Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomysl na .....


P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poniewaz mialem problem ze zdefiniowanie tematu opisze o co mi chodzi

Zbliza sie lato .....

Moze czas poznac nowe lowiska

Z tego regionu na forum jest dosc aktywnych kilku uzytkownikow np Maryachi, Roland, Lesio

Kazdy lapie w innej czesci regionu

Proponowalbym wyznaczyc kilka terminow i spotkac sie na kazdym z lowisk - pogadac, powedkowac

Co wy na to :?:

Oczywiscie jesli tkos jeszcze bylby zainteresowany aby odwiedzic lub ma fajne lowisko na ktore by chcial zaprosic niech pisze :cool:

Mysle ze moze to nie zlot ale jakies takie odwiedziny pozwalajace na poznanie sie i mysle ze takie inne wedkowanie :cool:

Ciekawe co wy na to :?:

Dodam ze poki co na Wisle nie bierze :???: ale jak tylko zacznie (wystarczy patrzec na temat jak bylo na rybach) i ktos by chcial wpasc na rybki do Torunia to pisac na priv dogadamy sie

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam witam.

Pomysl swietny - i termin - lato i wakacje bardzo przyzwoity ze wzgledu na to ze siedze w gdansku na studiach :)

Wydaje mi sie ze znalazlem bardzo dobre lowisko 10km ode mnie - od torunia jakies 50, od inowroclawia 30. Nieduzy zbiornik - 5ha, na ktorym padly w zeszlym roku 2 szczupaki ponad 6kg, na pierwszej wyprawie mialem na haczyku powaznego amura, jak na moje oko lina jest tam mnostwo. Jest to zbiornik pzw, ale za doplata. Takze bede sie musial dowiedziec ile kosztuje ewentualna dniówka. Poki co jednak postaram sie przekonac sie w zupelnosci do tego akwenu i polowic na nim troszke :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Bachorze (Bachorza) w gminie Dobre. Jest to zbiornik pożwirowy. 5ha, mocno zarosniety (stad polityka zarybiania amurami) i porosniety wokol trzcina - nie ma jednak problemu z doborem miejscowki z brzegu . Typowy zbiornik linowo-szczupakowy - podobno plywaja liny 4kilogramowe i wylowiono calkiem niedawno szczupaka 12kg. Jest dobrze chroniony. Gdy bylem ostatnio nad woda byly ze 3 osoby z koła, ktore opiekuja sie ta woda. Wprawdzie zdarzaly sie przypadki klusownictwa, ale 2 sprawy trafily w zeszlym roku do sadu grodzkiego (nie wiem dokladnie czy na wedke czy siatka yciagano po 60 linow dziennie, zostali jednak zlapani)

Z tym inowrocławiem to moze przesadzilem ale dalej niz 40km nie powinno byc. Z Torunia jedzie sie przez Aleksandrow kuj, Sluzewo do Radziejowa i za Sędzinem po prawej stronie mamy Bachorze. Z Inowrocławia jedziemy przez Marulewy, Radojewice do Pieranii - tam skrecamy w prawo na Dobre. W Dobrem skrecamy w lewo i za 3km, za Krzywosądzem po lewej stronie mamy Bachorze. Wyglada to jak kilka stawow - w rzeczywistosci jest to jeden zbiornik przedzielony płycizną z trzciną - świetne schronienie dla szczupaka.

59dfe2e17d65a938.jpg

Jak jednak zaznaczam - musze sie sam do niego przekonac. Narazie znam z pierwszej wyprawy i zahaczeniu amurka i z opowiadan wędkarzy - ktorzy jak dobrze wiemy są na spolke z mysliwymi najwiekszymi klamcami :) W Toruniu jest przeciez swietne lowisko - Wisla, jest Drwęca. W poblizu inowroclawia jezioro pakoskie. Fajnie by bylo wiedziec kto jest gospodarzem tej wody. Padl w nim przeciez zeszsloroczny rekord sandacza 13,1kg.

Takze troche tego wokol mamy.

No ale na razie czekajmy do lata.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mańku Przechlewo to w zasadzie drugi koniec mojego wojewodztwa, jesli juz nie Pomorskie takze niestety ale tam nieekonomiczne jest jezdzenie :)

Roland bede zdawal - od 1szego maja ruszam pelna para. Po dlugim weekendzie znow przerwa. Ale mysle ze cos bede juz w stanie przez te 9 dni jak tam powedkuje powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciesze sie ze pomysl sie spodobal :)

Co do Torunia to poki co jeszcze nie biora ale w samym Toruniu lub bliskich okolicach bede mial jakies nencone lowisko nad Wisla :wink: Wiec jak cos to bedzie gdzie sie spotkac :cool:

Co do Twojego zbiorniczka brzmi ciekawie tylko bede musial popatrzec jak i czym tam dojechac :lol:

Proponuje jeszcze aby przed spotkaniem ewentualnym zapraszajacy podal gdzie i jak mozna nabywac uprawnienia do wedkowania :cool:

Bedzie najlatwiej dla pozostalych

No i myslcie powoli nad pierwszym terminem :cool:

Pozdr i powodzenia w szkolach (Roland i Maryachi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

Dowiedzialem sie jak wyglada sprawa z pozwoleniami. Nie ma dniowek. Na Bachorze trzeba wykupic skladke roczną - 50zł dopłaty do składek okręgowych. Zakupy dokonuje się u człowieka o nazwisku Dobrzyniak ktory pracuje przy bramie zakładu ANGAMA - kazdy w okolicy zna ten zaklad. Jesli go tam nie bedzie nie bedzie problemu z otrzymaniem numeru telefonu bądź adresu.

Szkoda ze nie ma dniowek.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

WIKING WITA WSZYSTKICH !

Pomusł bardzo dobry , tylko gdzie są ryby ? ja wędkuje na rzece brdzie w Bydgoszczy i tez slabo . Na jeziora wcale nie jezdze bo wylapane wszystko , to gdzie jachać ?

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No coz. Zawiadlem sie bachorzem, bo szczupaki niestety sie wydusily. Linki owszem plywaja ale w tym roku zadnych rekordow nie zanotowano. Zwykly zbiorniczek, byc moze ryba tam buszuje ale ciezko sie do niej dostac, w kazdym razie jakichs duzych rewelacji nie ma ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zalewie nie dzieje się nic. Przestały brać całkowicie. Polecam Jezioro w miejscowości SUCHA. tj. jakies 50 km od Bydgoszczy. Jest ładny karp, leszcz, duże liny, szczupak i co najważniejsza sandacze po 60, 70 cm trafiają się dość często. Sam zacząłem tam jeździć i jestem zadowolony. jest tam około 30 pomostów wędkarskich więc z miejscem nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.