Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

W Jakich Ilościach Dodawać Atraktory Do Zanęty?


smyr14

Rekomendowane odpowiedzi

w jakich ilościach dodawać atraktory do zanęt, chodzi mi o miód, czosnek, nostrzyk, krew suszona, każdy z osobna na 1 kg zanęty i w jakiej postaci. dzisiaj jadę na noc i nie wiem jak dodawać żeby nie przedobrzyć. proszę o pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

co do miodu to juz bylo nawet sam sie pytalem :), pol szklanki miodu i pol szklanki wody wymieszac i wlac na 1 kg zanety, co do reszty to nie wiem, a mam pytanie jeszcze ile sypac lyzek stolowych kolendry do zanety tez na 1kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kupnych atraktorach, dipach itp. wszystko jest napisane na opakowaniu. Natomiast jeżeli chodzi o zapachy ze spożywczaka czy zielarskiego, to udział w zanęcie np. kolendry powinien się wahać ok. 10, max 15 %. Teraz wystarczy przeliczyć sobie to na łyżki.

Tak na marginesie prześledzicie dział "zanęty" jest tego masa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej napisałam max 15% bo zdarzają się w sieci takie przepisy :wink:

Osobiście i pewnie reszta userów będzie bardziej przekonana do zanęty, w której zapach będzie strwonił jej 5-10 %. To tak jest z zapachami ostrożnie, żeby nie przedobrzyć i ryb nie odesłać do innego wędkarza siedzącego na drugim brzegu :wink:

Spróbuj tak z 70 - 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

czesc mam pytanie szczególnie do Mańka ( jak i do innych), zainteresowała mnie ogromna ilość "zanęty" ogólnie kukurydza i ziemniaki które zaprezentowałeś na zdjęciu w temacie "jak było na rybach". Ciekawi mnie jak ty to przygotowywujesz tzn chodzi o kuku gotujesz ją, jeśli tak to jak długo i czy coś dodajesz podczas tej czynności, czy poprostu jest w pierwotnej postaci czyli nie ugotowana :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainteresowała mnie ogromna ilość "zanęty" ogólnie kukurydza i ziemniaki które zaprezentowałeś na zdjęciu w temacie "jak było na rybach"
Te "ziemniaki" to kulki proteinowe :mrgreen::mrgreen::mrgreen: A w tym temacie masz wszystko opisane

jak i co z kukurydzą .LINK

Ale w razie niepewności czy niejasności pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Gość wobler129

Po co się męczyć łyżkami - mniej więcej daj pełną szklankę - zależy jeszcze, bo niektóre są 200ml, a niektóre 250ml :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Siemka !!

Ile wrzucić konopi prażonych mielonych na 1 kg zanęty płociowej ?? Na opakowaniu jest napisane , że do 20 % ale ile to łyżek jeśli opakowanie ma 400 gram ?

Kotwica 20% od 1 kg to 200gram, wiec pol opakowania 400gr konopi prazonych,,,,,, to nie apteka by odmierzac łyzkami , dawaj mniej wiecej na oko Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.