Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przysługa a zniżka


Rewelak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie do znawców tematu.Krótkie wprowadzenie:W związku z dobrym położeniem mojej posesji pozwoliłem na niej NIEODPŁATNIE postawić kioseczek koła PZW w którym zbierane są opłaty.I tu pojawia się moje pytanie:Czy w związku z tą przysługą prezes koła lub zarząd mogą przyznać mi 50% zniżki?Czy jest to ich dobra wola czy ogranicza ich regulamin?Przypomne że nie płacą mi za to ani złotówki.Jeżeli kiosk stałby na terenie gminy kosztowałoby to koło PZW kilkaset złotych miesięcznie.Z góry dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

możesz dogadać się z prezesem ażeby xxx godzin w roku uznał jako prace na rzecz kola,

a wtedy nic tylko cię czeka złota odznaka PZW z wieńcami, a co za tym idzie także zniżki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaty muszą być dokonane , niemożna robić jakiś ulg . Prezes koła może wystawić rachunek za wynajm lokalu i wtedy kase przeznaczysz na karte , ale opłata musi być dokonana w pełni ,wrazie kontroli jak się rozliczą ze znaczków to znaczki skarbowe są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.jeux ma racje.Opłaty muszą być dokonane.Wiadomo że w PZW się nie przelewa i tak na chłopski rozum,nie lepiej zgodnie z prawem ominąć troche przepisy i przyznać 100 lub 150 złotych zniżki niż płacić co miesiąc po 200 złotych za dzierżawe?Bo to nie prezes mi ale ja prezesowi wystawie rachunek.A co do znaczków skarbowych to jeux,zrób skan i przyślij mi bo ja mam chyba jakąś inną karte.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę że możesz się dogadać z zarządem koła, zarząd jest władny podjąć uchwałę zwalniająca Cię z opłat, ale czy im i Tobie się to opłaci to nie jestem pewien ponieważ obydwie strony muszą odprowadzić podatek od tych kwot. Wiem to stąd iż dwa lata wstecz w moim kole mieliśmy taką sytuację, a zwolniony z opłaty emeryt przeklinał nas za taką przysługę. Ale jest

wiele innych możliwości które mogą być wykorzystane przez zarząd koła, a o których nie mogę tu pisać, bo mogę być źle odebrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest

wiele innych możliwości które mogą być wykorzystane przez zarząd koła, a o których nie mogę tu pisać, bo mogę być źle odebrany.

no właśnie :mrgreen:

czyżbym się mylił :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem tego - no właśnie-andi64 nie miałem na myśli żadnych nadużyć które

pozwoliły by na wypłacenie ekwiwalentu za wynajem tego terenu. Można te sprawy załatwić

w formie nagrody poprzez podjęcie odpowiedniej uchwały, jest to jeden ze sposobów załatwienia tej sprawy,pozostałe zostawię zarządowi tego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.