Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Podstawowe zapachy


harrold

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym dodać do zanęty 4 zapachy. Mianowicie: Kolendrę, przyprawę do piernika, kurkumę i tymianek. problem polega na tym ze nie wiem ile czego dodac aby nie przesadzic ani nie dodac niczego za malo. Prosze o wszelkie info. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Nie jestem aż tak dobrze doświadczonym wędkarzem jak niektórzy na forum, ale spróbuję podsunąć Ci moją radę opartą na doświadczeniach. Ja najczęściej stosuję zapach piernika (wędkuję na grunt). Z moich doświadczeń wynika, że leszcze to właśnie lubią najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dodać do zanęty 4 zapachy. Mianowicie: Kolendrę, przyprawę do piernika, kurkumę i tymianek. problem polega na tym ze nie wiem ile czego dodac aby nie przesadzic ani nie dodac niczego za malo. Prosze o wszelkie info. Z gory dzieki.
Nie napisałeś co chcesz poławiać, gdzie i jaka metoda. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyprawę do piernika,
W samej przyprawie do piernika występuje od4 do 6 przypraw ,[czytaj zapachów] zależy jakiej firmy ,czyli optymalnie dodasz 8 zapachów ,moim zdaniem jest to zbyteczne ,choć zawsze możesz trafić w 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś co chcesz poławiać, gdzie i jaka metoda. :wink:

Lary a widziałeś datę pierwszego posta? filip2429 odgrzał temat z przed roku :lol::lol::lol:

Przypuszczam, że harrold już przetestował składniki zanęty metodą prób i błędów, niestety nic o tym nie wiemy skoro ostatnia wizytę na forum zaliczył w sierpniu zeszłego roku :shock:

W samej przyprawie do piernika występuje od4 do 6 przypraw ,[czytaj zapachów] zależy jakiej firmy ,czyli optymalnie dodasz 8 zapachów ,moim zdaniem jest to zbyteczne ,choć zawsze możesz trafić w 10.

Też prawda, przyprawa do piernika jest kompozycją kilku składników smakowych jak i zapachowych podobnie jak przyprawa np. do grilla, więc i takie mieszanki różnią się miedzy sobą czy to jest Tesco czy Knorr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja odpowiem zaciekawionym:

-kolendra (5-10%) w zaleznosci od pory roku, im woda zimniejsza tym mniej sypac

-przyprawa do piernika komponuje sie razem z tymiankiem i cynamonem wszystkie te spcyfiki do 5%

-kurkuma (3-5%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.