Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

warta - okolice jeziorska


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Co za stado baranów. warta na tamie się już skończyła. Jak zobacze takiego przydupasa, który będzie kłusował to będzie miał kąpiel. Tak na prawde PSR i Policja mają to gdzieś czy ktoś tam kłusuje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 647
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość tatamarcelka
Co za stado baranów. warta na tamie się już skończyła. Jak zobacze takiego przydupasa, który będzie kłusował to będzie miał kąpiel. Tak na prawde PSR i Policja mają to gdzieś czy ktoś tam kłusuje czy nie.

szczerze mówiąc chciałbym zobaczyć jak tych 70% się kąpie, a nawet topi :mrgreen:

Co do PSR i Policji, jeśli nie zareagują interwencją można zgłosić do placówki nadrzędnej, że są bierni i mimo zawiadomień o przestępstwie, nie reagują. Jak się zgłasza takie coś pyta się o nazwisko i funkcję przyjmującego zgłoszenie. Taki delikwent może dzięki temu szybciej spełnić swą powinność, w obawie, że może personalnie odpowiedzieć za brak wypełnienia obowiązku. Można zawiadomić lokalną prasę, radio, tv byle kogo, żeby to nagłośnić. Sieradzkie media nie mają o czym gadać i polecą na każdy temat, byleby było głośno.

A tak w ogóle też jestem za laniem w mordę, no ale tego nam nie wolno. Jak dotąd (w moim przypadku) skuteczna była ostra perswazja. Kilka razy kłusole spieprzały w długą.

Spróbujcie jeszcze np zrobić taki eksperyment, zapewniam, że okaże się skuteczny. Jeśli obawia się jeden z drugim o swoje bezpieczeństwo, to z przeciwnego brzegu rzeki robić foto lub kręcić filmy kłusolom, krótka komenda, że dzwonicie na policję, dowody są. Jak kłusol wie, że morda jego jest uwieczniona taki chojrak już nie będzie.

Jest jeszcze taka metoda, że jeśli jesteście w kilku, to zbierzcie się na odwagę i zacznijcie głośno protestować, po prostu każcie kłusolom zaprzestania procederu. Za wami pójdą inni, którzy dotąd się nie ujawniali, bo się bali itp. Jesteśmy społecznością, w kupie siła, jeśli sami nie zadbacie o porządek za zaporą, faktycznie nigdy ten syf nie ustanie. Jak czytam te niektóre posty, widzę, że kłusole za zaporą zachowują się zuchwale i czują się po prostu bezkarni. Tym bardziej, że nie ma reakcji z waszej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym szarpakowcom z karta wędkarską niemożna nic zrobić gdyż łowią zgodnie z przepisami kotwiczka nr10 na niej sztuczna ochotka i przepływanką obławiają ....przepisy dopuszczają taką formę połowu a że zacinają 100% ryb za inne części ciała niż otwór gębowy to inny temat.

PSR tam jeździ sprawdza ale nić im nie może zrobić.

Jedyne rozwiązanie to całkowity zakaż połowu na odcinku 1,5km od zapory w dół rzeki!!!!

Wtedy ryba w warcie ma szanse na normalne wytarcie się w swoim ulubionym tarlisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
tym szarpakowcom z karta wędkarską niemożna nic zrobić gdyż łowią zgodnie z przepisami kotwiczka nr10 na niej sztuczna ochotka i przepływanką obławiają ....przepisy dopuszczają taką formę połowu a że zacinają 100% ryb za inne części ciała niż otwór gębowy to inny temat.

PSR tam jeździ sprawdza ale nić im nie może zrobić.

Jedyne rozwiązanie to całkowity zakaż połowu na odcinku 1,5km od zapory w dół rzeki!!!!

Wtedy ryba w warcie ma szanse na normalne wytarcie się w swoim ulubionym tarlisku.

Tutaj masz absolutną rację. Wprowadzenie całkowitego zakazu połowu w tym rewirze to rzecz oczywista. Niestety nie u nas, nie w tym wsiockim pzw. Chciałbym, żeby ich tam co do jednego pozbawili pracy, odebrali pensje i nałożyli kary za wspieranie kłusownictwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17 marca pojechałem na tamę nie na ryby lecz zobaczyć co się dzieje. Istny piknik to co zobaczyłem - śmieci full. Ludzi od strony sieradza multum. Z rozmów dowiedziałem się że płotka prawie zero nie bierze. Kilka osób złapało po jakimś jaziu do 1 kg a tak to totalna klapa tylko feeder na bolonke zero. Poziom wody tragicznie niski w tamtym roku woda przynajmniej z 0.5 - 1 m byla wyższa niż o tej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś co się dzieje na tamie weekend 24 - 25 marzec. Jak z rybą i wodą od jakiegoś czasu nikt nic nie pisze.

Nikt nic nie pisze bo szkoda cokolwiek pisać - oczami wyobraźni widzę jednak hordy panów w gumofilcach duszących robaki w skrawku wolnej wody... wesoło gawędzących i trzęsących się nad reklamówkami pełnymi pysznych jazi itp ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sezon szarpakowców się już kończy nie wiem jak z rybą na Warcie ale już wychodzi ryba z dołka i rozchodzi się po rzece.

A czy ja mówię o szarpakowcach ? Nie ja mówię o ''siatkarzach'' :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatamarcelka
Panowie jestem początkującym wędkarzem, jeśli chodzi o okolice Jeziorka i Warty. Mam pytanko, w jakiej miejscowości jest ta słynna TAMA, gdzie tylu wędkarzy przesiaduje ???????????????????

Jeśli jesteś początkujący i chcesz na prawdę złapać bakcyla i odkryć w wędkarstwie to, co najpiękniejsze, to szczerze Ci doradzę - trzymaj się z daleka od tamtejszej bandy. Nie zastaniesz tam nic innego poza śmietnikiem, mięsiarstwem, kłusolami wszelkiej maści, tłokiem. Jednym słowem to wszystko, co przeczy istocie naszej pasji. Poszukaj mniej zaludnionych odcinków Warty. Warta jest na prawdę piękną rzeką i warto ją odkrywać. Oczywiście nie musisz brać sobie mojej rady do serca, to tylko moja rada jeśli chcesz pobyć z przyrodą zamiast demoralizować się w takich miejscach jak słynne eldorado za zaporą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drawa picasa 3

nie jest tak żle jak mówisz(tatamarcelka) można sie do wszystkiego przyzwyczaić ,na tylu ludzi co tam przyjeżdza mnie się wydaje że to łowisko jest ok i nie od razu kraków zbudowano trzeba ludzi nauczyć,ludzie jak małe dzieci powoli do celu.

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wstydził byś się zadawać takie pytania publicznie, otwórz sobie mapę czy w google i wszystko zobaczysz.

A w dodatku regionu nie znasz tak jak by ta tama stanęła w zeszłym sezonie. A funkcjonuje od 1986r. I trudno tam się nie znaleźć nawet nie będąc wędkarzem.

Obecnie tam nie jeżdżę główny powód to ten który podał tatamarcelka, ale 20 lat temu i owszem. Wtedy faktycznie można było tam ładnie połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edmund reportaz z wypadu, jak zwykle ogladalo sie super :)

pocieszajace jest to, ze kontrole sie tam trafiaja. Ale ten tlok i smietnik nad woda skutecznie mnie zniechecaja do wycieczki w tamte strony...

qbassmanutd (kurcze ale dziwny nick) najblizsza miejscowoscia jest chyba Siedladkow, poszukaj na mapach w necie. Z domu bedziesz mial chyba mniej jak 60km na miejsce. Daaawno mnie tam nie bylo, ale chyba sie wiele nie zmienilo i zeby usiasc nad woda trzeba pojechac w tygodniu i na miesjcu byc bardzo wczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.