzo solidne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Navigatora też zamówiłem w tym serwisie i już "dziadek" oczekuje... :grin:

Oj widzę że nie tylko dziadek :mrgreen:

hehe, wiesz jak jest - zamówiłem dla ojca i wziąłem na siebie odpowiedzialność. Jak coś będzie nie tak, to mnie "dziadek" ze szwagrem powieszą... :twisted:

Nie mówię jednak, że nie popływam i nie potestuję nowoczesnych maszyn :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remek71, właśnie od nich brałem ponton. 2 dni po wykonaniu przelewu miałem swój okręt w domu. Sprzedają poprzez alledrogo i tą drogą właśnie kupiłem.

Potwierdzam co napisał wcześniej Puziu, że ponton nawet nie poczuje Twojej wagi plus silnik z aku. Razem z kumplem ważymy ponad 200 kg i mój pancernik bez stresu radzi sobie z takim tonażem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Kocie, dziękuję za szybką odpowiedź :)

Czyli mówisz, że dla dziadka lepszy będzie PM Navigator 290 ? Postaram się go przekonać :grin:

Powiedz jak się sprawa ma po spakowaniu ?, zmieści się do bagażnika Hondy Civic ? - bo szwagier ojca będzie z nim pływał i muszą się do auta zapakować ? :lol:

ps:

acha, silnik będą zabierać mój (Yamaha Malta 3 km ) - na tej nakładanej pawęży też będzie stabilnie ?

Jeśli masz silnik spalinowy (który jednak swoje waży i ma moc większą od elektryków), to zdecydowanie polecałbym ponton Kolibri (tylko modele ze sztywną pawężą - a nie z tą deseczką z tyłu pontonu)

Pontony tego typu (np.Kolibri KM280) mają tylko jeden minus w porównaniu z pontonami typu Nawigator - zajmują więcej miejsca po spakowaniu (pawęż jest dosyć duża - od burty do burty :)) Poza tym same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziadki " są już motorowodniakami... :)

kocur -> PMNavigator 290 jest taki jak mówiłeś tzn:

-wizualnie, nic do zarzucenie, no chyba, że wędki...wszystko OK

-jakość wykonania i solidność konstrukcji oceniam bardzo dobrze

-pompowanie czterech komór, zajęło mojemu ojcu coś około 10 min i to ze wskazaniem na mniej :shock:

-jeśli chodzi o wagę, to w pojedynkę nie ma problemu, a już we dwójkę przeniesienie Navigatora nie jest żadnym wyzwaniem.

-rozkładanie i składanie po dwóch razach jest opanowane, łatwe bez najmniejszych problemów

-torba do transportu, wygląda na mocną i nie jest jakaś okrutnie wielka

-ławki i podłoga ze sklejki są elegancko zabezpieczone przed wodą, ale i tak dodatkowo je zaimpregnuję ( to nie kosztuje, a na pewno pomoże)

-miejsca dla dwóch osób jest bardzo dużo, ale w trzech, to już była by extremalna wyprawa i ja osobiście dostałbym w tych warunkach na głowę...

-ponton położony na "kobyłkach" z zapiętym silnikiem (Yamaha Malta 3km-17kg) wygląda kozacko :smile: , przy czym nie ma jakichkolwiek śladów przeważania silnika i ugięć na rufie - INHO da sobie radę na wodzie ( tylna kobyłka była w odległości 50 cm od końca burty

apsik35 -> pawęż w PMN to nie jest deseczka jak w Kolibri, tylko kawał solidnej dechy-sklejki z estetycznym, solidnie wykonanym stelażem. Zobaczymy jak się to sprawdzi podczas pływania (jednak silnik spalinowy ma trochę większe drgania), ale po dzisiejszej obserwacji "na sucho", jestem dobrej myśli, wręcz przekonany ,że będzie bardzo dobrze.

Zresztą MinnKota jest już prawie w drodze i jak nie sprzedam Yamahy to będę posiadaczem dwóch motorów :razz:

W czwartek wodowanie i próbne łowienie, a w sobotę nie bedzie już przebaczenia, bo jak mawiają najwięksi...w odległości jest siła i moc :grin:

ps:

kocur, jeszcze raz dzięki za wskazanie dobrej drogi...bo stwierdzam, że dla dwóch starszych gości to jest "pełna profeska" :)

kupowałem w dużym sklepie na S... (jest też na alledrogo) i polecam-wszystko sprawnie i szybko

edit:

acha, dostałem po czasie info od producenta, że już we wrześniu Navigator będzie miał przesuwane ławeczki, rolkę do kotwicy i cztery uchwyty do wędek (teraz są dwa).

Jeśli komuś się nie pyli z zakupem to warto, bo od przybytku głowa nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, jeszcze raz dzięki za wskazanie dobrej drogi...bo stwierdzam, że dla dwóch starszych gości to jest "pełna profeska" :)

Cieszę się bardzo że mogłem pomóc. Panowie starsi dwaj będą zadowoleni ze swojego nowego pancernika :mrgreen: Moja propozycja jest taka że czasami możesz podprowadzić im go i wtedy wyskoczymy sobie w 2 statki na wodę sprawdzić co tam matchem i floatem da się wyczochrać z wody :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pewnie nie będzie problemu, ale obawiam się ,że dziadek mnie samego nie puści..., bo albo podrapię, albo połamię coś...jak to tata... :mrgreen:

W każdym bądź razie, wstępnie jesteśmy umówieni i jak tylko czas pozwoli, to będziemy "mamuśki" w tym roku wyławiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Widząc ponton u ojca, od razu pomyślałem o zmocowaniu tam jakiegoś "taboreta" :).

Skoro mówisz o obrotowym, to już nawet wiem jak to zrobić i z czego.

Spytam tylko - zamontowałeś fotel do fabrycznej deski, czy zrobiłeś nową ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam kolegów wędkarzy!!!

Jestem nowy na forum i od razu z dużym problemem odnośnie pontonów, sporo czytałem i się zastanawiam między dwoma pontonami. pierwszy z nich to PONTON pro MARINE 380 FORSAGE koszt 3000zł , druga opcja Kolibri KM 360 D koszt 3177 zł, Sporo osób pisze że Marine lepsze bo więcej waża a więc pewnie mocniejsze i tak podana waga Marine 76 kg waga Kolibri krótszego i 20 cm to 70 kg a jeszcze dla przykładu Marine 360 waży 68 więc 2 kg mniej. Znalazłem te informacje na pewnych stronach alel jak sie przekonałem nie wolno podawać linków.

Prosze ogólnie o podanie plusów i minusów oby tych pontonów a maja służyc do pływania po takich zbiornikach jak Nielisz , Krynice itp więc nic wielkiego ale się przyda, w gre wchodzą też połowy na sanie ale to dopiero po dokupieniu jakiegoś silnika. W pontonie będą łapać 2 max 3 osoby. do tego raczej będzie musiał być za każdym razem spuszczany przynajmniej dopóki nie do kupie relingów bo chyba można tak przewozić ?? I czy kolor ma na coś wpływ ?? Przepraszam za tak chaotycznie napisany post i za natłok pytan i z góry dziękuje za odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huberto, posiadam Pro Marina Forsage 320, z czystym sumieniem mogę polecić ten sprzęt. Łowię sam albo z bratem, 320 wystarcza spokojnie na 2 osoby więc 380 też będzie dobry. Jadąc samemu 20min i odpływam od brzegu. Pompka nożna jest bardzo wydajna, składanie podłogi dziecinnie proste. Na wodzie jest bardzo stabilny, 2 osoby mogą spiningować na stojąco. Co do składania i rozkładania, ja narazie mam za sobą ok. 30 cykli rozkładanie-składanie i z materiałem nic się nie dzieje, żadnych pęknięć otarć.Jasny kolor ma ten plus że materiał się nie nagrzewa, nawet w największe upały powłoka jest chłodna. Nie ma się co martwić o zabrudzenia bo wystarczy wilgotna szmatka i zabrudzenia znikają. Miałem okazję porównać moje pływadełko z Kolibri i wydaje mi się że PM jest solidniej wykonany niż Kolibri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.