Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Deszcz i burza na rybach.


Docent

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest proste:

Jakie sa wasze doswiadczenia odnosnie wpływu na brania deszczu i burzy.

Wiem wiem ... łowienie podczas burzy moze okazac sie szkodliwe dla zdrowia ale nie wierze aby nie bylo tu takich ktorym burza nie przeszkadzala bo ryba brala .... tylko kije nizej nosili :)

Ale powaznie interesuje mnie to jakie sa wasze doświadczenia ...

To moj pierwszy otwart przezemnie temat :) mam nadzieje ze jeszcze nie bylo tu dyskusji w tej sprawie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Moje obserwacje. Deszczowy wilgotny czas- bez wiatru, ale deszcz niezbyt mocny- to u mnie w 99% dobre brania. Zwłaszcza karpie świetnie współpracują i są z reguły blisko brzegu. Taką sytuację miałem na ostatnich zawodach. Dwie pierwsze godziny pogoda była tak jak opisuję i ryby świetnie brały bliziutko brzegu. Potem deszcz przestał kropić rozpogodziło się i ruszył się wiatr- koniec jakichkolwiek brań.

Podczas burzy nie miałem raczej efektów, natomiast przed i po zdarzały się dobre brania, choć bez rewelacji. Czasem przyjeżdżałem nad wodę i aż śmierdziało drapieżnikiem (parna przedburzowa pogoda) a mimo to nie było żadnych brań. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed burzą przeważnie szczupaki u mnie mają chęć na żarcie i wyniki jakieś tam są.

W trakcie deszczu takiego ciepłego letniego to przeważnie trafiają sie okonie ale czy to reguła czy czyste przypadki to nie wiem.

Wiem jedno, dzisiaj zapowiadało sie na burze, parno - chmurno i ponuro no i przejeżdżałem nad Biebrzą i nie wytrzymałem a ze kij zawsze jest w aucie wiec stop na 30 min. Wynik 1 szczupły w 5 min wędkowania 54 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Co ja zaobserwowałem ze podczas deszczu rybki biora równo mówimy tu o przelotnych natomiast pzred burza biała ustaje a drapierznik kąsa.

Co jeszcze dzien przed burza sa dobre brania moze to wydaje sie głupie ale morze w moim przypadku to przypadek ale tak jest.

Jesli jest stałe cisnienie wiatr to czy pada czy nie bierze jednakowo.

Polecam takie dni dla spławikowców,którzy łowia blisko brzegu.

W te dni jest poprostu mniej ludzi nad woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas deszczu rybki biora równo mówimy tu o przelotnych natomiast pzred burza biała ustaje a drapierznik kąsa

a u mnie dokładnie odwrotnie. przed burzą białoryb się uaktywnia :grin: (szczególnie krasnopiórka i lin), a drapieżniki bardzo niebardzo :sad: . w czasie burzy raczej nie poławiam. a w czasie desczu białoryb bardzo różnie, a zębatym i garbusom to wcale nie przeszkadza i raczej utrzymuje się ogólna dla danego dnia aktywność :neutral: . to takie moje obserwacje :mrgreen: .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.