Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rozmowy o wszystkim i o niczym


trini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co to są "haczyki" program lojalnościowy? :smile:

Mniej więcej coś takiego jak punkty za tankowanie na stacji paliw, :cool: możesz później na coś je wymienić, zwykle na towar, który jest oferowany w cenie odrobinę lepszej niż w sklepie za gotówkę.

A teraz poważnie

Jak sama nazwa wskazuje 'lojalnościowy' tzn Ty dajesz się wciągnąć w zbieranie punkcików, i tankujesz tylko u nich by je otrzymywać, a oni lojalnie Cie doją, ale w zamian możesz wymieniać punkty na jakąś chińszczyznę z katalogu , której w życiu za gotówkę byś sobie nie kupił :mrgreen:

Natomiast w przypadku haczyk.pl traktuj to raczej jako wsparcie za które otrzymujesz obligacje długoterminowe :wink: (które jak chcesz też możesz wymienić na chińszczyznę by następnie z gestem wystawić ją na aukcje :wink: oczywiście na rzecz pomocy dla haczyk.pl. ) :cool:

Mi osobiście, wystarcza fakt ,ze bardzo szybko mogę znaleźć swoje posty w temacie, bo coś czerwonego aktywuje się koło mojego nicka po zalogowaniu :cool:

Oczywiście można sobie podobny znacznik załatwić za free np. 'krawat' :lol: , ale inni też takie mogą mieć :lol: co bywa mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproszę kolegę na spławikowanie z krążownika :P

mogę Cię kiciusiu zaprosic na spławikowanie z mojej "andromedy".. tylko spławikówkę dla mnie musiałbyś zorganizować, gdyż dawno nie używane śmieci spławikowo-gruntowe leżakują pod kanapą u babci na Wolinie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnej porady prawnej na temat zakresu czynności dopuszczonych prawem w ramach kontroli "wędkarz- wędkarza". Proszę również o przedstawienie zasad rewizji stanowiska, samochodu w obrębie stanowiska- kto ma prawo, na jakich zasadach.

Niestety mamy spory problem z dwoma osobnikami w stowarzyszeniu i potrzebuję solidnej podstawy do dalszych działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz tomek szczegółowo całą sytuację, wtedy może coś podpowiem, odpowiedź na tak ogólnie postawione pytania byłaby zbyt obszerna.

Nie chodzi tu wbrew pozorom o to, że ja chcę kogoś złapać na kłusownictwie (choć to nie wykluczone, ale o tym później).

Generalnie jest u mnie w stowarzyszeniu dwóch starszych gości (ponad 60 lat) owładniętych nienawiścią do wszystkich a zwłaszcza tych, którzy mają wyniki. Doprowadzili do zmian w regulaminie (ograniczenie godzin połowu i zakaz wywożenia przynęt i zanęt). Oprócz tego w związku z zarybieniem karpiem przed kilkoma dniami wpadli w amok i atakują kumpli, którzy w tym roku mają najlepsze wyniki.

Dochodzi do wyzwisk ("tylko złodzieje łowią w nocy" lub wręcz nazywania kogoś złodziejem). Dodatkowo zabrali się za kontrole a kumplowi dziś rano jeden z nich przeszukał auto (sam, bez obecności innych osóB). Oczywiście towarzyszyły temu dalsze wyzwiska i groźby. Oczywiście ta "kontrola" nic nie wykazała.

Chcę wreszcie raz na zawsze zakończyć temat tych panów, ale potrzebuje podbudowy prawnej. Nie wykluczam również przypilnowania ich i próby złapania na gorącym uczynku, bo jak to zwykle bywa- kłusownik widzi w każdym kłusownika :roll:

Oczywiście niezależnie od wszystkiego piszę wniosek do zarządu z protestem i żądaniem rozwiązania tej sytuacji. Wniosek będzie poparty odpowiednią ilością podpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do [...] wręcz nazywania kogoś złodziejem

- naruszenie dóbr osobistych, konkretnie czci - art. 23kc (aspekt cywilny) oraz pomówienie z art. 212 § 1kk (aspekt karny).

Dodatkowo zabrali się za kontrole

- legitymowanie - Nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby (art. 51. konstytucji), tak więc starsi panowie moga tylko sobie próbować legitymować, jeżeli ktoś im dobrowolnie okazuje dokumenty, to nie ma problemu.

jeden z nich przeszukał auto (sam, bez obecności innych osóB)

- naruszenie praw gwarantowanych konstytucyjnie -

Zapewnia się nienaruszalność mieszkania. Przeszukanie mieszkania, pomieszczenia lub pojazdu może nastąpić jedynie w przypadkach określonych w ustawie i w sposób w niej określony. (art. 50), żadna ustawa nie daje im takiego uprawnienia, a więc doszło do naruszenia dóbr osobistych oraz prawa własności. Przepisu karnego nie widzę, naruszenie miru domowego obejmuje m.in. pomieszczenia, a samochód takowym raczej nie jest. Kolega powinien zamykać auto kluczykiem :wink:

Oczywiście towarzyszyły temu dalsze wyzwiska

i groźby.

- naruszenie dóbr osobistych + zniewaga (art. 216§1kk) + groźba karalna (art. 190§1kk)

Jeżęli panowie będą nachalnie próbowali w ramach 'kontroli' dokonać przeszukania rzeczy osobistych lub auta właściciela w jego obecności, należy ich atak odeprzeć korzystając z siły fizycznej, działając w ramach obrony koniecznej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statut stowarzyszenia to takie prawo wewnętrzne obowiązujące tylko jego członków. Chcesz być członkiem, to powinieneś się do niego stosować. Oczywiście zawsze możesz nie poddać się takiej kontroli ze strony amatorskich 'kontrolerów' i liczyć się z karą statutową np. wyrzuceniem ze stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo - "Nikt nie może być obowiązany inaczej niż na podstawie ustawy do ujawniania informacji dotyczących jego osoby"

'Obowiązany'- chodzi o takie cuś dające się wyegzekwować za pomoca przymusu państwowego.

'Obowiązek' określony tylko w jakimś statucie, to żaden obowiązek, nie musisz się do niego stosować i aparat państwa nie wymierzy kary.

Wstępując do stowarzyszenia godzisz się na prawa w nim obowiązujące, a przymusu przynależności przecież nie ma.

Prawa i obowiązki statutowe nakładają na siebie dobrowolnie sami członkowie, więc nie powinno być przecież żadnego problemu z ich przestrzeganiem.

Rzymianie mawiali 'Volenti non fit iniuria' (Chcącemu nie dzieje się krzywda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój poradnik dla początkujących. Myślę, że znajdę jeszcze jakieś obrazki i może Wy cos dopiszecie i bym opublikował w temacie ogólnym, temat by był zamknięty choć tak myślę czy nie można by go przykleić.

Co ogólnie sądzicie?

Jak zacząć łowić ryby? Pytanie może i proste, ale teraz jest tyle rodzajów wędkarstwa, że nie wiadomo za co się zabrać. Przeważnie zaczyna się od spławika - bat lub teleskop. Połowimy trochę, albo zrezygnujemy albo zaczniemy rozwijać nasze zainteresowanie. Tylko jakim nurtem pójść?

Po pierwsze trzeba się dowiedzieć jakie mamy łowiska w okolicy (nie mówię o 30km, taki aby po szkole/ pracy wyskoczyć na ryby chociaż na 1,5-2 godziny) i jakie ryby nas zadowolą.

Jezioro: Tu przeważnie możemy złowić: płocie, krąpie, leszcze, karasie, liny, karpie, okonie, szczupaki.

Na niektórych są też sandacze, węgorze, sumy oraz amury i tołpygi.

1. Spokojnego żeru:

Jeżeli kogoś interesuje łowienie małych rybek - płocie i krąpie to śmiało może łowić na bata (wędzisko teleskopowe, bez przelotek i kołowrotka). Jak ktoś dysponuje kwotą powyżej 1000 Zł może sobie pozwolić na zakup tyczki. Oczywiście można też łowić na wędkę z kołowrotkiem, jednak uważam, że bat + żyłka 0,12 mm lepiej się sprawdzi, ponieważ lepiej amortyzuje hol a przy kołowrotku trzeba by dać grubszą żyłkę.

Wg. mnie lepszym pomysłem jest łowienie średnich i większych ryb. Tu mamy do wybory raczej tylko dwie techniki - spławik (np. odległościówka) lub jak jest czyste dno picker/feeder. Początkujący może nie znać tych dwóch wyrazów więc wyjaśniam - picker jest to wędzisko o długości 2,70 (rzadko 3M), gdzie używa się koszyka zanętowego a sygnalizatorem brań jest czuła drgająca szczytówka a feeder to dłuższa i mocniejsza wersja.

Tymy metodami możemy liczyć na złowienie lin, karpia czy płoci oraz innych ryb.

2. Drapieżniki:

Jak nie odpowiada Wam "pierdzenie w krzesełko" to można spinningować.

Polega to na tym, że do żyłki montuje się przypon (przy łowieniu szczupaków, by nie odciął żyłki) a do niego agrafką sztuczną przynętę - gumę, blaszkę lub woblerka. Jest to typ wędkarstwa, gdzie się chodzi i macha po kilak godzin kijem, oczekując brania drapieżnika.

Jak ktoś woli usiąść sobie i czekać na branie to "bojka" jest tutaj idealną propozycją.

Trzeba mieć żywca lub martwą rybkę, przeważnie małą, płoteczka co wymaga posiadania wędki spławikowej do łowienia ryb-przynęt. Na to złowimy węgorza jak i suma.

Można też złożyć zestaw gruntowy, jednak jeziora są często zarośnięte i takie coś raczej nie zawsze i na każdą rybę się sprawdzi.

Rzeka: Tu jeśli chcemy złowić leszcza - najczęściej łowioną rybę, raczej stosuje się pickery/feedery.

Zestaw podobny jak nad jeziorem. Przy łowieniu drapieżników też się nic nie zmienia - pozatym, że występuje boleń, którego złowimy na bojkę lub spinning.

No i co dalej?

Proponuję pogadać z lokalnymi wędkarzami, podpatrzeć jak się łowi na te metody, myśleć - czy kupić wędkę na spławik czy może jednak na grunt, bo jak się będzie nad rzeką to nie zawsze się połowi na spławik - analizować ryby jak i łowiska w okolicy tak, by wybrać najlepszą metodę.

Kilka uwag:

* Sprzęt może być firmy Jaxon/ York, na start nie ma co kupować sprzętu za kilkaset złotych.

* Żyłka - pytać się sprzedawców - na pewno coś doradzą, tylko unikajcie Jaxonów i Jorków, są fatalne a ich parametry pochodzą z dosłownie ich wizji a nie faktycznej wytrzymałości na węźle.

Nie jest to oczywiście szczegółowo opisane, to takie informacje aby znaleźć tę swoją ulubioną metodę. Dokładniejsze informację znajdziecie w różnych działach naszego forum, uczulam aby zapoznać się z regulaminem oraz sprawdzić czy dany temat już istnieje - po co powielać i dostawać ostrzeżenia?

Zostaje mi tylko życzyć połamania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lesio. Poczytałem teraz papiery. W statucie nie ma zapisów na ten temat, ale w regulaminie:

pkt 24. Prawo do kontroli i przestrzegania niniejszego regulaminu mają upoważnieni do tego kontrolerzy legitymujący się stosownym zezwoleniem oraz każdy wędkarz stowarzyszenia.

pkt 25. Wędkarz ma obowiązek udostępnić kontrolującemu do kontroli stanowisko wędkarskie, samochód i osoby postronne znajdujące się w obrębie stanowiska

Czyli wygląda na to, że jeżeli dobrowolnie poddał się kontroli to nie ma tematu :???:

Jeżeli by się nie poddał, to nie ma możliwości prawnych żeby go zmusić, ale złamałby regulamin stowarzyszenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 24. Prawo do kontroli i przestrzegania niniejszego regulaminu mają upoważnieni do tego kontrolerzy legitymujący się stosownym zezwoleniem oraz każdy wędkarz stowarzyszenia.

pkt 25. Wędkarz ma obowiązek udostępnić kontrolującemu do kontroli stanowisko wędkarskie, samochód i osoby postronne znajdujące się w obrębie stanowiska

tomek1, na tej samej zasadzie Ty możesz skontrolować owych panów, ale to będzie troche zamknięte koło, a wydaje mi się że szukasz innego rozwiązania tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i składali im ofiary z kotów

Niedoczekanie, ja mogę ich skontrolować jak chcą ale to zaczyna się od rzutu na glebę :twisted:

pkt 25. Wędkarz ma obowiązek udostępnić kontrolującemu do kontroli stanowisko wędkarskie, samochód i osoby postronne znajdujące się w obrębie stanowiska

Jak mnie Tomek zaprosi nad wodę żebym mu pokibicował to co wtedy :?: Przetrzepią mnie :?::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w pracy zbiornik 580 litrów :razz: i teraz żałuję że nie dotrwał ze mną do tej pory. Za szczawia hodowałem skalary i pielęgnice mekka. I dobrze że warszawa_24 przypomniałeś mi temat bo jakoś tak żeby zimą nie ześwirować to sobie na rybska popatrzę za szybą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.