Skocz do zawartości
tokarex pontony

Warszawski kanałek.Zagłada kolejnego kolejnego łowiska?


jaxon

Rekomendowane odpowiedzi

:!: Zachęcam wszystkich do dialogu na temat niszczenia łowisk, szczególnie tych w pobliżu dużych miast.Interesuje mnie czy ktoś słyszało o pomyśle warszawskich władz. Mają one zamiar wybetonować kolejny niewielki zbiornik na terenie warszawy potcznie nazywanyKANAłKIEM.[/b]Teren na którym on się znajduje ma zostać przekształcony w zamknięty park. Prawdopodobnie wprowadzą zakaz połowu rybna tym zbiorniku.miejscowi wędkarze mogą utracić całkiem nie żłe łowisko. :sad: [/scroll]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

:idea: "kanałek" znajduje się na terenie dzielnic Żoliborz i Bielany. Zbiornik ten to niepozorne starorzecze otoczone ogrodami działkowymi i niestety coraz szybciej powstającymi osiedlami.

Dla wielu niewarty wspomnienia,bo nie wierzą że w tym płytkim zbiorniku mogą żyć ryby. A dla mnie ma swój urok. tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w wędkarstwie. Kępa Potocka to także, poza brudną Wisłą najbliższe moje łowisko. Zapewniam, że mimo wszystko można złowić nie brzydką rybę.występują piękne liny,płocie,szczupaki oraz krąpie,wzdręgi,okonie a nawet węgorze. To wszystko może pójść :idea: do piachu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo ludzi tam łowi?

Juz wiemy ze tam nie lowisz ale pewnie odwiedzisz w najblizszym czasie

Bedziesz miala okazje aby probowac i kombinowac ze swoimi ziarenkami :wink::cool:

pytam, bo moze jakaś petycja do władz czy coś...

Trini jak juz opchneli komus pod stolem ten teren niby na park a pozniej powstanie jakies centrum handlowe to petycja nic nie da

Beda sie tlumaczyc ze sa wazniejsze aspekty :roll:

Choc jesli sie nie sprobuje to nie bedzie sie znac rezultatu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiemy ze tam nie lowisz ale pewnie odwiedzisz w najblizszym czasie

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Choc jesli sie nie sprobuje to nie bedzie sie znac rezultatu

ano dokładnie :) Zwłaszcza, że w Wawie coraz mniej takich terenów.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując powierzchnie wody do ilości wędkarzy łowiących na kępie potockiej , można powiedzieć ,że łowi tam bardzo dużo wędkarzy. ćzasami zachodzę w głowę jakim cudem są w nim jeszcze ryby. mimo wszystko są, trą się i całkiem dobrze rosną. :lol:

spodziewałem się że może toś wie więcej w wyżej wymienionej sprawie niż ja, bo może te plany to nie prawda.Wole dmuchać na zimne.

Czy wy znacie podobne łowiska zagrożone zniszczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

:evil: A jednak się zaczeło .Od jakiegoś miesiąca trwają prace"modernizacyjne kępy potockiej" w 1 etapie dotyczą one terenu w okół wody.Ambitne plany przewidują powstanie nowych alejek placów zabaw,nowych ławek itp. Najważniejsze w tym jest punkt pod tytułem wymian drzewostanu. W założeniu ma ona charakteryzować wymianą starych topu na ładniejsze gatunki drzew np. klon czerwony. W rzeczywistości to wycinka jak w lesie na zrębie . Mają usunąć ponad 150 wiekowych drzew głównie topoli. Na szczęście gdy ścięto pierwsze drzewa zareagowali mieszkańcy dzielnicy ostrym protestem. obecnie prace wstrzymano, ale za pewno na krótko. :cry: Co z tego, że nasadzą nowe , przecież będzie potrzeba że 20 lat aby urosły, a do tego czasu będzie pustynia. :cry:

Najbardziej boje się etapu 2 , który jest w w fazie planowania i nie wiadomo co będzie zawierał.Obawiam się ,że jeśli wezmą się za wodę to zrobią to tak samo w krótkowzroczny sposób co za trzewostan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.