Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Domowa hodowla czerwonych robakow


wojtt

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ruszyła moja domowa fabryka gnojakow :mrgreen: .

A więc tak, skrzynie drewnianą o wymiarach 100-60-45 cm, wyłożyłem od środka workiem od pyrek, na spod nasypałem około 5cm warstwe żwiru, następna warstwa, ok 7-8cm ziemi wymieszanej ze żwirem, na to stare zbutwiałe liście winogron i inne roślinne resztki, w tym fusy od kawy jako pożywienie dla robakow. Wierzchnia warstwa to zwykła ziemia pomieszana z torfową też ok 5cm.

Na zalążek hodowli dałem ok 0,3kg gnojakow.

Troche się nasłuchałem i naczytałem o takiej domowej hodowli tej całkiem niezłej przynęty jaką jest czerwony robak. No i postanowiłem sprobować jak to pojdzie i jakie będą efekty ich rozmnażania :mrgreen:

Mam pytanie do Was, czy ktoś hodował czerwone robaki, jeśli tak to z jakim skutkiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pomiędzy te warstwy daj jeszcze z 10 cm warstwę oborniku i będzie ok Uważaj tylko jak dodajesz ściętą trawę aby nie zakisło Od czasu do czasu wsyp z garść wapna gaszonego aby nie przekwasić ziemi I to tyle miłych zbiorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zdjęcia Wojtek?

no właśnie gdzie tu Wojtek chyba że Wojtt :mrgreen: też chciałbym zobaczyć jak taka fabryczka funkcjonuje, może i bym mój balkonik (2x1m.) zaakceptował na taką produkcję,

a smród hmmm... niech robak się martwi :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia się pojawią na dniach :wink: , co do trawy to nie zamierzam jej dodawać, podobno lepsze są liście, wapna też im oszczędze :wink: To mają być zdrowe Polskie gnojarze, na naturalnym nawozie :wink::mrgreen::mrgreen:

Co do hodowli w mniejszych pojemnikach, to słyszałem że nie ma z tym problemu, wystarczy wiadro lub jakaś mała kasta. Jaross akwarium bym odradzał, no chyba że jesteś ostrożny i go nie potrzaskasz przypadkiem.

Co do smrodu to nie powinno być z tym problemu puki robaki żyją i przetwarzają swoje żarło :wink: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtt, a mógłbyś podrzucić jakiegoś linka do opisów hodowli?

Skąd wziąść osobniki rozrodcze?

Samemu trza nakopać, czy kupić specjalne sztuki, czy te ze sklepu wędkarskiego wystarczą?

No i czy można to to trzymać na dworze, czy raczej trzeba gdzieś w piwnicy?

W sumie zawsze to jest spora oszczędność, dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trini, najlepiej takie z rodowodem :lol: Takie ogiery wśród robaków

kurna Tomaszek, w końcu wyluzowałeś :lol::lol::lol:

myślę że po twoim poście pożyję z 15 minut dłużej, w końcu śmiech to zdrowie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie akwarium to 5 litrowe wiaderko wystarczy :?: I prosilbym o dokladny opis pielegnacji tej fabryki :mrgreen: i co do jej produktow kiedy mozna zaczac zniwa :mrgreen: w jakim tepie sie rozmnazaja i czy to prawda ze te osobniki rozrodcze maja taki grubszy czerwony pierscien :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają być zdrowe Polskie gnojarze, na naturalnym nawozie
Wojtek

te leszcze w umówionym miejscu lubią tylko takie .

Tak trini, najlepiej takie z rodowodem :lol: Takie ogiery wśród robaków
No mało z fotela nie spadlem :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąść osobniki rozrodcze?

Samemu trza nakopać, czy kupić specjalne sztuki

Tak trini, najlepiej takie z rodowodem :lol: Takie ogiery wśród robaków :lol: :lol:

no to będę szukać ogierów, całe szczęście, żem nad Bałtykiem, bo na północy to zapewne o takie trudno :twisted::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Zrobiło sie ciepło i moje robaki zaczeły ładnie się rozmnażać ich populacja bardzo szybko się powiększa, zauważyłem że największe skupiska są w miejscach z fusami od kawy i potłuczonymi jajkami, widocznie to im najbardziej smakuje :wink::lol:

O zdjęciach pamiętam, jak tylko bede miał możliwość to wrzuce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki babka miała kompostnik ,niemiałem z nimi problemu, było to dawno i jakis czas go niebylo dzisiaj obczajiłem że jest znowu i chyba cos tam sie wyległo,, jak nie to tez jutro zaczne zbierać "śmieci",,, musze popróbować kombinacji kanapek z czerwonym,,!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki babka miała kompostnik ,niemiałem z nimi problemu

No mój teściu tez ma, tylko jakoś przed ostatnim naszym wypadem na ryby zabrał się za porządki :evil: i robaka niet :sad:

A ze chłopina sam wędkarz jakoś się zapomniał i po czasie dopiero zatrybił, że i sobie szkodę zrobił :roll:

Czerwone zostały kupne, a feeee :???:

Pozdr

madi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie mam.. czy czyms przykrywacie to akwarium z robakami zeby nie uciekly?

Tak, najlepiej żeby było przykryte nie tylko dlatego żeby nie uciekły, jeśli pojemnik będzie przykryty dłużej utrzyma się tam wilgoć i ciepło, a robale to lubią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.