Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uwalnianie się z zaczepów...


SALMON

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Glowki z antyzaczepem sa ok gdy w gre wchodzi podwodna roslinnosc, zatopione drzewa, trzcina i ogolnie wszystko to w co moze wbic sie hak, ale juz w kamieniach, w których dochodzi do klinowania sie glowki a nie wbicia haku moze byc problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Tak - pomagają. Ale zależy jeszcze pod jaką rybkę chcecie je stosować - bo szczupak jak uderzy, to z pewnością sobie poradzi z antyzaczepem, ale inne gatunki? :wink: W niektórych przypadkach może to szkodzić :smile: W tym roku testuję 3,5g [chyba] na okoniach - jak pisałem w zeszłym sezonie z szczupakiem nie było problemu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam na Wiśle łowisko z rozmytymi główkami i kamienie są wszędzie i jest ich od metra

więc sandały sie tam czają. Tylko jest taki problem że .... w ciągu godziny można stracić dwadzieścia kilka przynęt :/ I Właśnie o to mi chodziło. Ale zawsze można próbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samowyzwalacz dziala idealnie tylko z łodki z brzegu raczej nie przydatna rzecz czasami moze porysowac woblerka ale czym jest pare rysek w porownaniu z zatopieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kolego zamienić żyłkę na plecionkę jak dasz dobrej jakości plecionkę o okrągłym przekroju oczywiście o dobrych parametrach tzn żeby była cienka a miała odpowiedni zapas mocy to każda przynęta będzie ci śmigać jak na żyłce plus tego wszystkiego jest jeszcze taki że plecionkę wymienisz co 3 sezony powiedzmy a żyłki zdarza sie że trzeba nieraz dwa razy w sezonie wymieniać i właśnie jeszcze jedna sprawa to to że przy zaczepach odzyskasz 3/4 przynęt jak nie wszystkie no nie wiem co musiał by być za zazczep poprostu haki i kotwice będą się prostować a plecionka nie puści inna sprawa z przyponami ale są przypony dobrej klasy i badziew jak wszystko na świecie sam łapię od trzech sezonów na plecionki i wiem że do żyłek nie powrócę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczepiacz przynet plecionka i w miejscach szczegolnie "czepliwych" tansze przynety. Niestety to jest walka a w walce zawsze jakies straty musza byc. Nie da sie uniknac 100% strat zawsze cos tam sie w wodzie zostawi. Nurkowalem kiedys na jednym ze zbiornikow w miejscu gdzie byly zatopione krzaki karcze i korzenie. Zawady wygladaly jak choinka ale.... Gdzie patyki tam wyniki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.