Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dobre rady na kuter


macias

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo każda metoda wędkarska ma swoje tajniki i każda bardziej lub mniej różni się od innych. By skutecznie i przyjemnie łowić w danej metodzie, warto się dzielić swoimi spostrzeżeniami i radami w zakresie co warto wiedzieć i mieć przy sobie na rybach.

Jak pisaliśmy trochę w innych tematach o kijach na dorsza, tak przyszło mi na myśl że, szkoda by było zniszczyć ulubione wędzisko w czasie wędkowania.

Tak więc moja pierwsza rada na tym temacie (nie którzy ją już praktykują bo sam od 2 to podpatrzyłem), kupić w sklepie np z sanitarką czy hydrauliką ocieplacz na rury 2 cale. Ten ocieplacz jest wykonany z pianki gumowej, ma długość 2m, ścianka ok. 1 cm, i jest przecięty wzdłuż przez całą długość. Takie 2 metry można podzielić na 3 części (ok 70 cm jeden) i bez problemu nałożyć na ryling burty kutra na stanowisku gdzie się łowi. Plusy: mamy przed sobą miękki ryling, zimą ciepły, i najważniejsze lepiej puknąć wędką zwłaszcza węglową o piankę niż o stalową rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

No ale takiej rady jak ta nie można nazwać techniką połowu.

Kolejną radą z mojej strony jest pokrzywa zamiast lodówki. Nie każdy ma lodówkę samochodową lub na tyle wielką by pomieścić kilka kilo dorsza. Dlatego warto przed wyprawą nazrywać świeżych, młodych pokrzyw. Złowione i wyczyszczone ryby po rejsie kładziemy np. do plastikowego pojemnika przekładając je pokrzywami. Ryby zachowują znacznie dłużej świeżość i spokojnie można je transportować w ciepłe dni nawet 400 km (jak w moim przypadku). Ten sposób jest znany lecz nie zawsze praktykowany napewno przez niejednego starego wędkarza. Dodatkowo ja biorę jeszcze w butelce 2 l słoną wodę z morza do przepłukania ryb w domu. Ryba nie płukana w słodkiej wodzie lepiej smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.