Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okuma Zorax RD + tani kij shimano


vCore

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic 3 takie zestawy , a konretnie Kołowrotek Konger Okuma ZOrax 50 + Shimano TC AX , zamierzam łowić na średnio-cięzki zestaw gruntowy w sporej wielkosci jeziorze i wolnopłynących rzekach. Cały dzien przegladałem oferty i chyba z kołowrotków do 50zł to najlepszy wybór , nie licząc podróbek z allegro które maja po 8 łożysk. Co do wędki wydaje mi sie ze Shimano ma sporą renome także o jakośc wędziska sie nie martwie , bardziej o młynek.Nurtuje mnie kilka pytań , min.

-Czy to trafnie dobrany zestaw ?

-Czy kołowrotek przy normalnej eksploatacji wytrzyma wiecej niż jeden sezon ?

Okuma Zorax RD 50

  • grafitowy korpus i rotor;
  • 1 łożysko kulkowe;
  • nowy system napędu posuwu szpuli EOS;
  • opatentowany system wyważenia rotora - RES;
  • grafitowa szpula z metalową krawędzią spływu, pokrywaną azotkiem tytanu;
  • przekładnia o wysokiej sprawności;
  • wersja z tylnym sprzęgłem hamulcowym.

Shimano TC AX

  • model: 300/80
  • długość: 300
  • przelotki: 4
  • waga: 290
  • ilosc selekcji: 4
  • ciężar wyrzutowy: 40-80

Na całośc (3 zestawy) mam do wydania tylko ~250 wiec niz z wyższej półki nie wpadnie mi w łape. Może jakies propozycje ?

Linki:

Kołowrotek

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=2779&osCsid=1a82c225524d8d44ded6c97789277427

Wędka

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?...ed6c97789277427

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kołowrotka nie znam, wędki mam tyle że 3,60. Są dosyć miękkie i mają długie składy z dużymi przelotkami (takie mi były potrzebne na sandacza). Jedynym problemem mogą być właśnie duże odległości między przelotkami oraz to, że pierwsza przelotka jest dość daleko od kołowrotka, co może komplikować łowienie na "bombkę" szczególnie z elektronicznym sygnalizatorem. W trzy metrowej wędce może nie jest to aż tak dokuczliwe :roll: U mnie nie miało znaczenia bo będą pracować w inny sposób.

Wędka za grosze, ale dość solidnie zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 3,6metrowe wędzisko z 4 selekcjami = duże przerwy miedzy przelotkami.

Myslalem na poczatku nad 3,6m wedziskiem ale mam taki dystans do długich kijów ...

z reszta w okolicy jakiej łowie rzadko kiedy mozna komfortowo rzucac wedka 2,7 a co dopiero 3,6. Na wędke jestem w takim razie juz zdecydowany , nie wiem narazie tylko co z młynkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.