Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie były ryby??


Gość lin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, byłem dziś na rybach pogoda jak sami widzicie przepiękna, wyruszylem ze sprzetem kolo godziny 7 rano. Nastawiłem się głównie na leszcze, mniej na wzdręge i płoć. Przygotowałem taką zanęte:

0,5 kg Traper Uniwersalny

0,3 kg otręby

0,4 kg kasza kukurydziana

0,5 kg bułka tarta

0,5 płatki owsiane

około 10 łyżek miodu

Dodatkiem do zanęty była gotowana kasza zakroplona wanilią co rzucałem bezpośrednio do wody lub pomieszałem z zanęta powyżej.

Nie mniałem żadnych brań leszczy nie mówiąc już o płociach czy wzdręgach. Zawsze na tą zanęte brały mi leszcze minimum 30stki. Kilka razy weszły leszcze 1,5 do 2 kg jak i piękne 20 -25 cm płotki i wzdręgi. Dziś nie było zadnych brań tych ryb, pływało tylko pełno ukleji...która przez 5h skubała mi przynęte. Łowiłem na 3 mady w różnych kolorach na głebokości około 2m, po porządnym wygruntowaniu. Jedyne co mnie zastanawia to, że na pomoście były puszki po kukurydzy jak i suche ziemniaki, resztki pęczaku i zanęty jakiejś. Być może ktoś był wczoraj przede mną i porządniu nakarmił ryby dlatego nie brały.... Co wg was jest przyczyną dzisiejszego totalnego niewypału??Czy to wina zanęty, czy przejedzenia ryb...może jeszcze coś innego???Jaką zanęte na leszcza najbardziej proponujecie (kupną jak i własnoręczną)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Z tym tarłem zależy od zbiornika...Ja dałem spokoj leszczom do końca maja.

Druga kwestia, która teraz mi się nasunęła - Po co Ci w zanęcie tyle wypełniaczy? Nie dość, że sam Traper Uniwersalny zawiera ich sporo, bo to zanęta dosyć tania, to jeszcze bułka, otręby, kasza kukurydziana. Zamiast tego pownieneś dodać trochę prażonej dyni i np. melasy, biszkoptu czy piernika czyli dodatki smakowe. Jeśli twoje łowisko jest często odwiedzane przez wędkarzy, to sam zapach i wypełniacze nie wystarczą. Zanęty nie musi być dużo...postaw na jakość. Takie jest moje zdanie i nie mam na celu narzucania Ci czegoś, więc bez urazy, to tylko rady, albo skorzystasz albo nie - POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci w zanęcie tyle wypełniaczy? Nie dość, że sam Traper Uniwersalny zawiera ich sporo, bo to zanęta dosyć tania, to jeszcze bułka, otręby, kasza kukurydziana.

Dopiero teraz to zauważyłem albo teraz to do mnie dotarło. El Rifle ma racje. tego typu wypełniacze są zbędne również wg mnie. do tego bardzo kleją zanętę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.