Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Duża odległość


Emilfans1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko widziałem jak nie którzy oddają żuty na odległość 100-150 metrów i ciekawi mnie jak oni to robią czy to zależy od sprzętu jak tak to co musi mieć takie wędzisko - kołowrotek żeby tak daleko wyrzucić ja wędziskiem o długości 3,60 rzucam na mniej więcej 40-60 metrów i nie wiem czy to zależy od długości wędki czy na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Po pierwsze technika. Po drugie długość wędziska oraz jego, co tu ukrywać, jakość. Po trzecie ciężar zestawu i grubość linki (cieńsza - dalej) i chyba dopiero po czwarte kołowrotek - oczywiście najlepiej ze szpulą long-cast lub poprostu multiplikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Tutaj w Irlandii są całe kluby sportowe castingowców - stoją gostki na polu i robią zawody kto dalej rzuci zestawem :lol: . Ale co tu ukrywać przydają się takie dalekie rzuty potem jak wędkujesz na plaży.

Tutaj masz kilka linków ;)

- technika podstawowa

- zawody (zwłaszcza na końcu warto zobaczyć czym różni się casting na zawodach od normalnego na rybach ;))

http://www.youtube.com/watch?v=9wY6IJb5-3M - i jeszcze jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.