Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o model to się zgodzę - to zacne kołowrotki. Ale do normalnego łowienia to 260 albo 360. 460 to już duża betoniara - ja odradzam. Zresztą praktycznie taki sam jest 560 - te dwa modele do trola, na morze, na ciężką sumową gruntówkę - zdecydowanie tak, ale nie do normalnego machania.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam ja potrzebuję kołowrotka do ciężkiego spina na sandacza szukałem czytałem ale już jestem totalnie zmieszany gdyż wszystko uważam za szajs.......................Więc czy może ktoś mi coś polecić do 250zł z zapasową szpula.Będę łowił na plecionke i gumy od10g do 28g.Potrzebuję czegoś co by mi posłużyło przez kilka sezonów..Pozdrawiam.Czy tica libra 3500 jest dalej godna polecenia?aha i czy nie wiecie może gdzie można kupic szpule do daiwy liberty 3000 raczej nie istnieje możliwość podpasowania z innej daiwy hehe?pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Więc czy może ktoś mi coś polecić do 250zł z zapasową szpula.Będę łowił na plecionke i gumy od10g do 28g.Potrzebuję czegoś co by mi posłużyło przez kilka sezonów.
Polece Ci dobry krecioł w metalowej budzie Pflueger Medalist

http://www.sonar.x12.pl/pflueger-medalist-6035-p-62.html

Nie łowiłem na niego, ale wiem ,że ludzie bardzo chwalą sobie ten model, oglądałem go kiedyś na sucho jest bardzo solidnie wykonany i dobrze spasowany, wg mnie jest jedną z najciekawszych propozycji kreciołów spiningowych w tej półce cenowej

Ps. Jest też nowa seria tego modelu numery mają przedrostek 70, nie wiem czy jest osiągalna w Polsce, czy warto się nią interesować?, 60 ma bardzo wiele pochlebnych opinii,

70 może być lepsza ...albo (podobnie jak w przypadku późnych serii R. Zauber) gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o nim też dobre opinie.Tylko jak z nawijaniem żyłki a raczej plecionki nie skręca?.Skoro solidnie wykonany to może przeżyje parę sezonówa na tym mi zależy bo nie po to robiłem żeby mi zaraz pad........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o nim też dobre opinie.Tylko jak z nawijaniem żyłki a raczej plecionki nie skręca?
Nie sadzę by miał jakieś problemy z plecionką, myślę ,że na tzw rynku amerykańskim gdzie plecionka w spiningu to podstawa rażące problemy z nawijaniem były by nie do przyjęcia i deklasowały by produkt.

Zastanów się dobrze poszukaj opinii w internecie,... znalazłem też recke na tzw. "konkurencyjnym forum" :lol:http://www.wedkowanie.net/topics61/pflueger-medalist-vt934.htm żyłkę nawija bardzo ładnie prawie jak Shimano z "S"

ale czy waga 350 do wędki dragon millenium pike to nie zadużo?

Jak Cie to przeraża możesz brać ten model oczko mniejszy (30 -308 gr) :cool: (dawniej ciężko było kupić coś poniżej 450gr i do tego "szklak" i wszyscy łowili :lol: tylko ostatnio jakoś nam spiningisci osłabli :mrgreen: ) zresztą co do wielkości to ten temat brzmi; Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu?? i taki krecioł wydaje się na miejscu. Oczywiście podwyższona waga to cena z metalową bude kreciołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy nie wie ktoś gdzi można zamówic szpule do daiwy liberty 3000 gdyby nie fakt ,że jest w niej tylko jedna szpula to nie musiał bym wydawać 250zł;/;/................Czy nie można zrobić takiej szpuli na zamówienie?Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wie jak z pracą tego kołowrotka cichutko jak masło heh?
Jak kręciłem nim na sucho, "trzaskałem" kabłąkiem i sprawdzałem luzu na osiach,...chodził bardzo przyjemnie, może nie tak jak topowa daiwa, :roll: ale też nie było się do czego przyczepić, :wink: Tylko czas i praca może jednoznacznie zweryfikować jego wartość, na podstawie krótkich oględzin Nie mogę Ci napisać ile wytrzyma bo może np. okazać się że pięknie spasowane części zostały wykonane z jakiegoś "gównolitu" który po 50 wyprawie zacznie nabierać luzy w postępie trygonometrycznym i rozleci się przed 60 wyprawą :roll: Oczywiście z tym przykładem wykonywania części z tanich materiałów trochę koloryzowałem :wink: Ale na poważnie myślę, że jak będziesz używał go z głowa to na 3-4 sezony będziesz miał spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest seria 7(model 2009), o ktora w Polsce bardzo ciezko, moze na allegro trafic sie jakis pojedynczy egzemplarz. Mlynek nieco lzejszy od 6, wygladem tez znaczaco nie odbiega od poprzedniej serii i pewnie podobnie jest z cala konstrukcja. 6 sprawdzona, chwalona wiec jesli jestes na kupnie kolowrotka do 250 to nawet sie nie zastanawiaj. Mam 6035 i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałem nowego tematu tylko uznałem, że tutaj powinienem się podczepić...

Czy Daiwa Certate 3000 nadaje się do średnio-ciężkiego spinningu czy jest to raczej kołowrotek przeznaczony do delikatniejszego łowienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek

Daiwa z Ceraty 3000 to bardzo zacny kołowrotek i w tej wielkości doskonale sprawdza się z kijami o CW do 42 gr, idealnie pasuje do kijków o max cw 24-30 gr. Jeżeli powyżej 42 gr, to warto się zastanowić nad 3500 - 4000.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana planów:

dozbierałem trochę pieniędzy i mam w tej chwili 270 zł na kołowrotek do Millenium Super Fast. W chwili obecnej faworytem jest Team Dragon 920i / 930i. Czy w tym przedziale jest coś wartego uwagi jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pewnie już dawno kupiłeś kołoworotek, ale może ktoś jeszcze by chciał się dowiedzieć.

Tę okumę mam od jakichś 10 lat, była na gruntówce, spławikówce i spinningu(co najmniej kilkadziesiąt wypadów) i to można powiedzieć dość ciężkim, duże obrotówki i o dziwo działa do dziś, jest już co prawda dość rozklekotana, ale równiutko nawija żyłkę i chodzi jak masełko;) Czyściłem ją dopiero w zeszłym roku. Teraz jest na emeryturze i rzadko z niej korzystam.

Niestety jakościowo ta 10 letnia okuma może na plus odbiegać od nowych wypustów.

Do średniego spininngu kupiłem okumę travertine tr40, jak na razie spisuje się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.