Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpie 2007


ogro

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

witam!

Ja mam takie pytanko, czy jak szykujecie się na karpia to wybieracie łowiska, gdzie ten karp jest dosyć popularny i ludzie go łowią czy łowicie też na zbiornikach gdzie ten karp wystepuje w małychi ilościach? Pytam bo nie wiem czy próbować na zbiorniku na którym łowie, a tam karpia jest dość mało i żadko sie zdarza, że ktoś takowego złowi.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram miejsca gdzie ludzie niemaja latwego dostepu do tego miejsca, a mam to szczescie ze zbuiorniki na ktorych lowie sa zarfybianie systematycznie , choc w miejscowosci w ktorej sa te zwirownie jest kolo 8 dolkow, wiec co roku pewnie wszystkich niezarybiaja. Porazajacych ilosci na tych stawach to zapewne karpi niema, ale co tam . Na twoim miejscu wybralbym zbiornik najblizej zlokalizowany. Poniewaz czesto bedziesz mogl go odwiedzac , necic , obserwowac, i w koncu karpie beda braly nawet jak jest ich malo, a to ze nikt albo malo ich lowi niemusi oznaczac ze karpi tam jest malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien:

- 16.07.07- od 18:00-22:00 bez brania . Przyneta na jednej wedce kukurydza truskawkowa na drugiej kukurydza miodowa po 2 ziarna(jak zwykle)

- nocka z 18.07.07 na 19.07.07. Od 20:00 do 6:30, Efekt jedno branie o 5:00 na kuku truskawkowa(przenety jak wczesniej). Ale niestety puste przyciecie.

- 20.07.07 - od 17:00 do 21:00 bez brania. Przyneta na jednej pellet truskawkowy na drugiej 4 ziarnka kukukurydzy konserwowej.

Wnioski ? Te upaly raczej na zerowanie karpi nie wplywaja pozytywnie,przynajmniej u mnie. Jutro sprobuje po jednym ziarenku kuku, moze cos to da.

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a ja radze sprubowac łąpac karpia przy brzegu szczegulnie w te upały kiedy one chowaja sie od słońca ... najlepiej znalezc miejsce gdzie na wode kładzie sie jakas gałazka dzrewa lub trawa tylko dwa ziarka kuku konserwowej i trzeba byc barrrdzo cicho powiinne brac takie do 2-3kg ale czasem i wiekszy wźmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem 3 dni temu i w ciągu 4 godzin złowiłem komplet , 2 na kule wodna i jedną na splawik.

2 karpie były po 2 kg i jeden miał 1.10 kg.

Byłem wczoraj na nocce to o 19 branie , zacinam , ryba wysnuła 20 metrów zylki i pusciła, o 2 i 3:30 kolejne branią nie zacięte , przy drugim braniu puscił przypon.

Wiec u nas na sląsku jakos chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.