Skocz do zawartości
tokarex pontony

Ciężar wyrzutu jak ustalić


edek0101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie posiadam wędzisko 350cm(3,5m)ale niema podanego ani ciężaru wyrzutu ani jej nazwy ma sześć przelotek i jest to teleskop. Jest dość twarde ale nie wiem czy mogę go przeznaczyć ją do gruntu . Może ktoś wie jak można ustalić tak na oko jakiego mogę używać koszyczka ,ciężarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Trudno będzie. Ale pocieszające jest to że nawet jak masz podany cw to czasem jest on lekko rozbieżny z faktycznymi mozliwościami wędziska - w jedną lub w druga stronę. Uważam że chyba jedynym sposobem będzie zakładanie co raz to cięższych koszyczków (ciężarków) o rzucanei nimi za pomocą wędziska. Na wyczucie określisz prz jakich wędka jeszcze pracuje dobrze a przy jakich już zaczyna być niewygodnie i za ciężko. Innej metody określenia tego nie widzę.

Sprawdź jeszcze raz - czy napewnio nie ma żadnych oznaczeń na wędzisku - popatrz pod światło może zostały starte i w ten sposób ujżysz jakies kontury.

Jeśli jest to siermiężny teleskop to stawiam że będzie miał cw około 120g jeśli się nie mylę to obciążeniem do 100g powinieneś módz spokojnie wędkować.

Najlepiej wklej foto tej wędki - na oko będzie też łatwiej coś ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.