Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich

Jako że jestem zapalonym spławikowcem a na spining łowiłem ostatnio jakieś 8 lat temu na sprzęt o którym tutaj z przyczyn oczywistych nie wspomne... :mrgreen: troszkę kuleje w tym temacie, a ostatnio ponownie obudziła sie we mnie żyłka spiningisty :mrgreen:. W woli ścisłości kuleje jeśli chodzi o dobór odpowiedniego kołowrotka i chodzi mi tu tylko o jego niezawodność. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem kija Robinsona Diaflex 2,7 7-25g. Przez dwa miesiące kij pracuje z tanim i będącym już na wykończeniu kręciołem Okuma Silvara....wiem wiem kręcioł za 40 zł nie ma prawa dłużej pochodzić przy spiningu 4-6dni w tygodniu. W związku z czym zwracam się do Was drodzy i bardziej doświadczeni koledzy o polecenie mi niezawodnej maszynki. Kwota którą jestem w stanie przeznaczyć to do 350zł. Sam zrobiłęm sobie krótką listę. Oto ona:

1. Okuma Alumina FD 30 - czytałem test tego kręcioła, osba która go testowała twierdzi ze przez 3 sezony działał bez zarzutu...

2. Okuma Epix Pro 20 - nie znalazłem żadnej złej opnini na temat tego kręcioła wręcz przeciwnie i ta cena...

3. SPRO Black Arc 8200 - ładniejszy od red arca (wiem wiem że to najmniej wazna cecha, ale cóż jestem niestety estetą :mrgreen: ) ale podobno o wiele bardziej zawodny

4. SPRO Red Arc 10200 - ten kolor...nie bardzo mi odpowiada i podobno padają łozyska

5. Team Dragon FD920iZ i Team Dragon FD 1200ST - osobiście nie jestem przekonany do tyh kręciołów ale u mnie w mieście w wędkarskich wychwalają je pod niebiosa...chyba tylko dlatego że Dragon robi dla sklepów zajebiste promocje...aczkolwiek kije z tej serii są wg mnie bardzo fajne i godne uwagi...ale to juz inna sprawa

Czekam drodzy kledzy na Wasze opinie i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche 'egzotyki' PFLUEGER MEDALIST http://www.wedkarski.pl/product_info.php?cPath=60_399&products_id=958&osCsid=73ab84a602a8845407ee91ebfb1c0526

Jak zamierzasz łowić na rzece porzuć płynność pracy i wybierz trwałość kupując chińskiego slammera http://allegro.pl/kolowrotek-penn-slammer-360-i1209816737.html

jestem niestety estetą
za coś co wygląda dobrze niestety trzeba zapłacić trochę więcej :mrgreen: tym bardziej jak lubsz odrobine hazardu :wink: Team Cormoran X-Power http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/cormoran-team-cormoran-x-power-g5-a17-p698-k7504.html , IMHO współczesny Cormoran to jednak ruletka. :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławomirJ myślałem właśnie o tych kręciołach z tym że tego Ryobi nie moge znaleźć na necie w rozmiarze 2000 a taki właśnie mi jest potrzebny, są 3000 i 4000. Uzywam tylko żyłki od 0.20 do max 0,22mm. Co do Red Arca to podobno przy częstym spiningowaniu przy niezbyt ciekawej pogodzie zdarza sie ze łozysko na rolce odmawia posłuszeństwa, a wszyscy wiemy co za tym idzie....

Unises No ta egzotyka wygląda ciekawie :mrgreen: co do Cormorana to muszę niestety przyznać Ci rację, to loteria. Sam co prawda nie używam sprzętu tej firmy, ale mój dobry znajomy ma sklep i ma ciągłe problemy głównie z kręciołami.

Powiem Wam szczerze koledzy że coraz bardziej zaczynam sie skłaniac w stronę tych Okum. Gdzieś na forum wyczytałem że Artech kupił tego Epixa i chyba był zadowolony. Może i w tym poście dorzuci swoje 3 grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem tą Okumę Epix Pro w okazyjnej cenie tak jak Artech, ale szybciej ją sprzedałem jak kupiłem, to całkiem inna klasa jak Zauber czy Red Arc. Zauber czy Red Arc o wiele lepiej pracują, kołowrotki wydają się delikatne a za razem są mocne, żadnych wibracji, brak martwego punktu, świetny hamulec i ślimakowy posuw szpuli.

Są jeszcze dwa fajne modele ze stajni Shakespeare jak szukasz czegoś egzotycznego;

Shakespeare ® Supreme Magnesium 9035

LGIM0030-_waenqn.jpg

LGIM0032-_waeepq.jpg

LGIM0033-_waeehh.jpg

Shakespeare ® Supreme Magnesium XT 9035

LGIM0044-_waenqa.jpg

Bardzo dobrze nawija żyłkę, rewelacyjny hamulec, płynna praca i bardzo lekki tylko 260g

LGIM0050_waeepw.jpg

LGIM0052_waeehx.jpg

LGIM0136_waeehr.jpg

Masz jeszcze wersje Red Arc 10401 Match pojemność szpuli 150m 0,18mm tak jak i Ryobi Zauber 4000 Match

DSC0188_waeehw.JPG

Mój nowy nabytek

LGIM0224-_waeerp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SławomirJ wielkie dzieki za Twoją odpowiedź, masz racje shakespeare'y są bardzo niedocenianymi kręciołami. sam maiłem w ręku i pracuje jak dla mnie idealnie. martwi mnie tylko to wysokie przełożenie w magnesium. Łowie raczej na gumy blachy i woblery, dzisiejszy wypad nad wode potwierdził że bardzo powolne prowadzenie jest w stanie wkurzyć szczupłego. Wiem ze można kręcić powoli pewnie tez sie da wolno prowadzić ale czy takie przełożenie nie wpłynie na żywotność takiej maszynki? Ale to już Ty tu wiesz najlepiej bo użytkujesz. Ja tylko moge od sebie powiedziec ze praca mnie powala tych kołowrotków. A i za okumą przemawia jeszcze fakt że mają raczej wydłużone szpule co zdecydowanie zwiększa długość rzutu. Spro i Ryobi to raczej szpule krótrze ale szersze więc napewno nie skręcają tak żyłki. Sam mam Spro Passion Match 740 i przez 7 miesięcy oba pracują idealnie, a nawijanie żyłki to już poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum wyczytałem że Artech kupił tego Epixa i chyba był zadowolony. Może i w tym poście dorzuci swoje 3 grosze...

Dorzucę :wink: Mam dwa Epixy 30 (od około 4 lat) i 20 (kupioną na wiosnę tego roku).

Oba kupiłem dosyć tanio, 30 za 160 PLN a 20 za 130 PLN i tyle są warte. Nie zapłaciłbym za ten kołowrotek ponad 2 stówy, a po tyle chodziły.

Nie twierdzę, że to złe kołowrotki, ale kultura pracy, nawijanie linki (trzeba się nakombinować z ustawieniem podkładek) i jakość matreriałów powoduje że są lepsze kołowrotki w cenie do 350 PLN. Może nie koniecznie Red Arc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam koledzy bardzo za wszystkie odpowiedzi. Wybór padnie chyba na Red Arca albo Ryobi jak znajde w odpowiednim rozmiarze, ewentualnie Okuma Alumina. Stawiam Wam panowie po punkciku za pomoc

P.S. grzechuce włanie preczytałem Twój test na temat tego daiwoskiego shitu. Mój znajomy ma już drugiego w ciagu 3miesiecy pierwszy zdechł po dwóch tygodniach czekał półtora miecha na wymiane na nowy a teraz strzeliła sprężyna od kabłąka bo jest zwykła a nie tzw długowieczna...dobrze że slusarz z zawodu to sobie dorobił. mimo wszystko te kręcióly to jakies nieporozumienie.

I taka mała prośba do artech rzuc mistrzu pare jakiś modeli to może poszukam jeszcze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

czerwcowy0520, pobawilem sie ostatnio Penn Sargus 4000 bardzo solidna maszynka, ergonomiczna i bardzo dobrze wywazona masa i rotor. caly z metalu z minimalistycznym designem. nie tylko robi wrazenie mocnego. sa sie zbieram na Penna ale ceny Slammera leca w gore nieprzerwanie jeszcze niedawno byly za 350 teraz 400 pln wydaje sie byc okazja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się kupic kołowrotek spro red arc, będzie on współpracowal najprawdopodobniej z dragonem milenium pike.Wacham się tylko nad wielkoscia red arca między 1030 a 1040.Bede łowil na plecionke 0.15 i najczesciej na gumowe przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

artech, nie zapominajmy ze dochodzi koszt dostawy np. z niemiec dostawa jest rzedu 20 - 30 euro czyli to co zaoszczedzisz na zakupie przeznaczysz na pokrycie kosztow wysylki. albo zaoszczedzisz na tym 50 pln skorka za wyprawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1030 a 1040

1040 wcale nie jest to duży kołowrotek wybrałbym ten, mam taki. Szczerze mówiąc nie polecam na początku spoko luzik a póżniej strasznie się psuje, weź sobie lepiej coś z team dragona praktycznie to samo a tańszy i wytrzymalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak coś brzęczy w środku że nie moge już na niego łowić hałas niesamowity, kręci się ok nie wiem skąd ten dzwięk tak jakby coś się ukręcało w środku, przy boleniowym prowadzeniu problemu nie ma, za to wolniejsze i już lipa, u ojca jeden się zacina ostro a drugi tak ciężko pracuje że do wyrzucenia. Nie kupiłbym już za nic redarca, po pierwsze znudził mi się po drugie od kołowrotka w cenie ok. 300 zł wymagam czegoś więcej. Jeszcze jedno po około 2 miesiącach musiałem oddać go na gwarancje - nie nawijał równo plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.