Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędkowanie na Lagunie Weneckiej


tombak

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni wędkarze.

Jestem nowy na forum. Za kilka tygodni, a konkretnie w długi weekend majowy wyjeżdżam, aby popływac na barce po lagunie weneckiej. Lubię łowić rybki zarówno metodą spławikową jak i spiningową. Nie zaraziłem się jeszcze na maxa wędkarstwem, ale łowię dość często i sprawia mi to dużo radości.

Oczywiście chciałbym wykorzystać nadchodzącą okazję i nałowić się po pachy. Wedkowanie na lagunie jest bezplatne.

Niestety nie mam żadnego rozeznania jakie tam można łowić rybki (słyszałem, że skaleczenie sie niektórymi rybami z basenu Adriatyckiego moze skonczyc sie choroba), na jaka metoda powiniem sie nastawic (laguna nie jest typowo morskim akwenem, bo brak fali, choc woda slona, ponadto jest dosc plytko) wiec nie wiem czy zabrac normalny zestaw splawikowy (najkrotsza wedka jaka posiadam to 3 m)?, czy spining szczupakowy, bo jest krotki (240-270 cm) i po prostu uzbroic go w splawik?

Czy moze powinienem zaopatrzec sie w sprzet do trolingu, choc prawde mowiac nie mam tego tematu rozkminionego w ogole?

Przeszukalem internet i nigdzie nie znalazem nicyego o wedkarstwie w takich warunkach oraz nic o wedkarstwie na tym akwenie.

Kochani, bardzo prosze o jakiekolwiek wskazowki, Wasze przemyslenia, podzielcie sie swoim doswiadczeniem.

Pozdrawiam

tombak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.