Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła na trasie Włocławek - Toruń.


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam w tym roku sprawdzić odcinek Wisły od tamy we Włocławku do Torunia.

Czy ktos z forumowiczow łowi w tamtych okolicach?

Jesli tak to jak prezentuje sie tam rybostan (glownie chodzi mi o drapiezniki, ale jaziem i leszczem tez nie pogardze), na co warto pojechac i czy w ogole warto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Coz jesli mozna powiedziec ze Czerniewice sa miedzy Toruniem a Wloclawkiem to jak najbardziej moge cos tutaj wpisac :cool:

Wysoki brzeg od strony Czerniewic gwarantuje wedkowanie nawet przy bardzo wysokich stanach wody wrecz alarmowych dla Torunia

Kilka ciekawych miejsc jest i dla spiningistow i dla splawikowcow a takze grunciarzy

Dominuja na tym odcinku ludzie lapiacy z gruntu - jako zananta najczesciej platki owsiane a do tego mady, robale lub peczak

Czasami ktorys probuje zanat firmowych co niestety widac po sladach na brzegu :???:

Splawikowcy przynenty podobne przy czym potrafia dolaczyc do arsenalu np groch ale wtedy raczej ci o tym nie powiedza wrecz beda sie chowac - przyznaja to stali bywalcy po czasie :lol:

Spiningisci najczesciej laza za szczupakiem dlatego chyba lepiej sprobowac lapac inaczej :wink:

Z brzegu jest kilka ciekawych przelewow

Sa na nich i jazie i klenie a i sandacza mozna trafic lapiac z brzegu :lol:

Dojazd prosty i latwy poniewaz w miejscowosci Czerniewice dojezdza sie do skrzyzowania ze swiatlami i trzeba odbic w bok w strone Wisly a pozniej wrocic (pojechac zalezy z ktorej strony sie jechalo) w strone mostu autostradowegoprze plotem odzielajacym pas autostrady bedzie droga do Wisly przy samym wale autostrady (na poczatku asfalt, pozniej z takich betonowych plyt)

Obecnie grzebia na osiedlowych drogach wiec na samym osiedlu moga byc drobne objazdy

Dojechac sie da do Wisly pod mostem i ze dwie glowki w prawo

Z rozmow z wedkarzami to niedawno (Wisla ciagle sie zmienia wiec nie gwarantuje ze nadal tak bedzie) ciekawe miejsca na suma byly ponizej mostu autostradowego ale ponizej niego klo Grabowca jednak nie weryfikowalem tego bo tam nie jezdze

Nie wiem co mam wiecej pisac

Jesli ktos jest zainteresowany wypadem na rybki to wczesniej jakies info to wezme spining i pokaze ten rejon a przy okazji pogadamy pod warunkiem ze by mi pasowal termin

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja raczej okolice Nieszawy, w kazdym razie charakter rzeki pewnie mocno się do Czerniewic nie zmieni.

Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzic co w Wisle piszczy.

Dzieki P i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nieszawa powiadasz :cool:

No coz nie jezdze tam tylko jak juz to za Osiek i mniej wiecej jestem prawie naprzeciwko Ciechocinka

Jest tam bardzo fajna i dluga kolo (1,5 km) opaska na Wisle a jeszcze wyzej jest wyspa

Dla mnie to teren dziki z fatalnym dojazdem ale bardzo urokliwy choc nieodgadniony wedkarsko (bywam sporadycznie)

Co do ciechocinskiej strony widzialem kilka dlugich glowek wychodzacych daleko w Wisle

I byly okupowane przez wedkarzy ale cieezko ocenic co lapali

Dlasze rejony mniej wiecej okolice Otloczyna czyli cos posredniego miedzy Ciechocinkiem a Czerniewicami radze sobie raczej odpuscic :lol: Fatalny dojazd krzaki i chaszcze

Bylem tam raz latem i czasami przez pokrzywy nie wiedzialem gdzie ide a glowki takie sobie - znajdzie sie duzo takich gdzie nie trzeba sie mordowac po chaszczach :lol:

A poza tym od Nieszawy do Czerniewic nie masz znowu tak daleko i mozesz podjechac :wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Napisalem to juz w temacie jak bylo na rybach ale tam zginie w natloku wiadomosci dlatego tutaj powtorzenie bo najbardziej dotyczy to tego tematu :evil:

http://www.gpmedia.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/po/20070507/TORUN01/105070442/-1/torun

Proponuje przeczytac i sie nie dziwic tym co sie bedzie dzialo nad woda

Przyznam ze jestem zalamany dlatego ze Wisla to dla mnie lowisko numer jeden

I wiosna byla lipna i myslalem o tym ze latem bedzie lepiej

Chyba jednak nie bedzie :???:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.